Skocz do zawartości
sedon

Potrzebne doradztwo od OC 7700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W ostatnim czasie zabrałem się za OC mojego 7700k.
Sztuka chyba dobra, obecnie 4.7Ghz na 1.25V.
DDR Corsair'a LPX również podniesiony o 200Mhz na 1.35V.
Temperatury w AIDA64 stress teście po 10 minutach średnio 68-70C na fortisie 3.
Płyta główna do Asrock z270 Extreme 4.

I teraz moja prośba, proszę spójrzcie:

1. co radzilibyście by tu jeszcze zmienić?
2. czy powinienem / warto przejść na Offset i jaką wartość wtedy ustawić?
3. co z napięciami VCCST, CPU PLL?

 

parametry.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mu proponujesz coś co powoduje utratę gwarancji. To nie jest konieczne, a powiedziałbym takie desperackie. Na powietrzu idzie zrobić 4.7 a nawet 4.8 ghz. Więc bawić się w zdejmowanie czapki to raczej ostateczność dla tych co są bardziej entuzjastami wydajności  i nie patrzą na kasę.  Tacy i tak zwykle biorą  X99 lub X299 za kilkanaście tysięcy złotych ;)  Oczywiście temperatury spadają  dość znacznie, ale przy dobrym chłodzeniu i na domyślnym "glucie" można sobie jakoś poradzić. Dobra wentylacja obudowy do tego. Lepsze to dla mnie osobiście niż uciekanie się w takie zabiegi jak zdejmowanie IHS.

 

Popraw lepiej w sigu tą literówkę Obok i7-7700K  OC 5.0 Ghz (po sklapie)"  Powinno być chyba po skalpie. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mu proponujesz coś co powoduje utratę gwarancji. To nie jest konieczne, a powiedziałbym takie desperackie. Na powietrzu idzie zrobić 4.7 a nawet 4.8 ghz. Więc bawić się w zdejmowanie czapki to raczej ostateczność dla tych co są bardziej entuzjastami wydajności  i nie patrzą na kasę.  Tacy i tak zwykle biorą  X99 lub X299 za kilkanaście tysięcy złotych ;)  Oczywiście temperatury spadają  dość znacznie, ale przy dobrym chłodzeniu i na domyślnym "glucie" można sobie jakoś poradzić. Dobra wentylacja obudowy do tego. Lepsze to dla mnie osobiście niż uciekanie się w takie zabiegi jak zdejmowanie IHS.

 

Popraw lepiej w sigu tą literówkę Obok i7-7700K  OC 5.0 Ghz (po sklapie)"  Powinno być chyba po skalpie. 

 

Dzięki za zwrócenie uwagi (po sklapie) już poprawiam.

 

Co do reszty to wiadomo z czym wiąże się wymiana pasty pod IHSem (gwarancja) tym bardziej że jesteśmy na forum, gdzie wymieniamy się uwagami spostrzeżeniami na temat OC. Pisanie więc, że coś jest nie właściwe w tym przypadku nie ma sensu, skoro zdejmowanie czapki w i7700k jest tak gorącym ostatnio tematem jak sam ów procesor.

I jeszcze jedno. Wiadomo że OC na tym procesorze po paru miesiącach kończy się degradacją gluta i tak jak w moim przypadku jedynym sensownym wyjściem jest skalp a kupujemy wersje K aby kręcić procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6700K mam od roku ponad i żadnego wzrostu temperatur nie zauważyłem jak i braku stabilności. Więc nie wiem jak to jest w przypadku 7700K, ale dalej uważam że zdejmowanie IHS to nie jest konieczność, ale zrobić można na własne ryzyko. Ja tam wolę mieć nieco więcej stopni i sprzedać po 2 latach procka z jeszcze roczną  gwarancją. Zawsze to lepsza kasa. 8700K sobie daruje i czekam na coś z 8 rdzeniami od Intela. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...