Skocz do zawartości
Mi88

Komputer + Monitor - CS:GO ok 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Podkreślam, jestem laikiem i nie znam się na tym za dobrze. Dlatego też proszę o gotowe propozycję zestawów a nie rzucanie skrótami podzespołów, które mi nic nie mówią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenowe odpowiedniki I5 7400 to Ryzeny 5 1400 i 1500X - oba mają po 4 rdzenie ale 8 wątków , do tego model 1 500x ma 16 mb cache L3 .

 

W grach zachowują się różnie - czasami lepiej a czasami gorzej niż I5 , może to kwestia tego kiedy były robione te testy np. na PPC test modelu 1500X w maju tego roku , w wielu grach na PPC dominuje Intel choć przewaga czasami wynosi 2-3 fps-y .

 

Jeżeli wierzyć testom na PCL to do CS:GO lepszy jest Intel , pomiedzy I5 7400 a R7 1500X jest niemal 10 fps różnicy na korzyść Intela , tyle że znowu mamy stary test - poczatek kwietnia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem że całość zestawu mogę śmiało oprzeć o ten procesor i raczej nie ma co się tu przejmować czy doszukiwać.

Co jednak ze sprawą monitora i grafiki. Chodzi o wykorzystanie technologii freesync lub gsync jako wsparcie w dynamicznej rozgrywce. Jesteś w stanie zaproponować jakiś zestaw w połączeniu z monitorem 144 hz który wyciśnie co się da. Jestem w stanie trochę dopłacić jeśli ma to oczywiście sens. Jeśli możesz, sklej jakiś cały koszyk żebym miał porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cs go najważniejszy jest procesor więc karta graficzną aż tak się nie przejmuj ta wystarczy w zupełności. Co do freesync czy gsync to już musisz wybrać, rozwiązanie amd jest tańsze i w zasadzie jeśli komp ma służyć głównie do cs go to bym szedł w tym kierunku, problem zaczyna się przy kupnie karty graficznej chyba że w grę wchodzą używki. Z monitorów które podałeś w zasadzie wszystkie ok (szybka matryca TN, 144Hz) ale pasowałby w takim układzie ten Samsung (jesli idziemy w freesync).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię teraz AMD pytam czysto z ciekawości dlaczego? 

 

Pomijam fakt że geforce 1050Ti jest lepszy od radeona rx 560 (innych nie biorę pod uwagę ze względu na chore ceny) ale mówimy tu o zastasowaniu tylko pod cs go. Nie wiem jak sprawują się g-sync i freesync w csie może tu leży przewaga nvidii, ale kupując zestaw na amd oszczędzisz na karcie i monitorze a w zamian bym pomyślał o mocniejszym procesorze/lepszym chłodzeniu i podkręcaniu. 

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Panie Garfield, możesz mieć Pan absolutną rację. Tylko ja naprawdę jestem cienki w te klocki. Zaproponuj mi jakiś zestaw, uzasadnij, ja poczytam i przemyślę sprawę. W sumie kombinować mi się za bardzo już nie chce ale jak się tak mocniej nad tym zastanowić to Twoja wypowiedź ma sens i przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie... Jak widzicie jestem w stanie wycisnąć 4500. System, monitor i PC. Na czym mi zależy już wiecie. FreeSync ? Pewnie czemu nie. Zaproponujcie jakiś ciekawy zestaw, do tego monitor który wyciśnie z grafiki WSZYSTKO i jedziemy :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor: iiyama G-MASTER Red Eagle (1349zł)

Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Bronze (189zł)

Procesor: Intel Core i5-7500 (849zł)

Karta graficzna: Sapphire Radeon RX 560 Pulse 4GB (595zł)

Płyta główna: Gigabyte GA-B250M-D3H (315zł)

RAM: GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Iridium (289zł)

Dysk: Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache (197,23zł)

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W Pure Black (209zł)

System: Microsoft Windows 10 BOX 64 bit PL (418zł)

W sumie: 4410,23zł

Jak nie lubisz moreli to na esc.pl można dobrać to samo (poza monitorem) ok. 130zł drożej.

 

No i fajnie by było, jakby ktoś jeszcze spojrzał na to, bo ja dawno nic na intelu nie budowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierasz GTX to bierz monitor z G-Sync.

Np. u mnie mam monitor z Freesync ( kupiony przed szałem na "kopanie" na kartach AMD ) , na grafice od AMD działał całkiem OK , po złączu DP synchronizacja 40 - 75 [Hz] w 2D 75 [Hz].

 

Po zmianie karty na GTX , w 2D brak oficjalnego odświeżania 75 [Hz] , po wymuszeniu 75 [Hz] w sterowniku- w grach strasznie rwie obraz ... więc działa na 60.

 

Więc w teorii monitor 75[Hz] działa poprawnie na 60 [Hz]

 

Chętnie dowiedziałbym się od kogoś kto posiada monitor Freesync np. 144 [Hz] i kartę nvidii jak to działa ... 

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co powinno być łączone z czym, tj. karta jakiego producenta do jakiego monitora bo to wystarczy sprawdzić w opisie, gdzie jaka technologia jest stosowana. Mi jednak rozchodzi się o to, która technologia lepiej współpracuje z CS'em. Jak się ma do tego opóźnienie - bo na innym forum ktoś zaznaczył mi że G-Sync czy FreeSync wcale nie jest dobrym rozwiązaniem do CS'a - więc może nie ma sensu przepłacać za monitor lub grafikę kosztem innych podzespołów.

Edytowane przez Mi88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd - freesync [ i taki monitor do tego]

nvidia - gsync [i monitor co to obsługuje - niestety te sa droższe]

nic innego nie wykombinujesz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to sa takie same technologie [robia to samo] to jakiej róznicy oczekujesz?

jakby się firmy dogadały  to byłby jeden sync ale przecież każdy chce mieć cos swojego i stąd takie pomieszanie [w dodatku za gsynca trzeba nieźle dopłacać]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tych technologiach za wiele nie wiem gdzieś tam coś kiedyś czytałem, ale o ile dobrze pamiętam to efekt końcowy zbliżony ale działa to na innej zasadzie stąd fajnie jakby sie wypowiedział ktoś kto używa tych zastosowań w cs go czy ma w ogóle sens dopłacać i jak się to sprawuje w praniu, jeśli w efekcie końcowym otrzymujemy to samo, działa podobnie i dla obu systemów otrzymujemy podobny komfort gry to nie ma co myśleć tylko iść w AMD, wyjdzie taniej zestaw monitor i karta, a różnice dołoży do mocniejszego procesora który w csie odgrywa dużą rolę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor Intel Core i5-7400 (729zł)

Płyta Gigabyte GA-B250M-DS3H /intel B150, LGA1151/ (279zł)

DDR4  8GB (2x4GB) 2400MHz CL15 Goodram Iridium (330zł)

Obudowa Corsair Carbide Series Spec-02 (Red LED) (230zł)

Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W bronze 140mm (210zł)

SSD 2.5" Samsung SSD850 EVO  250GB (399zł)

Asus GeForce GTX1050Ti StriX OC 4GB DDR5 128bit (789zł)

MS Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL (449zł)

 

Do oceny. Temat monitora pomijam bo teoretycznie coś wybrałem. Jakieś zmiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...