Skocz do zawartości
Sclav

Zestaw dla mało wymagającego gracza za 2500 - procesor i grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 
Jestem w trakcie składania PC dla mało wymagającego gracza (siostrzenica). 
Planowany budżet w okolicach: 2500 za zestaw (bez monitora). Natrafiłem na kilka dylematów przy doborze komponentów - 
 
Największy problem mam z procesorem - I3-7100 czy Ryzen 3 1200
Po testach wnioskowałbym, że są do siebie zbliżone, nie mniej często widzę, że wiele osób preferuje Ryzena. Możecie coś doradzić w tej materii? Faktycznie Ryzen 3 1200 wygrywa w tym przedziale cenowym?
 
Druga sprawa dotyczy kart graficznych
A) Palit 1050ti  (719zł)
B) Palit 1060 3gb   (889zł)
Chciałbym Was zapytać, czy między tymi dwiema kartami jest duża różnica? Zastanawiam się, na ile warto tu dopłacać 150 złotych. 
 
W końcu, czy ten układ komponentów jest optymalny? Tj. czy nie będzie jednego komponentu, który będzie wyraźnie słabszy od drugiego (a zatem będzie spowalniać, np. za słaby procesor przy za mocnej grafice). 
 
Wszelkie propozycje na ten zestaw mile widziane i z góry dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że ceny sie nieżle podniosły poczekaj po weekendzie powinny spaść

a jak reszta komponentów?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

64021739163436389519_thumb.jpg

 

2553,-

www.proline.pl

 

Płyta ew. pod zmianę na mocniejszy CPU , grafika w promocji do dzisiaj wieczora ...

 

1060 jest około połowę szybsza od 1050Ti , małym problemem jest tylko 3 GB ram , ale to "detale" trzeba będzie uśrednić i będzie hulać aż miło .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

widzę że ceny sie nieżle podniosły poczekaj po weekendzie powinny spaść

a jak reszta komponentów?

Jako że dziś niestety nie zdążę skorzystać z promocji nadesłanej przez Phill76, zapewne skorzystam z rady i poczekam na poniedziałek :) 

 

Co do reszty bebechów, zaraz wrzucę do tego posta link z tym co mam przygotowane. 

 

 

 

2553,-

www.proline.pl

 

Płyta ew. pod zmianę na mocniejszy CPU , grafika w promocji do dzisiaj wieczora ...

 

1060 jest około połowę szybsza od 1050Ti , małym problemem jest tylko 3 GB ram , ale to "detale" trzeba będzie uśrednić i będzie hulać aż miło .

Aż o połowę? Trzeba będzie się spiąć i wziąć 1060tkę w takim układzie. 
Ogólnie, bardzo solidny zestaw, myślałem że żeby iść pod 1060 będę musiał poważnie naciągnąć budżet. Dzięki za podesłanie! 

 

* * * 

 

Obecnie mam coś takiego - 

http://www.morele.net/inventory/info/US8ES1/

 

Szukałbym jeszcze jakiejś płyty głównej do tego, i pewnie rozważę innych dystrybutorów kart graficznych niż Pallit. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...