Skocz do zawartości
dandi20

ASUS P5Q PRO Modernizacja leciwego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę zmodernizować swój leciwy sprzęt tak aby jeszcze pograć czasami.

 

Mój sprzęt:

 

PSU: Modecom Volcano 650 W z odpinanymi kablami

MOBO: ASUS P5Q Pro (kiedyś była MSI P45 Neo3-FR, ale odmówiła współpracy)

CPU: Intel Core2Quad Q8300 (4x 2,5 GHz, chłodzenie fabryczne)

RAM: 2x 2GB Patriot Viper Series 1066 MHz

GPU: Gigabyte Radeon HD 7770 OC 1GB (rev. 2.0) (dawniej był Gainward Radeon HD 4850 512MB)

HDD: WDC WD6400AAKS-65A7B0 (640 GB, 7200 RPM, SATA-II)

DVD: LG DVDRAM GSA-H12N i PIONEER DVD-RW DVR-216D

AUDIO: C-Media CMI8738/C3DX na PCI i integra Realtek oraz kontroler audio HD przez HDMI od ATI

OBUDOWA: Cooler Master Elite 330

 

Moje propozycje na zmiany:

 

GPU: nVidia GeForce GTX 750 TI 2GB

CPU: Intel Xeon X5460 + Spartan 3 Pro

RAM: dokupić drugą pare 2x 2GB Patiot'ów

 

Czekam na wasze dobre rady i jestem otwarty na propozycje w rozsądnych pieniądzach :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dandi20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolega vfsk słyszał o modyfikacji tych Xeonów ( i przy okazji płyt ) tak aby działały na płytach S775 ?

 

Po odpowiednich modyfikacjach ( Adapter , modyfikacja socketu , dogranie mikrokodów do biosu ) Xeon powinien ruszyć .

 

Jakiś czas temu było o tym głośno - możliwość odpalenia Xeona S771 na płycie S775 , działa na sporej części chipsetów od Intela ( z wyjątkiem X38/X48 ) .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka granica "rozsądnych pieniędzy" ?

 

Ze sprzedażą posiadanych może być ciężko ze znalezieniem kupca.  Sumując podane przez ciebie cpu/gpu/ram  to jakieś ~600zł, tak?

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał reyden mam zamiar zmodyfikować płytę główną :)

 

Dart9 tak, wyjdzie coś koło tego. Dzisiaj przeszła mi koło nosa grafika Palit GTX 750ti storm x za 245zł :/ ehh

 

Im taniej a wydajniej tym lepiej, nie mam określonego pułapu, ma być rozsądnie ;)

 

Dziękuje za odpowiedzi i proszę o więcej rad :)

 

Może jeszcze coś innego byście zaproponowali?

Edytowane przez dandi20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego Quada na Xeona nie wymieniał, tylko dorzucił chłodzenie (50zł) i kręcił. 2x2GB DDR2 jak ostatnio szukałem, to poniżej 100 zł ciężko było złapać. Jeśli chodzi o kartę, to polecam sprawdzić test na portalu oraz cenę nowej gtx 1050, bo za te 750 Ti często gęgają po 400 zł i więcej ;p

Jakiś czas temu modernizowałem komputer na LGA 775, teraz działa w nim Xeon 5420@3.0GHz, 4x2GB DDR2, GTX 460, 250 GB SSD i podobna do Twojej płyta. Nie powiem działa to nieźle i zależnie od Twoich wymagań względem sprzętu, co jest tutaj kluczowe, nawet byłbyś z podobnego zestawu zadowolony, ale z mojej strony odradzam i migrowałbym już w stronę czegoś nowszego, choćby wspomnianego i5 2-3 gen., które wydajnościowo zjada tego Xeona, ale wiadomo - to też sprzęt leciwy i sprawnej płyty głównej trzeba się naszukać. 

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a żona mówi weź zmień na nowego (bo jej buczy ;) ) to ja kombinyje i chce go modernizować, chate stawiamy to oszczędnie rozdysponowuje środki, chciałbym na tym sprzęcie jeszcze z rok może nieco dłużej posiedzieć i wymienić na coś zupełnie nowego, ale już teraz brakuje mi mocy. Nie jestem już tak zapalonym graczem jak kiedyś, ale jednak czasem chciałbym pograć.

 

Reyden też jakieś wyjście jest, tylko nie wiem czy chce mi się całą platformę wymieniać bo taniej raczej nie będzie tak mi się zdaje w ww przypadku.

 

Okrej tylko ile ja z tego quada wycisne oto jest pytanie a jak żona usłyszy, że w kompie jest suszarka to będzie bida ;) Ramy takie jak moje ~160ZŁ grafa jak pisałem przeszła mi koło nosa za 245ZŁ sprawna z gw rozruchową a teraz najtańsze 750ti to ~300zł, gtx 1050 za nowy i jednak za drogi do obecnego sprzętu, tak uważam, jest jeszcze r7 260X niby na równi z gtx 750ti no może nieco słabsza, może na nią postawić?

 

Kumpel będzie miał na sprzedanie kompa na sandy ale dopiero za rok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaświadczam Ci, że podkręcony quad z chłodzeniem o której wcześniej wspominałeś będzie cichszy od boxa, który masz teraz. 3.0 GHz są do zrobienia od ręki bez większego podnoszenia napięć, możesz spróbować nawet na boxie testowo. Jak teraz temperatury są ok, to zobaczysz orientacyjnie co da radę wycisnąć.

Odradzam kupno Xeona, gdyż moim zdaniem wniesie zbyt małą zmianę w stosunku do quada, na pewno nie wartą +100 zł, które za niego wołają. Fakt i5 2 generacji jest wydajniejsze ale i droższe, taniej wyjdzie ulepszyć to co masz. Jednak za tę niewielką poprawę wydajności trzeba zapłacić stosunkowo dużo. 

Bawiłem się sporą ilością kompów na 775 i 1155, nie ma co porównywać wydajności nie wspominając o dodatkowych "ficzerach" pokroju usb 3.0, czy mniejszego zużycia mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...