Skocz do zawartości
Pietia(lania)

Jakie kombi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szukam dużego kombika z fajnym motorem i możliwościa zainstalowania paliwa biednych ludzi (LPG)

 

Obecnie mam A4 b5 2000 r. 2,4 V6 + LPG

 

moje złożenia :

- Wieksze niż to co mam (miejsce i bagażnik)

- niezawodne jak to

- Silnik o mocy min 180 KM

- lubiace LPG

 

myślalem o A6 z 1,8T (dlubniętym pózniej) , V6 2,7BiT, albo 4,2 V8

 

jakies inne propozycje ?

 

cena ? ok 20k

Edytowane przez Pietia(lania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być duże.

Aha czyli 4,8 metra z 4 zerami na masce lub znaczkiem opla jest duże, a 4,8m długości ze znaczkiem saab'a już nie?

 

Coś mi sie wydaje, ze tego saaba na oczy nie widizałes więc pomogę:Hirsch_Performance_Saab_9_5_Wagon_Aero_p

 

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1 do propozycji KAXa tylko bierz manual (sporo szybszy niż automat - ja mam ale wiedziałem na co się piszę). Zrobisz podstawowy serwis + odma i będziesz śmigał.

Butla w miejsce koła zapasowego wchodzi z tego co pamiętam 55l (u mnie u mnie wchodzi 48-50 bo mam zmniejszoną poduszkę powietrzną) jeżeli zrezygnujesz ze schowka po podłogą bagażnika. Między 300 a 450km zasięgu przy moim stylu jazdy.

 

Vectra 2,8T to komos koszta rozrządu, spalanie nieadekwatne do mocy i nie jedzie jak na tą moc. Swoim automatem na gazie objeżdżam taką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć, że to przepaść to jakby nie powiedzieć nic. W VC zakładasz sobie nogę na nogę na tylnej kanapie.

 

No gdybym siadał zakładając nogę na nogę pewnie wybrał bym opla siadając jak facet brałbym saaba  :lol:

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw osi:

 

9-5 Kombi - 2703 mm

Vectra C Kombi - 2830 mm

 

Powiedzieć, że to przepaść to jakby nie powiedzieć nic. W VC zakładasz sobie nogę na nogę na tylnej kanapie.

Siedziałeś jakąś dłuższą podróż na tylnej kanapie VC? Ja miałem (nie)przyjemność ~300km 3h20min i nigdy więcej.

vc opc http://tiny.pl/gpr9d vs saab http://tiny.pl/gpr9c

 

Ja bym jeszcze rozpatrywał Volvo V70, bardzo fajne dupowozy z 2,5T pod maską.

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat 9-5 jest male :( Mowie to jako osoba ktora ma 9000, miala 9-5 i nadal ma 9-3 cabrio gen I i 9-3 sedan gen II :x

Pamietam jak jako dziecko w 1999/00 wsiadlem do nowej 9-5 w salonie (kupowalem zegarek xD - dzis bylby wart kosmos, zgubiony ostatnio przy przeprowadzce) i pierwsze co rzucilem gosciowi ze to male :D Wskazalem palcem na 9000 pod salonem i nie probowal dyskutowac :P

No ale 9-5 to bardziej taka E klasa niz cos pomiedzy E/S klasa jak 9000.

Wszystko (wielkosc) jest tylko relatywna sprawa... Krzysiek ma pare fajnych w Lublinie, dzisiaj bylem po szpeje do mojego.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 9k cde 90' i był lepiej wyciszony niż 9-5 i oczywiście większy. Problem że nie ma 9k kombi a volvo to trochę dziadkowóz - też miałem.

W tych pieniądzach pod moje wymagania:

MB

tylko amg ale za ten hajs rdzowóz, topielec albo mina

plusy to silniki i skrzynie.

BMW

+ silniki do 3.0 włącznie i skrzynie

- bagażnik, silniki v8 i wnętrze tak odpustowe że kaczor by zamieszkał.

Volvo - gdyby nie saab...

Inne marki raczej słabo bo kto zaoferuje duże szybkie kombi z benzyną pod maską?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne marki raczej słabo bo kto zaoferuje duże szybkie kombi z benzyną pod maską?

Subaru albo Kałdi. Przy czym to pierwsze nie wiem jak znosi LPG i co można dostać za 20k oprócz Forestera drugiej generacji (abstrahując od stanu technicznego), a drugie to jedno wielkie pasmo porażek i awarii, wygląda jak bochen, a do tego od 40 lat płuży przodem bo Niemcy kurczowo trzymają się idiotycznego pomysłu na silnik przed przednią osią, zatem bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei panowie 

1) bez kłotni ;-)

 

 

2) 

Schabik 9-5 mial byc moim 2 samochodem po lanosie ale znalezienie dobrej sztuki to gorzej jak szukanie dziewicy w liceum ;-) 

 

3)

Vectra mi sie podoba ale zona kręci nosem 

 

4) Volvo też kręci nosem :/ 

 

jej się podobają Accordy ( i co z tego ze miejsca tam mniej niź w mojej smoczycy :/ ) 

 

 

ehh kobiety 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) 

Schabik 9-5 mial byc moim 2 samochodem po lanosie ale znalezienie dobrej sztuki to gorzej jak szukanie dziewicy w liceum ;-)

 

 

Jesli powaznie rozwazasz to zadzwon do SAABIX'a w Lublinie czy nie maja przygotowanej sztuki. Sprowadzaja troche aut i doprowdzaja je do ladu. Bedziesz miec czarno na bialym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podziwiam osoby, które tygodniami, a nawet miesiącami nie mogą się zdecydować na auto. W jeden dzień sprzedałem Brere na drugi jeździłem już RSka ale to pewnie dlatego, ze nigdy nikogo nie pytałem o zdanie ws. zakupu auta  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów chciałem przytrolowac z jakaś astrą ale za drugim razem i tak by nikt się na to nie złapał :lol: Niemniej również bawią mnie takie tematy. "Bierz X jest 5cm dłuższy niż Y"...  "Nie! Bierz Y niby jest mniejszy ale pali pół litra mniej na setę" a zaraz "Niestety ani X ani Y nie wchodzi w gre bo żona łape na kasie trzyma i jej sie nie podobają"  :lol:

Edytowane przez KAX_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...