Skocz do zawartości
kemsai

G4560 zamiana na i7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem taki oto zestaw komputerowy: https://www.x-kom.pl/p/365104-desktop-x-kom-tesla-gp-300-g4560-gtx1050ti-8gb-1tb.html

Chciałbym trochę wzmocnić jednostkę poprzez wymianę procesora (i dodanie RAM).

 

W komputerze znajduje się:

Płyta główna: ASUS H110M PRO-VD

Procesor: Pentium G4560

 

Czy mogę zamienić ten procesor na np: i7-7700 bez większych problemów? Czy musiałbym jakieś dodatkowe rzeczy wykonać poza wyciągnięciem jednego a włożeniem drugiego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 sprawdź czy ram jest w 1 kostce.

Ramu masz jak na razie wystarczającą ilość ( choć w dualu będzie też odrobinę lepiej ) , lecz głównie kuleje: CPU i VGA.

By było nieźle to 7700 + GTX1060 6GB + 8 GB ram ( jeżeli jest 1 kość ).

 

Ja bym chyba rozpoczął modernizację od VGA i ew. ramu. 

 

Wkładając 7700 - byłoby dobrze kupić alternatywne chłodzenie ( do 160 [mm] wysokości - do tej obudowy ) np:

Fera 3

 

Tu jest np: porównanie 4560 vs 7700K przy GTX1060:

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Czyli jak to jest z tym Biosem? Nie musiałbym jednak robić update? Ewentualnie czy 6700 byłby bez updatu? (I czy jest ogólnie różnica 6700 - 7700 duża i czy warto).

 

@Phill76 

Dzięki za taką bogatą odpowiedź ale komputer składam raczej nie pod gry, a pod pracę programisty. Ram mam w jednej kości więc drugi po prostu włożę taki sam. Ważne by go było dużo. Grafika lepsza niż mój 1050 TI jest mi kompletnie nie potrzebna. Czy to chłodzenie dodatkowe jest potrzebne jakbym kupił wersję BOX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie tylko CPU i ram :)

Chłodzenie box do 7700 to jest w/g mnie "kpina" intela ...

 

CPU możesz brać 7700K -  wyższy zegar ( wydajność )

 

Jeżeli z obecnym biosem działa G4560 to i 7700 pójdzie.

 

P.S. Ta płyta to chyba MSI , nie ASUS - która posiada bios w wersji 2A obsługujący wszystkie Kaby Lake ;)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...