Skocz do zawartości
Sunbeach

Tyle kasy poszło a problem z netem domowym przy Cisco + Asus RT-AC68UTyle kasy poszło a problem z netem domowym przy Cisco + Asus RT-AC68U

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was! Zamieszkałem w nowym miejscu i podpisałem umowę z Inea na 150 mb/s. Dostałem modem Cisco EPC 3928 i miałem słaby zasięg netu oraz zakłócenia (osiedle szeregowców i duża ilość sieci). Postanowiłem zakupić myślę że jeden z najlepszych routerów na rynku czyli Asusa RT-AC68U. Podłączyłem modem z routerem i zaczęło być dużo lepiej z zasięgiem, a prędkość podskoczyła nieziemsko... ALE raz net działa, raz nie tzn. bywa że pół dnia lub cały jest ok, a bywa że strony wczytują się wolno i prędkość spada do wartości 10-20 mb/s lub nawet kilkunastu kilobitów. Wymieniłem wszystkie kable sieciowe na kategorię 6a (router z modem mam w salonie na dole, komp z gniazdem LAN na górze w pokoju), przez dłuższą chwile wydawało mi się też że jest coś nie tak z kablem antenowym (koncentryczny wkręcany) od Inei który idzie z modemu do gniazdka w ścianie, bo zdarzało się że był luźny tak jakby się sam lekko wykręcał i po wyjęciu i wkręceniu na nowo było lepiej, ale do czasu.. dlatego ten też wymieniłem na pełną miedź czyli z najlepszym przesyłem, ale nadal dzieje się tak, że raz tą prędkość mam w speed teście nawet 189 mb/s i transfer przy ściąganiu na Steamie 24 mb/s, a nieraz mam tak że spada do kilkunastu kilobitów tak jak pisałem i strony i na kompie i w komórkach po WIFI (na paśmie 2,4 i 5 Ghz) wczytują się mega wolno... gdzie jeszcze może leżeć problem wg was? Czy coś mogę mieć nie tak skonfigurowane w ustawieniach modemu i routera? Proszę was o pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to ustawię na Bridge, jeśli chodzi o soft to już miałem najnowszy ale niedawno zainstalowałem ten najnowszy alternatywny od Merlina, nie wiem czy znasz? A po co przywracać ustawienia fabryczne? 


Ok to ustawię na Bridge, jeśli chodzi o soft to już miałem najnowszy ale niedawno zainstalowałem ten najnowszy alternatywny od Merlina, nie wiem czy znasz? A po co przywracać ustawienia fabryczne? 

Niestety na Bridge nie mogę zmienić bo jak zmieniam i modem się restartuje to i tak zostaje na Router Mode.. pewnie będę musiał dzwonić do dostawcy żeby to zdalnie zrobili? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak poszło po zmianie przez dostawcę na tryb Bridge. 

Ja mam też podpięty modem od kablówki ale kompletnie nie mam do niego dostępu (fizycznie jest u mnie ale ja nie wiem jak się do niego dostać programowo). 

Niezbyt często mam podobne problemy ale restart wszystkiego (modem kablowy + mój router) rozwiązywały problem. 

Ogólnie jestem zadowolony z routera  (AC68U)- te problemy były niezbyt częste więc zwalałem je na jakość internetu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Ineą i jutro mam mieć technika.. zobaczymy co poradzi. Jak pytałem to facet mi powiedział że tutaj przejście na Bridge nic nie da i tu się u nich tego nie stosuje także nie wiem. Zapytam jeszcze o to technika jak będzie. 

PiotrU26 czyli też masz tak jak ja AC68U to może z tym routerem naszym jest coś nie tak? Może jednak nie jest taki dobry albo mamy wadliwe wersje? No zobaczę jak będzie ten technik, facet na infolinii mi jeszcze powiedział że jemu to wygląda na problem z sygnałem sieci dochodzącym do modemu czyli przyznał że problem jest po ich stronie.. A dzisiaj rana mam za to dodatkowy problem bo mimo tego że net działa to na kompie mam na ikonce sieci żółty trójkąt z wykrzyknikiem czyli tak jakby sieć nie działała i pisze brak dostępu do netu ale net działa i strony się wczytują.. co to może być i jak to naprawić wie ktoś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak podepniesz się pod net z Cisco to jak on chodzi? Mam na myśli podpięcie przez kabel. 

