Skocz do zawartości
krokodylek92

Ultra tani komputer do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie zastanawiam się w jaką platformę uciec. Póki co na RAM+PROCESOR+PŁYTA mam do dyspozycji 350zł...

W tej cenie póki co mogę dostać

Fx6300 z 8 gb lub (z płytą am3+)

I5 750 z lga1156 i 8gb również...

 

I czy z biegiem czasu będzie mi się opłacała na amd wymiana na jakiegoś fx8xxx? Bo jeśli chodzi o wydajność i7 w 1156 nie widzę większej różnicy w grach...

 

Do obu sprzętów będzie jakieś costumowe chłodzenie więc przewiduje w obu przypadkach jakieś rozsądne OC :)

 

Słuchasz szanowne grono pure PC :)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez krokodylek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze że ma 350 na sprzęt a jeden mówi -dozbieraj drugi wkleja 650zł inny jeszcze coś innego,w tej cenie to 1155 i3 2120 h61 i 8G ram dostaniesz używane ,a fx 6300 zostaw ,niech umiera bo to straszy piec i niewiele pociągnie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze że ma 350 na sprzęt a jeden mówi -dozbieraj 

i ma rację 

bo 350 to mało na coś sensownego i jest wyrzucaniem kasy w błoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze że ma 350 na sprzęt a jeden mówi -dozbieraj drugi wkleja 650zł inny jeszcze coś innego,w tej cenie to 1155 i3 2120 h61 i 8G ram dostaniesz używane ,a fx 6300 zostaw ,niech umiera bo to straszy piec i niewiele pociągnie.

 

 

I tak właśnie zrobię. Dokładnie na taką ofertę trafiłem 350 zł i3 2120 8g ram. z biegiem czasu wymieniłbym na i5 3570 niższe tdp niż fx 8370e.

 

A grać chciałbym we wszystko, mam 10 letnie zaległości :D przede wszystkim 1080p ustawienie med/high. Wydaję mi się że dobry byłby r7 370 bądź rx 460.... chyba nie było by bottlenecku w żadną strone? tak mi się wydaje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że jesteś oderwany od rzeczywistości. Do takich wymagań potrzeba dobrze wykręconej i5 + GTX 1060 6GB.

No to i5 sie pojawi... Myślałem jednak nad 1050ti :(

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Albo r9 380

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pisze że ma 350 na sprzęt a jeden mówi -dozbieraj drugi wkleja 650zł inny jeszcze coś innego,w tej cenie to 1155 i3 2120 h61 i 8G ram dostaniesz używane ,a fx 6300 zostaw ,niech umiera bo to straszy piec i niewiele pociągnie.

 

I dokładnie to masz w linku - i3 za 130zł, płyta za 79zł, ram za 79zł. Reszta z tych 650zł to grafika, zasilacz oraz obudowa. Zapamiętam, żeby następnym razem tłumaczyć "łopatologicznie", bo społeczeństwo kończy czytać po nagłówkach.;) Smutne to bardzo.

Co do tematu - na "high" i 1080p to ty pograsz, jeśli kupisz kartę (przynajmniej) pokroju gtx 1050ti, a nie rx 460, która jest warta 2x więcej niż wynosi twój budżet. Następnie musisz do tego dołożyć procesor za równowartość twojego budżetu.

Jeśli natomiast planujesz kupno rx 460 (lub czegoś podobnego), to możesz spodziewać się wydajności z załączonego linku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie to masz w linku - i3 za 130zł, płyta za 79zł, ram za 79zł. Reszta z tych 650zł to grafika, zasilacz oraz obudowa. Zapamiętam, żeby następnym razem tłumaczyć "łopatologicznie", bo społeczeństwo kończy czytać po nagłówkach.;) Smutne to bardzo.

Co do tematu - na "high" i 1080p to ty pograsz, jeśli kupisz kartę (przynajmniej) pokroju gtx 1050ti, a nie rx 460, która jest warta 2x więcej niż wynosi twój budżet. Następnie musisz do tego dołożyć procesor za równowartość twojego budżetu.

Jeśli natomiast planujesz kupno rx 460 (lub czegoś podobnego), to możesz spodziewać się wydajności z załączonego linku.

Trochę się poduczyłem I kartą będzie 1050Ti... Tylko teraz wpadł mi taki pomysł by kupić poleasingowy hp 8300 w obudowie sff który mogę dostać za 420zł.

