Skocz do zawartości
Error.404 Krzychu

Problem PCI-Express socket 1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z komputerem a mianowicie nie daje obrazu. Kupiłem komputer z Olx gdzie gościu dał mi wszystkie zdjęcia jakie chciałem i komputerek był sprawny w 100% lecz problem jest w tym że nie odebrałem go osobiście tylko zleciłem wysyłkę kurierem. I tu pewnie pies pogrzebany bo gdy paczka przyszła do mnie to nie zauważyłem żadnego uszkodzenia pudełka itd. ale gdy komputer otworzyłem by poczyścić poukładać sobie kable zauważyłem że slot na Pci express pod grafiką jest lekko pęknięty i karta jest delikatnie przechylona ku dołu komputera. I tu moje pytanie jest następujące czy może być to powodem że nie działa obraz? PS. Zmieniłem grafikę na inną by sprawdzić czy to nie jest wina grafiki lecz taki sam rezultat jak z tą co przyszła z komputerem. I teraz nie mam pojęcia co i jak. Nawet do biosu nie wejdę bo brak odzewu obrazu. Nie posiadam głośniczka by usłyszeć czy coś tam piszczy czy też nie.

Płyta Asrock p67 pro3

Grafika GTX 670 gigabyte

Zasilacz OCZ 700w

Procesor i7 2600k

Jeśli coś podesłać to proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob zdjecie tego uszkodzenia i wrzuc

 

Natomiast co do przelutowania - jest to niemozliwe w domowych warunkach i prawie niemozliwe w warunkach serwisowych (choc tu sie sklaniam bardziej ku "niemozliwe") ze wzgledu chociazby na wielowarstwowosc plyty glownej

 

Druga sprawa - NIGDY nie transportuje sie komputera z karta graf. zamontowana w slot. Jesli o to nie prosiles i byl to pomysl wysylajacego - zje.ał po calosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob zdjecie tego uszkodzenia i wrzuc

 

Natomiast co do przelutowania - jest to niemozliwe w domowych warunkach i prawie niemozliwe w warunkach serwisowych (choc tu sie sklaniam bardziej ku "niemozliwe") ze wzgledu chociazby na wielowarstwowosc plyty glownej

 

Druga sprawa - NIGDY nie transportuje sie komputera z karta graf. zamontowana w slot. Jesli o to nie prosiles i byl to pomysl wysylajacego - zje.ał po calosci.

 

 

Ale slot PCIe to element przeplatany więc płyta może mieć nawet 'pińćsest' warstw. więc nie widzę gdzie leży problem przy wymianie slotu.

Edytowane przez tom256
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale slot PCIe to element przeplatany więc płyta może mieć nawet 'pińćsest' warstw. więc nie widzę gdzie leży problem przy wymianie slotu.

 

Jesli uwazasz, ze wymiana slotu PCIe  (164 piny) jest taka prosta a warstwowosc plyty nie ma znaczenia to zaoferuj koledze swoja pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że nie jest to powodem jednak a coś chyba z biosem czy coś takiego bo czytałem na forum. Mam na płycie diodę która po włączeniu pokazuje D6 i zaraz znika i jest stałe D7. Wtf

W książce od płyty jest tak;

Pod D6/7 No console input/output devices are found

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...