Sam mam net z vectry z Cisco EPC3925 w trybie bridge i Asusem RT-N18U na tomato. Problemów nie ma. 

Więc zapytałem jak ci działa net na samym Cisco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co no dzisiaj ma być u mnie ten technik z Inei i zobaczymy i powiem mu żeby mi się podłączył bezpośrednio pod modem z tym że u mnie od początku jak był facet pierwszy raz i mi wszystko montował to już mu pierwszy modem nie działał, wymieniał na drugi i też coś było nie tak, w końcu poszedł na zewnątrz i coś tam w skrzynce poprzestawiał "coś od sąsiada" nie wiem i zaczęło chodzić z tym że po dziś dzień czyli ok miesiąca czasu i teraz jak mam też już kupiony ruter Asusa jak ty to samo czyli sieć raz jest, raz jej nie ma, raz chodzi mega szybko, raz wolno itd. Wczoraj facet na infolinii Inei mi powiedział że on widzi że to jest problem nie sprzętowy tylko coś jest nie tak z sygnałem dochodzącym do samego modemu także mam nadzieję że dzisiaj technik to wyjaśni i naprawi i będzie w końcu ok. Tyle że mam ten dodatkowy dla mnie poważniejszy problem bo od wczoraj mam tak że sieć działa i strony się ładują i wszystko ok, ale pisze mi że brak dostępu do sieci w opcjach netu i karty i przez to, to co mi nie działa to program Steam nie wiem czy znasz? Tzn program działa ale on nie łączy się z siecią i przez to nie otwiera sklepu ani nie aktualizuje gier...

Edytowane przez Sunbeach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim alternatywnym sofcie piszesz? Wgrywałem wcześniej Merlina do rutera ale wróciłem już do oryginalnego softu od Asusa i jest to samo czyli nadal brak dostępu do sieci a net działa i strony wczytują, ale nie chce ściągać żadnych aktualizacji programów itd i nie działa net w Steam.. wczoraj był ten technik z Inei i też nie wiedział jak to rozwiązać, w każdym razie poprawił sygnał netu bo wyszło że coś było nie tak z kablem dochodzącym do głównego gniazdka gdzie mam modem i ruter i przełożył teraz w inne wolne gniazdko no i niby jest lepiej. Wyczytałem jeszcze o czymś takim jak o przywróceniu windowsa do ustawień początkowych z zachowaniem swoich plików ale nie wiem czy to robić, słyszeliście coś o tym? Może wtedy by mi wróciło wszystko tak jak było? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technik mi powiedział że właściwie w momencie tego jak wyłączę wifi w modemie to już mam bridge ale mówił że mogę do nich na infolinię jeszcze zadzwonić żeby zdalnie też wyłączyli wifi w modemie. Także jeszcze będę dzwonił ale takie coś nie spowoduje przecież że zniknie mi problem na kompie ;) Modem z ruterem mam połączone WAN - Ethernet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale. A odpowiednio skonfigurowałeś IP? Wyłączyłeś DHCP w ASUS'ie? Właśnie dlatego Cisco ma działać jako bridge i jego jedyną rolą ma być przekazanie adresu uzyskanego od operatora na port WAN w twoim routerze. Bladego pojęcia o konfiguracji sieci nie masz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniale. A odpowiednio skonfigurowałeś IP? Wyłączyłeś DHCP w ASUS'ie? Właśnie dlatego Cisco ma działać jako bridge i jego jedyną rolą ma być przekazanie adresu uzyskanego od operatora na port WAN w twoim routerze. Bladego pojęcia o konfiguracji sieci nie masz.

