Skocz do zawartości
Kacimiierz

Zmiana platformy z lga1155

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

 

Stanąłem przed lekkim dylematem.

Aktualnie mój sprzęt ma już parę ładnych lat za sobą i od dłuższego czasu zbierałem się za jakiś upgrade.

Teraz stoję przed wyborem czy modernizować to co mam czy przejść na nową platformę.

 

Obecnie mam;

i3 3220

msi z77a g43

ati 7850 (niestety chyba tylko 1GB)

8 gb ram

deus G1 chyba 400w

jakiś tam dysk twardy

 

Pomysł jest taki żeby przejść na socket 1151, zakupić płytę głowną na B250, pentiuma G4600 i 4 lub 8 gb ramu na ddr4, tymczasowo zostawić kartę graficzną no i resztę maneli. Koszt tego to jakies 650-700zł.

 

Czy mając na uwadzę chęć wymiany karty graficznej w najbliższym czasie taki upgrade ma sens czy lepiej poszukać innego procesora pod obecną platformę?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowe tytułu to szczerze mówiąc mało kiedy do nich podchodzę.

Głownie gram w gry sieciowe, w zasadzie przede wszystkim eve online. Nie jest ona zbyt wymagająca ale czasami mam potrzebę uruchamiania 3 lub 4 klientów jednocześnie i przy obecnym setupie jest już wtedy słabo.

Przy twojej propozycji i szybkim przejrzeniu OLX chyba jednak wezmę coś pokroju i5 3550, waham się jedynie co do karty, czy warto dokładać do 1050 ti względem zwykłej 1050? Raczej będę rozglądał się na rynku części używanych a różnica ceny w dostępnych sztukach jest prawie dwukrotna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...