Skocz do zawartości
Keepie

Budżetowy komputer do pracy

Rekomendowane odpowiedzi

Składam komputer do pracy, w miarę jak najtańszym kosztem. Praca w excelu na sporych plikach ale do tego mocne wykorzystanie przeglądarki, kilkanaście kart otwieranych na raz. Do internetu grafika nie jest potrzebna, wystarczy integra.

Na razie wymyśliłem coś takiego:

Płyta Asus H110M-K

Procesor G4560

RAM 2x4GB

Obudowa SPC Brutus M10

SilentiumPC Elementum E1 350W

Pierwsze pytanie czy ten procesor to ogarnie? Czy gdybym miał dołożyć kasy, to do procesora czy do większej ilości RAM, co jest bardziej obciążone przez przeglądarkę? Czy zasilacz 350W wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM i SSD , procek powinien dać radę chyba że robisz na prawdę ciężkie rzeczy w Excelu .

 

PS. Nie wiem jak w innych sklepach ale w morele G4560 jest droższy niż nieco mocniejszy G4600 , do tego aktualnie jest wersja OEM - 12 m-cy gwary i brak chłodzenia , w X-kom jest sporo lepsza sytuacja - G4600 jest tańszy tylko o kilka zł ( a nie 30+ zł jak w morele ) , do tego jest dostępna wersja box .

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 St8h5rB.png

SSD niby można wziąć mniejszy np. Adata Su800 128GB, ale pozostałbym przy tym jeśli budżet pozwala. Ram w jednej kości, bo z tego co mówisz, to możesz z 16GB zrobić użytek, więc lepiej nie zamykać sobie możliwości rozbudowy. Płytę zmieniłem, żeby nie było konieczności wgrywania nowego biosu doobsługi procesora. 

Edytowane przez okrej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W excelu nie jakieś bardzo ciężkie, tak do 10-20MB. O SSD zapomniałem, patrzę że u mnie system po dwóch latac zajmuje 28GB, więc nawet ten mniejszy wystarczy.

Płytę mogę zostawić bo w esc.pl wszystkie aktualizują, a nawet jak będzie potrzeba to się jakiś procesor znajdzie, asus zawsze robił najlepsze płyty i najbardziej stabilne.

Serdeczne dzięki za pomoc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, asus zawsze robił najlepsze płyty i najbardziej stabilne.

Serdeczne dzięki za pomoc.

 

Z tym stwierdzeniem, to można polemizować ...

Brak radiatorów sekcji zasilania i ta "mikro-blaszka" chipsetu nie wróży bardzo długiej, bezproblemowej pracy, w przypadku H110M-K .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...