 

Jakieś tam pojęcie mam ale aż takiego nie ;) DHCP jeszcze w Asusie też nie wyłączałem i nie wiedziałem że to jeszcze też mam zrobić.. zobaczę jak wrócę z pracy. A co jeszcze mogę skonfigurować z IP? Mam wszystko automatycznie.. Z kolei co do tego mojego problemu z siecią w kompie że strony się wczytują itd a piszę że brak dostępu do netu i jest ikonka żółtego trójkąta to podzwoniłem trochę po informatykach na dojazd i polecili mi żebym odinstalował swojego antywirusa, a mam Eseta na licencji także to sprawdzę i jeszcze to przywracanie windowsa do ustawień fabrycznych z zachowaniem moich danych jeśli nie pomorze nic odinstalowanie antywira.. chyba że jeszcze jakieś pomysły? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia softu tylko konfliktów w sieci. Po raz 3 powtarzam, że najłatwiej będzie jak ci wyłączą tryb routera w Cisco.

 

W obecnej sytuacji zapoznaj się z tymi poradnikami:

 

http://www.tp-link.com.pl/faq-417.html

 

http://netdiag.pl/artykuly/router/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia softu tylko konfliktów w sieci. Po raz 3 powtarzam, że najłatwiej będzie jak ci wyłączą tryb routera w Cisco.

 

W obecnej sytuacji zapoznaj się z tymi poradnikami:

 

http://www.tp-link.com.pl/faq-417.html

 

http://netdiag.pl/artykuly/router/

 

No ok ale nie wiem czy ci pisałem że WIFI w Cisco już mam wyłączone i dzisiaj rano dzwoniłem do Inei żeby zdalnie też mi wyłączyli i po powrocie z pracy mam tylko wyłączyć i włączyć Cisco i już będę miał w Bridge. Ale wątpię żeby takie coś naprawiło u mnie ten problem z siecią i mimo wszystko zobaczę jeszcze z tym odinstalowaniem antywirusa, z tym DHCP co pisałeś, a jak nie to z tym przywracaniem do ustawień fabrycznych bo to prawie tak jak format i wszystkie ustawienia sieci wrócą do zera i takie coś to już chyba powinno na pewno pomóc Dzięki za te linki i wszystko tam widzę co i jak z tym że pamiętaj że ja nie mam 2 routerów tylko mam MODEM I ROUTER! Pisałem że WIFI w Cisco już mam wyłączone, w Inei już też zdalnie wyłączyli i technik wczoraj oraz infolinia twierdzą że to wystarczy żeby wszystko było w opcji Bridge. No ale jeszcze wyłączę ten DHCP i zobaczę co to da... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn Cisco od początku jest połączony Ethernet - WAN w routerze i tu nic się nie zmieniło. Czyli jak zresetuje teraz jak przyjdę to już będzie Bridge a z tym DHCP czemu już nic nie zrobię? Mówiłeś że też mam to wyłączyć? 

Edytowane przez Sunbeach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeczytałem te linki i ok jest czarno na białym ale tak jak ci pisałem JA NIE MAM DWÓCH ROUTERÓW! Mam modem + router czyli modem Cisco od Inei i router Asusa który kupiłem sam. Także tutaj nie ma sensu u mnie ustawiać adresów IP inaczej niż jest automatycznie i technik oraz infolinia mówili mi że wystarczy wyłączenie WIFi w modemie co już wczoraj zrobiłem i dzisiaj Inea wyłączyła WIFI zdalnie także Cisco jest teraz zwykłym pudełkiem dostarczającym sygnał do mojego Asusa :) Cały czas piszemy o tym ale tak jak mówię to na pewno nie naprawi mojego problemu z brakiem sieci w kompie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma wyłączenie wifi do trybu bridge. Takie technikowo-infonlinijne pier*ekhm.

Mają ci przestawić cisco w bridge, zeby jedynie przepuszczał net. Ten cisco to taki modem z routerem do którego jako klient nie masz dostępu, więc nie masz władzy :P nad własną siecią. 

U siebie w cisco mam włączone wifi, bo go wyłączyć nie mogą, ale używam tego z asusa.

Żadne przywracanie, formatowanie nie pomoże. Nie daj sobie wciskać takich głupot. Poza tym sprawdzaj na wiecej niż jedno urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma wyłączenie wifi do trybu bridge. Takie technikowo-infonlinijne pier*ekhm.

Mają ci przestawić cisco w bridge, zeby jedynie przepuszczał net. Ten cisco to taki modem z routerem do którego jako klient nie masz dostępu, więc nie masz władzy :P nad własną siecią. 

