Skocz do zawartości
RemingtonTM

Komputer za 1200 zł - pomożecie?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Planuje zakup komputera (jednostki centralnej) za kwotę 1200 zł (tak naprawdę 1100 zł, gdyż 100 zł wyniesie pewnie wysyłka części z różnych lokacji).

Komputer ma być przeznaczony bardziej do gier (dla 16-to latka).

Wiem, że za taką kwotę nie otrzymam nic specjalnego, ale liczę na pomoc w dobraniu jak najlepszych komponentów adekwatnych do pieniędzy, które posiadam.

 

Części mogą być nowe, ale mogą być także używane - druga opcja raczej lepsza, gdyż używki czasami bywają naprawdę tanie.

Zastanawiałem się także, nad zakupem już gotowego używanego zestawu z OLX od osoby prywatnej, lecz ze względu na mnogość takich ofert nie mogę się w tym połapać - wybrać który najlepszy.

 

Jakby co to posiadam dysk twardy, czyli jego nie muszę już zakupywać.

 

Słyszałem o procesorze Intel Pentium G4620, który jak na swoją cenę jest bardzo wydajny - to prawda? Nadaje się do gier?

 

Za wszelką pomoc z góry wielkie dzięki ;)

Edytowane przez RemingtonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1200 zł to będzie ciężko złożyć coś sensownego z nowych części , conajwyżej bazę .

 

G4560 czy nieco tańszy G4600 to dobre procki - nadal 2 rdzenie ale 4 wątki , taki niżej taktowany i tańszy I3 .

 

G4600 to koszt ~320 zł , płyta na H110  - 200+ zł ( ew. upgrade biosu - 20-30 zł ) , ram DDR4 8GB - ~300 zł , HDD 1TB - ~250 zł , Buda - ~100 zł , PSU - 150-200 zł .

 

Czyli wychodzi że za nowe części musiał byś jeszcze dołożyć , a wyżej podane ceny są do pewnego stopnia orientacyjne .

 

Podany wyżej Lenovo M91P za ~1200 zł to lepsza opcja , nadal wydajny procek i pełne 4 rdzenie ( wydajność zbliżona lub lepsza niż G4560 - zależy od gry ) , do tego dosyć sensowna karta .

 

Ew. szukać samemu bazy bez dodatkowego GPU i wstawić tam GTX1050Ti 4GB LP od MSI za ~650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na iGPU z G4600 spokojnie można pograć w różne gry.

Byle nie kupować G4560. To dobry procesor, ale musimy mieć zewnętrzną grafikę do niego.

 

Moja propozycja: https://www.morele.net/inventory/info/1tGrhf/

 

Przy integrze warto mieć 2x4GB (dual channel), ale wtedy blokujesz dalszą rozbudowę, no i jest kilka złotych drożej.

 

Według info z forum Asrock Rev3 ma już odpowiedni BIOS, ale nie ręczę za to.

 

Obudowę możesz poszukać na OLX, jakbyś ktoś za 10zł oddawał to się nada.

Edytowane przez maker3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podany wyżej Lenovo M91P za ~1200 zł to lepsza opcja , nadal wydajny procek i pełne 4 rdzenie ( wydajność zbliżona lub lepsza niż G4560 - zależy od gry ) , do tego dosyć sensowna karta .

 

Ew. szukać samemu bazy bez dodatkowego GPU i wstawić tam GTX1050Ti 4GB LP od MSI za ~650 zł.

 

 

Nawet lepiej po Twojemu, wyjdzie podobnie cenowo a grafika lepsza.

 

http://allegro.pl/lenovo-thinkcentre-m81-i5-2400-8gb-250gb-dvdrw-w7-i6967531535.html#thumb/6 + karta o której pisałeś, tylko trzeba dopytać o zasilacz w takich zestawach bo nie za bardzo widzę informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...