Skocz do zawartości
Mondi

SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024 - wymiana chłodzenia na cichsze!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Skończyłem składać swój nowy PC i jednym z elementów jest chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 Pro HE1024. O ile sam przepływ powietrza jest bezgłośny, to łożysko zastosowane w wentylatorze brzęczy, co doprowadza mnie do szewskiej pasji. Będę więc wymieniał chłodzenie na inne w podobnej cenie. Aktualnie zastanawiam się nad Be Quiet! Pure Rock Slim. Co o tym sądzicie? A może jakieś inne typy? Kwota do 100-110zł. Procesor i5-7500, raczej nie zamierzam go katować.

 

Z powodu piszczących cewek karty graficznej planuję też wyciszyć obudowę od wewnątrz matą wygłuszającą. Może to wystarczy do wytłumienia brzęczenia tego wentylatora, bez konieczności wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wymienić sam wentylator ?

 

Tam masz wentylator 92 mm ( przynajmniej taki jest rozstaw mocowań , sam wentylator ma rozmiar 100 mm ) .

 

Za 32 zł jest BQ PureWings 2 92 mm , za ~10 zł masz SPC Zephyr 92 mm - ma niższą prędkość obrotową niż BQ i może być nieco cichszy , za ~42 zł jest Enermax UCTB9 92 mm .

 

Ceny z morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no ciekwe jak to liczysz?

 

https://www.morele.net/arctic-f9-pwm-rev-2-afaco-090p2-gba01-622368/

też powinien wystarczyć

Nowy Pure Rock Slim = ~100zł

Spartan 3 Pro + Pure Wings 2 = ~112zł (80+32)

Cholera, zapomniałem dodać, że ciągle przysługuje mi prawo zwrotu Spartana za gotówkę, sorki.

 

Wspomniany w linku Arctic bazuje na łożysku Fluid Dynamic Bearing, czyli z tego co rozumiem hydraulicznym, a takie same umieszczone jest w wentylatorach SilentiumPC. Na pewno nie będzie brzęczeć?

FDB (Fluid Dynamic Bearing)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moznaby taka fere i zmienic jej wentylator [jak okaze się że cię nie zadowala] albo od razu coś droższego

wybór jest dość szeroki 

mozna też cos ze 140 wynaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić cokolwiek z tym Spartanem, ale skończyły mi się pomysły. Zamówiłem Ferę 3 v2, zobaczymy co pokaże. Dam info jak przetestuję ;)

 

Edit: Fera zamontowana, cisza jak makiem zasiał  :banana: w dodatku przez większe gabaryty temperatury procesora spadły o 4-5 stopni :)

Edytowane przez Mondi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...