U siebie w cisco mam włączone wifi, bo go wyłączyć nie mogą, ale używam tego z asusa.

Żadne przywracanie, formatowanie nie pomoże. Nie daj sobie wciskać takich głupot. Poza tym sprawdzaj na wiecej niż jedno urządzenie.

 

Stary ale ty chyba nie jesteś w temacie.. dzwoniłem dzisiaj rano do Inei i wyłączyli mi zdalnie WIFI z Cisco, oni nie mają opcji włączenia Bridge. Nie ma WIFI już w modemie więc musi być Bridge, nie mam już do niego dostępu w sensie wcześniej mogłem wejść w adres IP i go skonfigurować ale już nie mogę czyli wyłączyli i jest tylko sygnał dla mojego Asusa więc jest ok. Jeśli chodzi o przywracanie, formatowanie itd to my tu rozmawiamy o innej sprawie czyli moim błędzie z siecią na kompie do którego Cisco ani Asus już nic nie mają bo to inna sprawa i mam net (strony wczytują) ale pisze brak dostępu i np nie działa pogoda w Windowsie, albo aktualizacje programów i np sieć w Steam.. 

radiergummi - na razie jak wyłączyłem tak jak pisałeś DHCP w Asusie to mi w ogóle padł net w sensie pokazało się sieć niezdenazyfikowana i w ogóle przestał działać w sensie już strony padły itd. Do tego przestało działać WIFi także musiałem zresetować guzikiem router Asusa by wszystko przywrócić od nowa. Także chyba coś z tym DHCP się pomyliłeś i jednak tego wyłączać nie mogę  ;))) Tak jak ci mówiłem że ja nie mam dwóch routerów tylko modem i router a to różnica a w tych linkach co podałeś jest konfiguracja ale właśnie dla 2 routerów czyli nie dla mnie  :P Na razie to nic nie dało i teraz będę sprawdzał z resztą w sensie z antywirusem odinstalowanie i zaraz jeszcze z takimi komendami które podał mi jeden gościu na innym forum:

 

"Takie coś wpisać możesz w cmd i powinno pokazać co sfc nie potrafi naprawić:"

findstr /c:"[sR]" %windir%\logs\cbs\cbs.log >sfc.txt & start notepad sfc.txt

Można spróbować też naprawy narzędziem DISM:

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

Zobaczymy co to wszystko da i co dalej, jeśli to wszystko już nie pomorze no to jeszcze czytałem o możliwości wejścia w tryb awaryjny ale z obsługą sieci oraz uruchomienia Windowa z czystym rozruchem który wyłącza wszystkie aplikacje i usługi Microsoftu w kompie oraz programy ingerujące w system itd.. a jeśli to nie to zobaczę z tym przywracaniem do ustawień fabrycznych z zostawieniem moich danych czyli coś jak format ale bez formatu  ;)

Edytowane przez Sunbeach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty potrafisz w ogóle czytać ze zrozumieniem? Cisco z działającym Wi-Fi to jest router!! Pojmij to wreszcie. Wówczas po dołożeniu do sieci Asusa należało skorzystać z wiedzy zawartej w podanych przeze mnie linkach. Nie czaisz bazy kompletnie, więc może zacznij operować zrzutami ekranu z konfiguracji routera i karty sieciowej w kompie bo inaczej ten temat nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty potrafisz w ogóle czytać ze zrozumieniem? Cisco z działającym Wi-Fi to jest router!! Pojmij to wreszcie. Wówczas po dołożeniu do sieci Asusa należało skorzystać z wiedzy zawartej w podanych przeze mnie linkach. Nie czaisz bazy kompletnie, więc może zacznij operować zrzutami ekranu z konfiguracji routera i karty sieciowej w kompie bo inaczej ten temat nie ma sensu.

 

To wyjaśnij mi czemu padł mi net z LAN oraz WIFI jak wyłączyłem DHCP w ustawieniach Asusa? Podsyłam zdjęcie z ustawień Asusa właśnie z zakładki DHCP.. 

post-204819-0-28057900-1505245493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...