Skocz do zawartości
avatarus2233

PC Do gier 10-15K

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie poszukuję zestawu w okolicy 10000 zł chodzi głównie o samą stację + monitor. Komputer przeznaczony głównie do grania oraz przeglądania Internetu. Nie posiadam żadnych starych części.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki monitor cię interesuje - 1440p 144+ Hz ( albo i nie ) czy od razu 4K ?

 

Mając taki budzet to szedł bym w kierunku I7K + 16GB DDR4 3000 mhz + GTX1080Ti .

 

Do tego SSD 240+ GB i HDD 1+ TB oraz porządna buda i w pełni modularny zasilacz z certyfikatem 80+ Gold - Corsair RMI/RMX , EVGA Supernova G2/G3 albo Seasonic Prime .

 

Przy 4K można pokusić się o SLI z 2xGTX1070 czy 1080

 

Jak masz czas to poczekaj trochę aż pojawi się w sklepach I7 8700K i jego testy w grach - 6 rdzeni i 12 wątków w rozsądnej cenie może być ciekawą opcje i znowu zmienić równowagę sił po ostatnim zamieszaniu z Ryzenem gdzie w części gier modele z 6 czy 8 rdzeniami są lepsze niż I7K a cenowo podobnie lub nawet tańsze ( Ryzen 5 6C/12T ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje

 

W sumie to jak ostatnio patrzyłem to 7820X,pomimo wszystkich ostatnich wtop intela, są w całkiem fajnej cenie i jakbym miał spory budżet i budował od zera to chyba bym się skusił.2400zł za 8c/16t które pójdzie na 4600/4700MHz, całkiem nieźle. Do tego TUF X299 za 1100zł, wychodzi 3500zł za cpu + mobo, zestaw na lata, z możliwością rozbudowy w przyszłości. Wrzuć na to DDR4 16GB 3000MHz na początek, wyjdzie koło 4100zł. GTX 1080 za 2400zł, za 2000zł jest super monitor 24" 1440p 165hz z g-sync (AG241QG). Do gier i neta spoko.

1500zł zostaje na obudowę (jakąś zgrabną i w miarę nowoczesną za 300zł),ssd+hdd (250+1tb=400+200zł), psu (350zł), 250zł klawiatura + mysz .

 

Druga opcja to tańszy CPU i mobo (z370 + coffee lake?) i mocniejsza grafa (1080Ti).

 

Oczywiście zapomniełem coolera do tego potwora 7820X a to będzie wydatek co najmniej 250zł za coś porządnego od thermalrighta.

 

Wszystko zalezy od twojego punktu widzenia i czy będziesz zmieniał GPU jak wyjdą nowe za rok czy dwa. Procek typu 8c/16t który zrobi 4600MHz będzie w stanie uciągnąć każdą grafikę która wyjdzie przez kilka najblizszych lat.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/uYkqtu/ wygląda to mniej więcej tak + do tego monitor. Jeśli chodzi o niego to myślałem nad 27' 144Hz 2k z serii Acer predator do tego dochodził by zwykły 24' 1080p jako monitor nazwijmy to pomocniczy ale to już całkiem inny budżet. W ostateczności będę i tak brał ten cały zestaw na raty więc dajmy na to te 1500-2000zł w jedną czy druga stronę nie uczyni ogromnej różnicy. Wiadomo jestem otwarty na propozycje.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A będziesz na tym grał w gry czy robił dyskotekę ? :biggrin:

 

Ja proponowałem asus tuf mark 2 bo jest za 1070zł i ma 5 lat gwarancji. chyba wszystkie inne,nawet te drogie, mają 36 m-cy. Przy budowaniu zestawu cppu+mobo na lata jest to moim zdaniem super opcja mieć 2 lata gwarancji więcej.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 Do tego TUF X299 za 1100zł,

 

 

 

Ja proponowałem asus tuf mark 2 bo jest za 1070zł i ma 5 lat gwarancji. chyba wszystkie inne,nawet te drogie, mają 36 m-cy. Przy budowaniu zestawu cppu+mobo na lata jest to moim zdaniem super opcja mieć 2 lata gwarancji więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu tej płyty wynika, że szybkie ramy można tam wsadzić. Jeśli da rade to wykorzystać to dlaczego nie.