Specyfikacja:

I5-3470s

4gb (dołożę dodatkowe 4)

Pcie x16 3.0

 

I właśnie do tego 1050ti low profile (MSI, gigabyte)

 

Cena wychodzi mi dokładnie taka sama (doliczając do składaka używaną obudowę i nowy zasilacz) , procesor lepszy i do tego rok gwarancji, więc czy faktycznie taki hp-ek czy dell 7010 nie jest lepszym rozwiązaniem? 9ac5ac457039ae9ba5d1e0efd17ec812.jpg4107fa84a4a7620e04833ca9a5da51cb.jpgebaca386e31dc9af5d38693ba1b27c27.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten Dell ma w miarę normalną i pojemną budę a nie SFF jak HP 8300 czy Dell wyżej  , do tego czasami dochodzi problem z przełożeniem bebechów - Dell jest z tego znany , nie wiem jak z HP .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ten Dell ma w miarę normalną i pojemną budę a nie SFF jak HP 8300 , do tego czasami dochodzi problem z przełożeniem bebechów - Dell jest z tego znany , nie wiem jak z HP .

Dell też jest sff, z resztą jest jeszcze Fujitsu I Lenovo.

Przeglądając wszystkie najwięcej miejsca w środku ma Fujitsu.

W dodatku ma najmocniejszy zasilacz (300w reszta 240w).

I było by to najlepsze rozwiązanie ze wszystkich. Obecnie licytuje takiego della ale hp 8300 można dostać za 430 zł I jeśli mi nie pójdzie, Dellem I nie znajdę jakiegoś Fujitsu to będzie hpk

 

Najbardziej odradzam Lenovo bo ma strasznieo zapchane wnętrze i jako jedyny Pcie x16 2.0

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

97d8d893028c17b7dc0a9e22c44fd0e3.jpg

 

9006cfadab4a73071d3e4c8123c8a817.jpg

jest I hapek

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez krokodylek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czasem zdążają sie problemy z kompatybilnością i ograniczenia:

http://bit.ly/2tXYpl7

Domyśliłem się tego... Dlatego wolałbym della albo Fujitsu. Tu chodzi o moc na wyjściu pcie. Z komputerów które wymieniłem tylko hp ma w specyfikacji 35w na wyjściu (choć nie sprawia problemów wg YouTuba) reszta ma 50w. 1050ti w szczycie potrzebuje 70w. Z tego względu Fujitsu (najmocniejszy zasilacz) byłby idealny.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz ani HP, ani Della z wymienionych modeli z i5 w cenie do 350 zł.

Co najwyżej inne modele.

https://allegro.pl/kategoria/komputery-stacjonarne-486?string=i5&buyUsed=1&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-4-0905

Do 1050 Ti i3 2xxx będzie często bottleneckiem. Do i5 w sam raz.

Bardzo wysokie, GTA V, 60-70 klatek np. bodaj 3570 widziałem w podobnym tandemie.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz ani HP, ani Della z wymienionych modeli z i5 w cenie do 350 zł.

Co najwyżej inne modele.

https://allegro.pl/kategoria/komputery-stacjonarne-486?string=i5&buyUsed=1&order=p&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-ele-1-4-0905

Do 1050 Ti i3 2xxx będzie często bottleneckiem. Do i5 w sam raz.

Bardzo wysokie, GTA V, 60-70 klatek np. bodaj 3570 widziałem w podobnym tandemie.

Masz rację, nie kupię takiego komputera za 350 zł... Ale gdybyś przeczytał temat to dowiedział byś się że ta kwota odnosiła się do 3 części moba, ram, cpu. I faktycznie w tej cenie można dostać i5 750/i3 2xxx z moba I nawet 8gb ramu (taki deal miałem na olx-ie ale się wstzrymalem z kupnem).

Dodając do zestawu za 350 chociażby zasilacz w okolicach 120zł i obudowę jakąś używke w normalnym stanie 20-30zł. Wychodzi nam cena 500 zł za taki zestaw. I tu dzieje się magia....

 

HP 8300 z i5 3470 I 4gb ram to 430zł dokładając nawet kość ramu jestem poniżej 500zł mając komputer z 12 miesięczną gwarancją.

 

Obecnie również z tym prockiem negocjuje minitower od Lenovo i w tej chwili moge go mieć za 450zł nie mając już ograniczenia do kart low profile. Ale nadal to wciaz i5 3470 z 4gb ram.

 

wiem że i tak więcej z 3 generacji Intela już nie wyciągnę więcej, lecz zupełnie to wystarczy do 1050ti a jak bym zaszalał z tower to może w przyszłości rx470

 

Więc czy teraz rachunek się zgadza? :)

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez krokodylek92
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...