Skocz do zawartości
erni_k

rozbudowa czy wymiana?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja, typ niepokorny :D

 

Aktualny sprzęt:

MB: ASRock B85M Pro4

procesor: i5-4440

RAM: elixir 4GB DDR3 1600MHZ CL9 Dołożyłem jeszcze 8GB Kingstona bo było mi mało (nie gryzą się)

Zasilacz: Corsair VS 450W

Karta graficzna: Gigabyte GTX 650Ti BOOST 1GB

SSD system: Samsung 850 EVO 250GB SATA3

HDD: Seagate 1TB SataIII 

Monitory:  Benq BL2711U (4k), Benq GW2760S

 

Zastosowanie komputera: CAD, CAM, jakaś gra, obróbka zdjęć, filmów, rendering, programowanie.
 

Stoję przed dylematem, w planach była wymiana karty graficznej, bo niektóre programy chodzą kijowo na monitorze 4k, niektóre bardzo dobrze. Zastanawiam się jaki plan działania obrać. Jako że mózg zestawu już parę lat ma, czy nie pokusić się o zmianę. Kuszą mnie Ryzeny, ciekawy jestem jak współpracują z CAD/CAM. Czy olać temat i zostać przy tym co jest tylko wymienić kartę graficzną. Z drugiej strony jak patrzę na ceny to jakieś kurjozum jest. Ehh trzeba było kupować jak tylko seria GTX10XX wychodziła, ale zgapiłem. Ogólnie ceny to jakaś paranoja, za procesor w 2013 roku płaciłem 659zł, a dzisiaj po 4 latach jest nadal dostępny w cenie 782zł.

 

Dobrze doradzacie, więc przyszedłem po poradę. Zostać-rozbudować czy zmieniać?

 

Jeszcze kwestia karty graficznej, jak duża różnica jest między konsumenckimi wersjami a pro np Quadro czy Firepro? Informacji na ten temat jest jak kot napłakał :/

 

Pozdrawiam z serducha i miłej niedzieli życzę :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam nie wspomniałem o budżecie, a sprawa z nim wygląda tak, że na razie jest to kwestia pomijalna, ale w granicach rozsądku :> wiem fajne stwierdzenie. Po prostu jeśli coś będzie na tyle opłacalne (jak choćby przesiadka na SSD) to kasa się znajdzie. Jeśli bierzemy pod uwagę opcję przesiadki to wiadomo, że część gratów zostawię jak choćby dysk SSD i HDD, jakby starczył to zasilacz też. Nie jest to kwestia też bardzo pilna, bardziej chodzi o pogląd na co się nastawić. Kupując teraz mam odczucie bycia robionym w hmmm... wiadomo co. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tych kofilejków nie będzie więcej modeli? Bo ja na przykład nie zamierzam bawić się w OC więc mogę mieć procka bez K. W sumie to może by mi i 8400 styknął. 
Pewnie wymienie wszystko, tylko te ceny to jakieś jaja. Może w styczniu... nie spinam się na już, poczekam będę monitorował. Ale zestaw jakiś już można by wirtualnie złożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że mu tego nie wyślą  o ile jest aktualna ta lista. Czasem oddziały nie aktualizują danych. By kupić coś  w Proline z wysyłką to towar musi być w Centrali czyli w Mirkowie pod Wrocławiem. Tak swoją drogą obok mojej pracy, więc w razie czego mogę podjechać do centrali i ich wypytać o ile zdąże. Ale dzisiaj raczej nie.  Poczekaj do poniedziałku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,
Panowie, czas najwyższy zrobić rozbudowę :) chociaż teraz to już można tylko o wymianie mówić. Parę razy miałem dziwną akcje z blue screenem i niechęcią do ponownego uruchomienia komputera. Dlatego nadszedł w końcu ten czas.

Zastosowanie PCta niezmienne, czyli programy CAD/CAM, obróbka zdjęć, grafika wektorowa, czasami gra, ale to najmniej istotne zastosowanie.

budżetem celuję w ok 4 tyś. 

Myślę, że jako wstęp to zasugeruję się gotowym zestawem za 4k AMD, czyli:

Ryzen 5 3600

MSI B450-A PRO MAX

któryś RTX 2060 SUPER

2x 8GB Patriot Viper, 

Dyski wszelakie na razie pomijam, bo mam, co prawda w planach jest zakup albo 0,5TB albo 1TB, ale to może zaczekać

Corsair TX550M 550W

Polecacie coś zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...