Skocz do zawartości
Tomekk412

SLI-warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie posiada karte aorus 1080 ti xtreme edition  zastanawiam się czy warto kupić jeszcze jedno w SLI ? Duzo o tym czytałem i w końcu sam nie wiem co o tym myśleć. Duzo mówi się ze obsługuje ją bardzo mała ilośc gier i jest to nie opłacalne i wiecej z tym problemów jak korzyści. Czy ktoś to posiada moze się wypowiedzieć ? Będę zmieniał płytę główną i procek jak tylko wyjdzie coffe lake z pierwszymi recenzjami. Reasumując czy warto w sli ? Gotówka jest nie ma jako takiego problemu zeby kupić kolejną kartę ale czy naprawdę warto ? Czy może sprzedać kartę i kupić tytana xp(choć z tego co sie zorientowałem to wiele nie odbiega). Czy tez lepiej poczekać na 2018 rok na nowe karty ? Dodam że gram dość dużo i chciałbym grać w 4k w stałych 60 Fps, na aktualnym zestawie nie jest źle ale brakuje troche to stałych 60. Z góry dziękuje za odpowiedzi i poświęcony czas :)

Edytowane przez Tomekk412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej do 4K @ 60fps - SLI wskazane

 

Co do kompatybilnosci ? Zdecydowana wiekszosc gier obsluguje ale roznie sie skaluje. W jednej grze dostaniesz przyrost wydajnosci na poziomie 30%, w innej na poziomie 80-90%

 

Ogolnie SLI nie jest jakos problematyczne, czasem zdarzaja sie gry ktore albo nie maja jeszcze profilu SLI albo nie do konca wspieraja natywnie - wtedy mozna podzialac takim Nv Inspector i zmusic do dzialania

 

Posiadalem 2 x GTX 770 i powiem Ci, ze liczba gier z ktora mialem problemy - mozna policzyc na palcach rąk

 

Pamietaj jednak, ze bedzie spory pobor mocy = cieplo = hałas. Dobrze, abys mial prawidlowo wentylowana bude (no chyba, ze wodujesz)

 

Ogolnie SLI jest godne polecenia, dodatkowo zainwestowalbym w mostek SLI High Bandwidth

 

Jeszcze tak zapytam - co za procesor ?

 

No i moze @Gosu cos Ci jeszcze podpowie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda juz zamówiona be quite base pro900. Wzmacniacz 1200 od be quite tez juz posiadam. Wodować będę procka karta raczej powietrze, Co do procka to tak jak napisałem czekam na wyniki z coffe lake i któryś z nich, aktualnie posiadam Intel Core i7-4790K, 4.4 GHz i płytę ASRock Fatal1ty H87 Performance, ale tak jak  powiedziałem z październikiem wszystko do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w 100% wykorzystać SLI to tylko  wymiana na X99 / X299 + procek z 40 liniami PCI-E , a to trochę będzie kosztować

 

Przy obecnym sprzęcie nawet nie ma sensu brać się za SLI - raz że procek ma tylko 16 linii pci-e i max co pozwala to konfiguracja 2x8 , do tego płyta ma drugi port PCI-E w wersji 2.0 i o prędkości 4x .

 

Trochę poprawi wymiana płyty na taką która da 2x8 PCI-E , najlepiej w wersj 3.0 .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...