Skocz do zawartości
DAN626

J500FN modyfikacje, poprawa wydajności

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opiszę moje doświadczenia z modyfikacją J5ki wersja 2015. Najbardziej drażnił mnie ciągły brak pamięci na aplikacje, dlatego w ogóle zacząłem go "męczyć" modyfikacjami softu. Świadomy oczywiście utratą gwarancji i nabiciem flagi.

 

Najpierw Lineage ROM 14.1 (Andek 7), byłem zadowolony do momentu, kiedy okazało się, że są problemy z ostrością aparatu foto. Ciągle tykał, ustawiał się w nieskończoność i każde zdjęcie rozmyte. Na niższej wersji CM to samo. Ostatecznie więc powrót do oryginalnego softu.

 

Czynności:

  • karta Samsung EVO+ 32GB
  • 6.0 PL XEO wgrane Odinem,
  • przywrócenie fabrycznych,
  • instalacja Odinem TWRP with aroma support
  • Pod TWRP instalacja SuperSU.zip i adopt_through_twrp.zip  (patch odblokowujący funkcję używania karty SD jako pamięci wewntrznej. Wykonanie WIPE Dalvik i Cashe.  
  • kernel Linaro, podkręcający CPU na 2.1GHz
  • zabicie procesu odpowiedzialnego za ciągłe wyświetlanie komunikatu na górnej belce związanego z KNOX'em.

Bawiłem się jeszcze  Apps2SD Pro. Wiadomo, tworzymy dwie partycje na SD, jedna ext na apki, druga FAT  na multimedia. No i u mnie klops. Aparat foto widział jedynie partycję ext, a komputer po podłączeniu fona kabelkiem - FAT  :)  Nie znalazłem odpowiedzi, jak ten problem rozwiązać. Wróciłem więc do funkcji  scalenia karty SD z pamięcią wewnętrzną i jak na razie jest ok.

 

Jeżeli ktoś miałby receptę na ten problem z partycjami na karcie, to polecam się pamięci :)

Edytowane przez DAN626

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...