Skocz do zawartości
foxe

Upgrade ramu 16GB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

chcialbym zwiekszyc ram do 16GB

odecnie posiadam 2x4GB https://www.morele.net/pamiec-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

 

czy warto dokupic jeszce jeden taki zestaw czy lepiej wymienic na 2x8GB?

jesli wymienic to na jakie? budzet na wymiane max 600-650zl

 

reszta gratow to

ASRock H87 PRO4 H87

Asus Radeon R9 290, 4GB

I5-4570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm planujesz za jakiś czas wymienić platformę ? Taki zestaw 4 x 4GB będzie trudniej sprzedać, a przesiadka na DDR4 (w razie wymiany platformy) raczej nieunikniona. Jak Ci brakuje RAMU na teraz to ja bym dokupił po prostu 1 kość 8GB. Powinno to trybić,  a ew problem z Dual Channel nie zmniejszy wydajności na tyle by to było odczuwalne jakoś  znacząco, a w praktyce prawie wcale. EW wsadzisz 4GB + 8 GB i będziesz miał  12GB. Jedną kość 4GB można opchnąć potem.  Masz 4 sloty na płycie to wykorzystaj platformę po raz ostatni jak musisz. 12 GB też może starczyć i mniej problemów z kompatybilnością czy działaniem zestawienia 8GB + 4GB+ 4GB. 3 kości  w tym jedna o różniej pojemności i parametrach.  Akurat parametry to raczej nie problem bo raz i tak zwolni do tej kości z najniższym taktowaniem jeśli byłyby różnice.  Sprzedaż 2x4GB i kupno 2x8GB to z kolei strata. Zwłaszcza jeśli prędzej czy później planujesz wymianę platformy. W tym wypadku ja bym się przemęczył na tym co mam, bo 8GB to może już  nie tak dużo dzisiaj, ale idzie się przemęczyć, ew wspomniana wymiana jednej kości 4GB na 8 GB co da nam 12GB  (4 + 8 GB). Trzeba patrzeć co komu się  najbardziej opłaca w danej chwili. Obecnie czasy na wymiana platformy nie należy do najlepszych. Co prawda jest nieco lepiej niż jeszcze pare dobrych tygodni temu, ale wciąż z cenami kart graficznych bywa różnie. Moze to też mieć wpływ na inne podzespoły jak procki czy kości RAM właśnie. Ja tam bym czekał do wymiany, a jak nie to wymiana 4 GB na 8GB   i potem ew kolejna taka wymiania czyli druga kosć 4GB na 8GB i będzie finalnie 16 GB. To też jakaś opcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie w tym senk ze nie panuje wogole wymieniac tej platformy.

gram na niej tylko w WoTa i ew przegladam internet

majac odpalona przegladarke chrone (~20 kart) + ts + wota lubi mi gre zamknac z komunikatem ze za malo pamieci dlatego pomyslalem ze wymianie na 16GB i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinowałbym i kupił takie same

 

ewentualnie https://www.morele.net/pamiec-ballistix-tactical-ddr3-16gb-1600-2-8gb-blt2cp8g3d1608dt1tx0ceu-506227/

bo ponad 1600 i tak nie wyjdziesz


Taki zestaw 4 x 4GB będzie trudniej sprzedać,

że niby nie znajdzie dwóch kupców co kupia 2x4GB?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wlasnie w tym senk ze nie panuje wogole wymieniac tej platformy." - ja Cię proszę sęk ;)

 

To może opcja "po taniości" - używane 2x2GB, co razem da 12GB. Też będzie ok, normalny dual będzie, a wydatek prawie niezauważalny.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zwiekszyc ram do 16GB

odecnie posiadam 2x4GB https://www.morele.net/pamiec-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

 

czy warto dokupic jeszce jeden taki zestaw czy lepiej wymienic na 2x8GB?

jesli wymienic to na jakie? budzet na wymiane max 600-650zl

 

Jak nie planujesz na tej płycie w przyszłości rozbudowy do 32 GB RAM, to dokup drugi zestaw kostek 2x4GB lub 2x8GB (to już by dało 24 GB RAM) i po problemie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...