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA2066/TUF_X299_MARK1/Intel_CoreX-SeriesCPU_6core_or_above_DRAM_QVL.pdf?_ga=2.66244334.1309245987.1505680230-373369742.1495116454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie komputer czysto do gier +monitor 2k

Brak starych części

Zależy mi na jakości oraz wydajności wolał bym również uniknąć wszelakich lampek ledów i tym podobnych pierdół .

Jeśli można prosił bym o 2 zestawy jeden na intelu a drugi na amd.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj te kilka dni i bierz 8700k + gtx 1080ti, do tego monitor 144hz fullhd albo 2k lub 4k ale w 60hz. Bedziesz miał konkretny sprzęt

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko decydując się na 1080Ti weź Asus Strix, ma najlepszą kulturę pracy co przy karcie o takiej wydajności robi już różnice, to nie tylko kwestia hałasu ale przede wszystkim temperatur które mają wplyw na żywotnośc karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie temat pytaniem na temat płyty głównej https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z370-gaming-m5-z370-ddr4-hdmi-displayport-usb-c-atx-978463/ czy ta będzie dobra czy kombinować jakiś inny model bo tylko ta jest dostępna z tych do coffee lake.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez avatarus2233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Płyta to kwestia gustu, chipset na kazdej ten sam, ja bym wziął cos tanszego, max 650 zl


krait gaming i sli plus od msi wygladaja dobrze, do tego maja realteki 1220, p[owinny kosztowal max 650


extreme 4 od asrocka tez dobrze wyglada powiina byc w tej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci jeszcze czy kupisz plytę za 1500zl czy za 500zl to nie wpłynie na lepsza, szybsza prace twojego komputera. PC bedzie dzialac tak samo


na stronach producentow masz juz plyty glowne, mozesz cos tam wybrac i czekac. Według mnie gigabyte najmniej okazale wyglada, za duzo <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>łkow, pozniej msi

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/tIAUwo/

Coś takiego plus i7 8700k oraz asrock z370 extreme4 teraz tylko prośba o chłodzenie to tego oraz jakąś sensowną w miarę cichą obudowę. Proszę też o pomoc w wyborze ssd chciałem nabyć 2 jeden czysto pod system i drugie na wszelkiego rodzaju <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły .

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Płyta to kwestia gustu, chipset na kazdej ten sam, ja bym wziął cos tanszego, max 650 zl

krait gaming i sli plus od msi wygladaja dobrze, do tego maja realteki 1220, p[owinny kosztowal max 650

extreme 4 od asrocka tez dobrze wyglada powiina byc w tej cenie

 

Nie powiedziałbym, że płyta to "kwestia gustu". To jednak podstawowy podzespół komputera. I nie każda jest taka sama nawet jeśli kosztuje podobnie. Różnią się jakością wykonania, trwałością  i wytrzymałością na awarię. Wiadomo że to ostatnie to w sumie też loteria, bo każda może paść. Ale dochodzi też kwestia serwisu i tu bym odradzał np wszelkie płyty od ASUS'a, które swego czasu były dość awaryjne, a serwis kombinował. Troszkę na internecie wpisów by się znalazło. Sam padłem ofiarą ich serwisu i trwało to długo i było nerwowo.  Do różnic między płytami dochodzi też wyposażenie. Czyli ilość złącz, portów, sekcja zasilania, zintegrowana dźwiękówka. Kwestią gustu to moze być bardziej obudowa.Ale ta też musi być funkcjonalna i wytrzymało i jakościowo dobra. Ja tam na płytę główna się nie patrze. Nie mam okna w obudowie, bo nie czuje potrzeby oglądania podzespołów.  Więc jaki kolor będzie miała płyta i ile diod LED to mnie średnio interesuje. Ma być praktyczna i solidna.  Brałbym ASRocka i tyle.  

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...