Skocz do zawartości
nalewator

HDD na gry,magazyn danych 2GB CICHY!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję zakupić HDD na gry, magazyn danych.

Pojemność 2TB w miarę wydajny i możliwie najcichszy.

Obecnie posiadam Samsungi F2 i F3 i dyski są bardzo ciche niestety brakuje mi już miejsca .Poszukuję czegoś równie cichego a wydajniejszego.

Cena gra drugorzędną rolę ale wszystko w granicach rozsądku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironwolf 2TB

 

19dB idle/21dB w pracy i do 180MB/s transferu przy 5900rpm

 

http://www.seagate.com/www-content/product-content/ironwolf/en-us/docs/ironwolf-hdd-ds-1904-8-1703us.pdf

 

dla porównania typowy HDD ma około 27-30dB przy około 200MB/s i 7200rpm a uznawany za bardzo cichy wd red 23-24 dB przy 150MB/s i 5400rpm. 

 

Mam sam ochotę wymienić moje dwa 7200rpm na twa takie Ironwolfy i dać je w RAID1.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morelach jest test dysków Seagate i tam są zupełnie inne wyniki wydajności jak i głośności niż te które podałeś (z jakiego źródła korzystałeś?)

No z specs sheet przecież dałem link. Gdzie masz ten test, podeślij.

 

Znalazłem. Nie wiem co to za metody pomiaru gdzie różnica w głosności działania dysku 7200rpm nastawionego na szybkość a 5400rpm nastawionego na ciszę wychodzi im 2dB. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...