Skocz do zawartości
hawkeye75

Modernizacja PC-ta na sockecie 1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem iż taki tematów jest pełno, ale mam już zawrót głowy i nie wiem na co się zdecydować. Chciałbym dokonać modernizacji Mojego kilkuletniego PC przeznaczonego do gier:

 

Intel i5 4460 BOX
Nvidia GeForce GTX 970
RAM 8GB (2x4) Kingston
Płyta Asus H81 (socket 1150)

Sprzęt sprawuje się dobrze i jeszcze jakiś czas temu dźwigał wszystko, niestety już pomału zaczyna nie wyrabiać z nowszymi produkcjami. Nie spodziewam się cudów, ale nie stać Mnie na wymianę całości.
Chciałbym wymienić procesor i grafikę. Procesor mogę sprzedać za około 400-450zł, grafikę za maks 900zł (sprzęt jeszcze na gwarancji ok. 4-5 miesięcy). Daje Mi to 1300zł, do tej kwoty jestem w stanie dołożyć 700-1000 złotych co daje budżet na poziomie 2000-2300 złotych.
Myślałem nad duetem Intel i5 4690k i kartą Palit GeForce 1060 Jetstream 6GB, Procesor wyniesie około 950-1000zł i karta za około 1350zł.

Co myślicie o takiej wymianie? Czy odczuję zauważalną różnicę w wydajności, macie jakieś inne propozycje w podobnych pieniążkach, a może przesadzam z kartą względem procesora? Wszelkie sugestie mile widziane.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam CPU tylko "baza" 3,6 vs 4.0 GHz ( boost 4.0 vs 4,4 )

opłacalność zależy od ceny nabycia itp..

Wydajność 4790K jest wyższa , ale parując go z np. 1050Ti różnica-śrenia w grach- będzie niewielka.

Generalnie 4790 to też dosyć mocny proc ... nawet bez K

DO GTX 1060 w/g mnie 4790 wystarczy, z 2 strony jednak , jakby się udało "dobrze" kupić proc z literą K będzie troszkę lepiej.

 

http://allegro.pl/procesor-i7-4790-3-6ghz-lga1150-i6963750976.html#thumb/2

 

ciężko-obecnie- o coś w sensowniejszej cenie :(

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...