Skocz do zawartości
banan5000

Dysk SSD do laptopa - maks. 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niebawem zakupię laptopa ASUS ROG GL553V (i5, 1050 GTX) z 1GB HDD. Chcę koniecznie dokupić SSD i chciałem zapytać jaki model będzie najwydajniejszy? Na jakie złącze? Ponoć na ten moment w wydajności przodują M.2 PCIe - to prawda?

Najlepszą dla mnie pojemnością byłoby 256GB ale na luzie wystarczy mi też 128GB o ile będzie miał o wiele lepsze parametry.

Dzięki za pomoc, buziaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można na SATA dołożyć 100zł do rozwiązania pośredniego w postaci 3D TLC 275GB Crucial MX300 (3x większa wytrzymałość pojedynczej komórki od 2D TLC i 2x gorsza od MLC).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożenie do dysków M.2 SATA 250-275GB jak najbardziej wskazane , czasami to nawet nie 100 zł różnicy a 2x taka pojemność i szybszy dysk .

 

Oprócz ww. Cruciala można też brać Samsunga 850 EVO 250 GB albo A-Data SU800 256GB .

 

A co do dysku PCI-E / NVMe - pytanie czy go wykorzystasz , już zwykły SSD SATA da kopa temu lapkowi .

 

Dysk M.2 NVMe 120-128GB można dostać już za ~300 zł tyle że zapis/odczyt nie jest specjlnie większy niż przy dysku SATA , dopiero przy ~400 zł masz SSD z sensownym zapisem/odczytem np. Corsar MP500 128GB za 385 zł , kontroler Phisona i kości MLC wiec powinno być OK .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Nie wiem jeszcze na co się zdecyduję, ale znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/ssd-samsung-960-evo-250gb-m-2-2280-nvme-3200-1500-i6912775263.html

na papierze prędkości odczytu/zapisu wyglądają rewelacyjnie, mógłbym dołożyć te 200zł jeżeli faktycznie wygląda to tak dobrze. Byłbym wdzięczny za jakieś opinie na temat tego dysku, chciałbym się też upewnić czy na penwo będzie pasował do tego sprzętu: https://www.x-kom.pl/p/351051-notebook-laptop-156-asus-rog-strix-gl553vd-i5-7300-8gb-1tb-win10-gtx1050.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz nam powiedzieć do jakich celów będziesz używał laptopa? Bo jest pewnie tak jak większość myśli, czyli nie odczujesz jakoś specjalnie wyższej wydajności dysku NVMe i wystarczy, że pozostaniesz przy 850 evo, Su800, czy Mx300 za około 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Żadnych cudów na kiju robić na laptopie nie będę, więc zdecyduję się na któryś z podanych modeli (850 evo / Su800 / Mx300), zwrócę też uwagę na okres rękojmi aby był jak najdłuższy.

 

Jeszcze jedno pytanie, nie chcę zakładać nowego tematu. Odnośnie zakupu laptopa: jeśli kupuję na allegro nowy sprzęt, zakupiony w salonie Play, zaplombowany, nieużywany, i dostaję dowód zakupu (faktura/paragon) a na sprzęt jest 24 miesiące gwarancji od daty zakupu - to czy mi, jako drugiemu właścicielowi, będzie ta gwarancja w 100% przysługiwała? Wystarczy mi paragon i w razie awarii będę mógł przejść się do Play, tam przyjmą laptopa i przekażą do naprawy? Czy też będę musiał sprzęt bezpośrednio do Asusa odsyłać (tej firmy będzie laptop)?

Dodam że laptopa kupuję od osoby prywatnej, nie od firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...