Skocz do zawartości
tomik23

Upgrade zestawu 16/32GB 3200MHz dla ryzena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zamiar zrobić upgrade skrzynki. W planach wymiana procka, płyty głównej i ram.

Ryzen 1700 lub 1800x, Asus Prime B350-PLUS a może coś innego?

Pamięci 16GB lub 32GB tego jeszcze nie wiem to wszystko uzależnione od dostępnych funduszy. 

 

Ostatni zestaw jaki składałem to było z jakieś 5-6 lat temu i widzę że teraz złożenie czegoś to naprawdę wyzwanie a w szczególności dobranie pamięci :)

Sądzę że z pamięciami 2x8GB jeszcze sobie bym poradził bo jest wiele artykułów, ale 32GB to już wyzwanie.

Nie wiem czy 2x16 GB a może 4x8GB no i najlepiej jak by były 3200MHz chodź 3000MHz to tylko różnica 2-3% mniej.

Tak wiem dużo tych niewiadomych. Może ktoś stanął przed takim problemem jak 32GB pod Ryzna.

 

Pomoc mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież podałem że ma być Asus Prime B350-PLUS Znak zapytania dodałem na końcu bo może coś lepszego jest pod kości 3200MHz

 

Która jest w cenie polecanej AB350 K4

No chyba że potrzebujesz PCI i jakieś tam kosmetyczne różnice jak niższy kodek audio, mniej USB 3.0...

 

Dawno temu miałem Asusa bo był zajebistą płytą pod LGA775 i C2Q. Obecnie stosunek ceny do wyposażenia niestety nie przemawia na korzyść tej marki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...