Skocz do zawartości
hawkeye75

Modernizacja PC-ta na sockecie 1150

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem iż taki tematów jest pełno, ale mam już zawrót głowy i nie wiem na co się zdecydować. Chciałbym dokonać modernizacji Mojego kilkuletniego PC przeznaczonego do gier:

Intel i5 4460 BOX
Nvidia GeForce GTX 970
RAM 8GB (2x4) Kingston
Płyta Asus H81 (socket 1150)

Sprzęt sprawuje się dobrze i jeszcze jakiś czas temu dźwigał wszystko, niestety już pomału zaczyna nie wyrabiać z nowszymi produkcjami. Nie spodziewam się cudów, ale nie stać Mnie na wymianę całości.
Chciałbym wymienić procesor i grafikę. Procesor mogę sprzedać za około 400-450zł, grafikę za maks 900zł (sprzęt jeszcze na gwarancji ok. 4-5 miesięcy). Daje Mi to 1300zł, do tej kwoty jestem w stanie dołożyć 700-1000 złotych co daje budżet na poziomie 2000-2300 złotych.
Myślałem nad duetem Intel i5 4690k i kartą Palit GeForce 1060 Jetstream 6GB, Procesor wyniesie około 950-1000zł i karta za około 1350zł.

Co myślicie o takiej wymianie? Czy odczuję zauważalną różnicę w wydajności, macie jakieś inne propozycje w podobnych pieniążkach, a może przesadzam z kartą względem procesora? Wszelkie sugestie mile widziane.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1060 nie jest aż tak szybszy od 970. Proponuję używaną 980Ti.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak najbardziej biorę pod uwagę używany sprzęt. A co jeśli chodzi o procka? Również biorę pod uwagę używkę, jednak nie mam pojęcia jaki będzie najwydajniejszy w tej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej brać używkę I7 4790K niż I5 4690K , różnica taktowań dość spora i do tego 8 wątków .

Na H81 nie wiele pokręcisz ( chyba że masz stary bios i zdjetą blokadę OC )

• Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie: czy nie kręcony 4790k będzie zauważalnie i opłacalnie wydajniejszy niż standardowy 4790 (nie z serii devils canyon)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ten sam CPU tylko "baza" 3,6 vs 4.0 GHz ( boost 4.0 vs 4,4 )

opłacalność zależy od ceny nabycia itp..

Wydajność 4790K jest wyższa , ale parując go z np. 1050Ti różnica-śrenia w grach- będzie niewielka.

Generalnie 4790 to też dosyć mocny proc ... nawet bez K

DO GTX 1060 w/g mnie 4790 wystarczy, z 2 strony jednak , jakby się udało "dobrze" kupić proc z literą K będzie troszkę lepiej.

http://allegro.pl/procesor-i7-4790-3-6ghz-lga1150-i6963750976.html#thumb/2

ciężko-obecnie- o coś w sensowniejszej cenie :(

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi