Skocz do zawartości
Mondi

Optymalne ustawienie prędkości wentylatorów GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam kartę Gigabyte GTX 1060 Aorus Xtreme 6G. Na ustawieniu prędkości wentylatorów "AUTO" wentylatory co 1-2 sekundy włączają się i wyłączają, i tak w kółko, co mnie okropnie wkurza. Istnieje opcja "CUSTOMIZE" pozwalająca samemu dostosować procentową prędkość wentylatorów dla danej temperatury. Jest jakieś optymalne ustawienie tej prędkości, żeby jednocześnie nie generować dużego hałasu/dużych obrotów i zachować niskie temperatury? Obecnie moje ustawienia GPU są takie jak na załączonym obrazie. Nie słychać pracy wentylatorów, boję się jednak, że karta zacznie się mocno grzać.

 

ca31725657bfa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ustawieniu prędkości wentylatorów "AUTO" wentylatory co 1-2 sekundy włączają się i wyłączają, i tak w kółko, co mnie okropnie wkurza. 

 

 

przede wszystkim sprawdź czy masz dobre taktowanie GPU w spoczynku bo twój problem może wynikać z tego że sterownik źle ustawia taktowania w idle,co jest dość często spotykanym problemem na geforce, przez to karta jest cieplejsza a wentylatory się załączają. Powinno je zbijać do bodajże 291 czy 295MHz bez obciążenia (pulpit) czy np. jak masz włączoną tylko przeglądarkę. 

 

u mnie zbija do 253MHz rdzeń / 405MHz pamięć na GTX1080. Nie wiem jak na 1060, ale pewnie w tych samych okolicach. Na forum nvidia piszą że właśnie 253MHz tez na 1060, więc tak jak myślałem wszystkie Pascale tak samo.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

139 / 405 (efektywnie) mają Pascale w IDLE

 

Krzywą napięcia trzeba dobrać po Swojemu-odpowiednio oraz obroty wentyli również.

 

Najlepiej jak karta nie przekracza 60 [°C] , wówczas nie zrzuca taktów - wykonalne przy kartach z dobrym chłodzeniem, lub po delikatnym UV ew. odpowiednim ograniczeniu power limitu.

Boost 3.0 zrzuca takty analizując między innymi temperaturę GPU , a 1 próg to 60 [°C] 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

139 / 405 (efektywnie) mają Pascale w IDLE

 

Krzywą napięcia trzeba dobrać po Swojemu-odpowiednio oraz obroty wentyli również.

 

Najlepiej jak karta nie przekracza 60 [°C] , wówczas nie zrzuca taktów - wykonalne przy kartach z dobrym chłodzeniem, lub po delikatnym UV ew. odpowiednim ograniczeniu power limitu.

Boost 3.0 zrzuca takty analizując między innymi temperaturę GPU , a 1 próg to 60 [°C] 

Nic z tego nie zrozumiałem :D mogę jedynie powiedzieć, że karta nie przekracza 60 [°C].

Skoro już przy temperaturach to pytanie poboczne: procesor podczas grania dochodzi do 60 [°C] (maks.!). Jest ok czy za mocno się grzeje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości. Odpaliłeś ten program bez uprawnień administratora? Ja do codziennej pracy używam konta użytkownika windows (nie daję uprawnień administracyjnych) i nie da rady go uruchomić bez tych uprawnień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...