Skocz do zawartości
mr_wonsky

Stacja robocza do CAD/wizualizacji 3d/muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Elementy zestawu

Płyta główna, procesor, RAM, gfx, zasilacz dysk, obudowa. Resztę mam lub jestem zdecydowany i nie potrzebuję wsparcia.

 

Wykorzystanie

CAD 2d/3d, raytracing scen statycznych, wizualizacje powierzchni vertex w czasie rzeczywistym. Dużo na procesorze. Półpro produkcja muzyki. Nie gram.

 

Kwota

Na wymienione elementy ~5000 bez obudowy.

 

Części nowe

Praca w 4K, 10 bit/kanał

Mieszkam w Polsce

W ramach wymienionych elementów chcę nowe.

Nie preferuję sklepu. Dużo kupuję w morelach.

 

Wstępnie wybrałem:

  • Zasilacz Corsair RM550X 550W (CP-9020090-EU) 449,00 zł
  • Pamięć Corsair Vengeance LED DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16, White (CMU16GX4M2C3200C16) 759,87 zł
  • Dysk SSD Samsung 960 Evo 250GB MZ-V6E250BW 559,00 zł
  • Procesor AMD Ryzen 7 1700, 3GHz (YD1700BBAEBOX) 1305,00 zł
  • Karta graficzna AMD Radeon Pro WX 5100 8GB GDDR5 (256 Bit) 4x DP (100-505940) 1954,71 zł
  • Płyta główna MSI X370 SLI PLUS 555,00zł

Sugestie? Coś zmienić? A może Intel?

Edytowane przez mr_wonsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może płyta na B350? Polecam albo ASRock AB350 Pro4 lub PRIME B350-PLUS.

RAM nie bierz nic więcej niż 3000 MHz.

Co zyskam przy tych płytach oprócz niewielkiej oszczędności?

 

Zaintrygowałeś mnie częstotliwością. Są z tym problemy? Różnica w cenie między 3000 a 3200 to jakieś 20-30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędności jest około 100 zł. MSI ociąga się z BIOS'ami.

Ten RAM pewnie i tak pójdzie na 2933 MHz. Do twoich zastosowań w zasadzie i tak nie odczujesz różnicy między miedzy "3200" a 2133:

 

http://pclab.pl/art73566-4.html

MSI X370 SLI PLUS wygląda na porządniej wykonaną, ale to tylko wrażenie. Patrzyłem na kompatybilność i nie powinno być problemu z BIOSem na tym etapie. Z artykułu, który wymieniłeś wskazana przeze mnie płyta nie stanowiła elementu testowanego systemu, więc trudno powiedzieć czy gorzej tutaj z kompatybilnością. Przy czym najczęściej widzę narzekania właśnie na ASUS (być może jest najczęściej kupowana i dlatego).

 

Wskazane przeze mnie pamięci wg producenta powinny polecieć na 3200 w konfiguracji 4x8, co wydaje się sprzeczne z wymienionym artykułem, ale po przeczytaniu kilku innych źródeł wydaje się, że masz rację z problemami 3200. Jestem jednak w stanie zaryzykować kilkanaście zł, gdyby nowy BIOS umożliwiał odpowiednie przetaktowanie w przyszłości.

 

Dziękuję za opinię!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...