Jump to content
Sign in to follow this  
atol

Zrobienie 2 komputerów z 1 do 1500-2000zł

Recommended Posts

Witam! W chwili obecnej posiadam jedną kompletną maszynę, składają się na nią :

I5-2500K

2x8GB ram DDR3

GTX 1060

Samsung Evo 850

płyta P8H61-M LX

Ramy, grafika i SSD są nowe i chcę je wyciągnąć, dokupić obudowę, płytę zasilacz i CPU (całość do 1600zł) i złożyć z tego KOMP2.

Do KOMP1 posiadam ramy, dysk, brakuje zaś karty graficznej. Przeznaczeniem KOMP1 będzie głównie internet/word/filmy, więc chciałbym dokupić do niego kartę graficzną (300-400zł)

Dodatkowo, jako iż zależy mi na +20% FPS, chciałbym w obudowie KOMP2 posiadać jakieś LEDy (raz się żyje :D) 

Proszę o pomoc :D

Do KOMP1 dokup GT1030 i po sprawie - znajdziesz w cenie ~300 PLN.

Co do KOMP2 to sprawa się komplikuje, ponieważ chcesz użyć DDR3, stąd:

a) sprzedajesz RAM i bierzesz Ryżego wraz z DDR4.

b) zostawiasz RAM i bierzesz np. ASUS B150-PLUS/K i do tego coś co tam wejdzie sensownego (i5-7500?).

Proponuję pierwszy wariant.

Grafika w I5-2500K zupełnie wystarczy do filmów h264 FHD nawet 60fps. Jeśli myślisz jednak o wyższych rozdzielczościach, lub kodekach h265/VP9 w komp 1 to też radzę GT 1030.

Guest

Dodatkowo, jako iż zależy mi na +20% FPS, chciałbym w obudowie KOMP2 posiadać jakieś LEDy (raz się żyje :D) 

Proszę o pomoc :D

za 1600 to takiego wzrostu nie uświadczysz

jedynie inną płytę i tego proca podkrecić ile się da

ram jakie taktowanie?

Chciałbym ram zostawić więc mogę się na ten i5-7500 zdecydować. Ramy taktowane 1333, kupione dość niedawno. Wiem że wzrosty nie będą znaczne, chodzi mi głównie o to żeby 2 pełne maszyny uskładać nie tracąc zbytnio na wydajności tej mocniejszej.

Jeżeli wzrost z ryzenem + nowymi ramami ddr4 będzie odczuwalny to mogę te ramy zostawić w starszej maszynie i dokupić nowe, jeżeli to znacznie nie wpłynie na cenę. Skoro i5-2500k sobie poradzi bez grafiki, bądź wydam na nią 300~~zł, to zostaje ok 1700, maksymalnie 2000, a potrzebuję:

obudowy

procesora

płyty głównej

ewentualnie ramu

Edited by atol

Ramu DDR3 w nowych kompach nie wykorzystasz , zarówno AMD jak i Intel mają już DDR4 w najnowszych platformach .

Chyba że kupić używkę Haswella / Broadwella , choć ten drugi trzyma cenę .

Jak chcesz wykorzystać część obecnego sprzętu to komp do neta i filmów oprzyj o 2500K i płytę/ram który masz , jak nie będziesz potrzebował H265/VP9 to integra z procka wystarczy , a jak nie to wspomniane GT1030 .