Skocz do zawartości
Dazuo

Bezprzewodowa karta sieciowa do PC 150/200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


 


Jako, że niedawno zakupiłem internet 200mbps z Virgin Media oraz dostałem wraz z nim router super hub 3.0, będę musiał zakupić do swojego desktopa bezprzewodową kartę sieciową (ciągnięcie kabla przez schody nie wchodzi w grę).


 


Zastanawiałem się zarówno nad opcjami pci-e oraz usb, lecz do tego czasu nie wiem która wypada korzystniej w moim przypadku.


 


Router znajduje się w największym pokoju w domu na parterze, a komputer docelowo znajdować się będzie nad pokojem obok salonu (w salonie stoi router). Mój laptop pokazał, że nawet w najdalszym kącie docelowego pokoju sieć nadal ma wszystkie kreski zasięgu w win10, więc zakałdam, że sprawdzi się tu również karta na pci-e (która jak wyczytałem ma mniej korzystnie umieszczone anteny, niż karta na usb), a zyska na tym wygląd - brak wystających anten na biurku to dla mnie plus.


 


I tu moje pytanie - Jaka karta sprawdzi się w tej sytuacji najlepiej? Na pci-e czy na usb (Może zyska na tym prędkość?)?


 


Oczywiście karta powinna obsługiwać standard ac i oferować prędkość jak po kablu (no, albo chociaż jak najbliższą temu biggrin1.gif )


 


Kwota - tak do ok. 30/40gbp, czyli jakieś 150/200 licząc starym kursem funta smile.png


 


Mój wybór - https://www.amazon.c...-1&keywords=t6e


 


Z góry dzięki za pomoc!


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem podobny problem, tylko u mnie router choc na jednym pietrze znajdowal sie za kilkoma scianami. Na 2.4ghz jeszcze to jakos chodzilo ale przy 5ghz nic sie nie dalo robic. Myslalem nad extenderem kupilem lepsza karte itd, ale ostatecznie skonczylem na kablu ethernet przez poweradapter tplink'a. Wersja 1200 spokojnie ogarnia 100Mb lacze.

 

Internet leci przez gniazdko z pradem, zero opoznien/ konfliktow kanalow wifi itp. Zaluje, ze meczylem sie z wifi przez ponad rok.

 

Koszt 55 funtow.d621b0771ef61c01184f8350be0b258d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi dokładniej jak to dokładnie działa, że internet leci przez gniazdko z prądem? Czy to działa tak, że jeden taki mały sprzęcik podłącza się kablem do routera i wkłąda w gniazdko, a drugi w docelowym miejscu i tam do gniazdka i do komputera kablem i one ze sobą łączą się bezprzewodowo, ale jakoś inaczej niż wifi, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie śmigać w obrębie jednej fazy przy warunku, że obydwa gniazdka są podłączone do jednego licznika.

 

Rozwiązanie dużo bardziej stabilne niż WiFi, adaptery 1200Mb/s zrobią przy dobrej instalacji 600-800Mb/s. Poleciłem kilku osobom, działa :). Sprzęt typu podłącz i zapomnij, ewentualnie restart zasilania raz na miesiąc, bo potrafią się przywiesić przy zakłóceniach w sieci energetycznej.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że było trochę zabiegania ostatnio i nie miałem czasu zamówić, szybki powrót do tematu. Znalazłem coś takiego jeszcze, podobno zapewnia dobre transfery no i ma 1 port bez pass through ale tyle wystarczy. https://www.amazon.co.uk/dp/B00PS1BQT0/ref=cm_sw_r_cp_api_SIF2zbHXC2AGM

 

Zakładając że i tak już się nastawiłem na wydanie jakiejś kwoty, czy warto go wziąć? Czy lepiej zostać przy poleconym przez was modelu tp link av1200?

 

A może wziąć tp link av1000? Ten: https://www.amazon.co.uk/dp/B06WRSHKC6/ref=cm_sw_r_cp_api_FLF2zb9HBYJTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko do tematu ze ostatecznie zakupiłem te: https://www.amazon.co.uk/dp/B0734B71N6/ref=twister_B071KBHP23 tylko z innego sklepu w niższej cenie. Spodziewałem się co najmniej 150mb/s jednak po speedteście wyszło +/- 80mbps. No zobaczymy, może akurat obciążona godzian była, mam nadzieje na poprawę, ale ogólnie jestem zadowolonu z łatwości instalacji, wyglądu odbiorników i ze stabilności, poza tym ping wynosi 8ms więc naprawdę dobrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...