Skocz do zawartości
Herki123

Komputer za ok. 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę złożyć nowy komputer który będzie służył do projektowania w Rhinoceros, AutoCad (itp...) ale również do gier.

 

Chciałbym żeby PC posiadał GTX 1080, i7 7700k oraz żeby obudowa miała okno ale jestem również otwarty na inne propozycje :)

 

Wstępny koszyk jaki zrobiłem: http://www.morele.net/inventory/info/u1Iakw/

 

Budżet jaki posiadam to około 5000 zł. 

Nie śpieszy mi się z kupnem, planuję na listopad/grudzień.

 

Wiem również że niedługo wychodzi nowa generacja intela i nowe karty AMD więc czekam na opinie i propozycje :)

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz kupić sprzęt w listopadzie albo nawet grudniu to wróc dopiero wtedy .

 

Wiele się może zmienić ( i zmieni ) - "cywilne" procki 6 rdzeniowe od Intela , Ryzen V2 od AMD ( być może ) , do tego pewnie Volta .

 

Zestaw za 5k zł a budżetowy zasilacz i brak SSD , do tego przy płycie na B250 ram 3 000 mhz średnio potrzebny - i tak będzie działał na 2400 mhz , nie wiem jak z CL .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do podobnych zastosowan tylko dodatkowo render w vray zlozylem sobie zestaw na ryzen 1700, 32 gb ramu lpx 3200 ,mobo asus prime x370, ssd iridium pro mlc, psu 600w i z braku laku gtx 1050ti w tym momencie nie bylo sensu brac nic mocnieszego ze względu na ceny

buda nzxt s340 - ale nie jestem z niej zadowolony głównie przez Brak możliwości sterowania wentyatorami - wentylatory chodzą cały czas na Full a to powoduje hałas, natomiast na plus zasługuje minimalistyczna stylistyka.

Do twoich zastosowań nie zauważysz wiekszej różnicy w viewporcie między amd a intelem

Ale tak jak napisał kolega ryden lepiej się wstrzymać

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...