Skocz do zawartości
sony01

Jaka alternatywa od AMD, dla gtx1050ti ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję kupić kartę grafiki 4GB. Miał to być GeForce GTX1050ti, jednak monitor mam z funkcją AMD FeeSync. Stąd moje pytanie, jaką kartę AMD byście polecili zamiast wspomnianego gtxa ?

Karta nie droższa niż gtx1050ti (650zł).

Radeon RX 560 raczej jest sporo słabszy, więc chyba odpada.

Edytowane przez sony01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon RX 560 raczej jest sporo słabszy, więc chyba odpada.

 

Ile konkretnie procent to jest dla Ciebie "sporo"? Lub może inaczej - do ilu procent wolniejsza karta by Ciebie usatysfakcjonowała.

 

ps. chyba nadal karty 4GB od AMD mają nienaturalnie podniesioną cenę, więc napisz jak bardzo zależy Ci na czasie

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 560 4GB to chyba jedyny wybór od AMD w tej cenie , choć wydajnościowo to z reguły jest o 5 do 10 fps słabsza niż GTX , w DX12 czy z nowym API Vulcan sytuacja jest lepsza - czasami różnice są minimalne a czasami 4-5 fps na korzyść GTX-a .

 

Wyżej to tylko Rx 570 , tyle że jest już sporo droższa niż Rx 560 , który jest niczym innym jak w pełni odblokowanym Rx 460 m.in. z dodatkowymi 128 SP .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy RX460 się odblokowuje , Próbowałem i była "lipa" na moim wcześniejszym Gigusiu 4GB ...

 

Próbowałem również CF z 2 x RX460 - ale to jest tragedia :(

Jakby to było dobrze dopracowane to by było coś z tego .. ( Jedynie Far Cry Primal bardzo ładnie latał bez zacięć itp. przy CF RX460 )

ale AMD już nawet zapowiedział brak wspierania technologii CF . 

Jako posiadacz monitora z Freesync w końcu  "olałem go" , ale kupiłem na tyle mocną kartę , że blokuję klatki na 60 i jest ok.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli alternatywy brak.

 

 

Ile konkretnie procent to jest dla Ciebie "sporo"? Lub może inaczej - do ilu procent wolniejsza karta by Ciebie usatysfakcjonowała.

 

ps. chyba nadal karty 4GB od AMD mają nienaturalnie podniesioną cenę, więc napisz jak bardzo zależy Ci na czasie

 

"Sugerowałem się artykułem z pure pc "GeForce GTX 1050 Ti vs Radeon RX 560 4 GB - Test kart graficznych" i tam 560 wypada troszkę blado w porównaniu z 1050ti.

Nastawiłem się już od początku na tego 1050ti, którego polecaliście mi już wcześniej w innym temacie. W między czasie wpadł mi monitor z FreeSynkiem.

Z zakupem karty mi się spieszy, jednak chyba będę musiał poczekać aż potaniej RX 560. Ewentualnie zastanawiam się nad zakupem jakiejś (używanej) 2Gigowej karty która będzie wyraźnie wydajniejsza od mojego wysłużonego HD7770 - na jakiś czas będzie musiała wystarczyć.

Edytowane przez sony01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko 2, ale nie powiem Ci jak to zrobiłem.

 

Mam wątpliwości czy obsługuje. Na liście producenta nie widzę, za to inne starsze serie obsługują. Poza tym od początku piszę o freesync, więc miałem nadzieję że polecono mi kartę z tą właśnie funkcją.

Edytowane przez sony01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...