Skocz do zawartości
Forge

Ustawienie obrazu telewizora Sony Bravia KDL-37V5500 pod PS4 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zależy mi na jak najlepszym obrazie z konsoli PS4 Pro na telewizorze Sony Bravia KDL-37V5500. Telewizor ma zaktualizowane oprogramowanie. Jedyne tryby obrazu jakie posiada ten TV to standardowy, żywy i własny, niestety ten TV nie posiada trybu obrazu Gra. Więcej natomiast jest scen np. Kino, Sport. Ja wybrałem scenę Gra i to zablokowało mi w ustawieniach obrazu wybór trybu obrazu, redukcji zakłóceń, redukcji zakłóceń MPEG i zablokowało możliwość wyboru ustawienia nazwanego Tryb Filmu. Resztę ustawień mogę natomiast dalej zmieniać. I obecnie wygląda to tak:


 


Wejście docelowe: HDMI 2


 


Tryb obrazu: Niedostępne przy wybranej scenie: Gra


 


Podświetlenie: 5 (max to 10)


 


Kontrast: 80 ( max to 100)


 


Jasność: 50 ( max to 100)


 


Nasycenie: 50 ( max to 100)


 


Odcień: Niedostępne dla bieżącego sygnału


 


Temperatura barw: Ciepłe 1 


 


Ostrość: 2 ( max to 30)


 


Redukcja zakłóceń: Niedostępne przy wybranej scenie: Gra


 


Redukcja zakłóceń MPEG: Niedostępne przy wybranej scenie: Gra


 


Tryb filmu: Niedostępne przy wybranej scenie: Gra


 


Korekcja czerni: Mała


 


Zaawansowane zwiększanie kontrastu: Małe


 


Gamma: Standardowy


 


Automatyczne ograniczanie światła: Wyłaczone


 


Czystość bieli: Mała


 


Żywy kolor: Minimalny


 


Zakładka Balans bieli:


Wzmocnienie R: 0


Wzmocnienie G: 0


Wzmocnienie B: 0


Przesunięcie R: 0


Przesunięcie G: 0


Przesunięcie B: 0


 


Takie mam ustawienia obrazu w tym telewizorze dla konsoli PS4 Pro. I teraz pytanie: co w tych ustawieniach zmienić aby uzyskać lepszą jakość obrazu z tej konsoli na tym TV? Ważny jest dla mnie niski input lag, ale też bardzo ważny jest ostry obraz i jak najlepsze kolory. Próbowałem wcześniej ustawić Nasycenie koloru i wszystkie polepszacze obrazu typu Żywy kolor na max albo na średnie, a potem ustawiłem wszystko tak jak tu przedstawiłem wyżej i obraz ma mniej nasycone i gorsze kolory. I co tu zmienić w tych ustawieniach aby uzyskać niski input lag i jak najlepsze kolory w obrazie z konsoli PS4 Pro?


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...