Skocz do zawartości
Fryderyks

Asus PRIME Z270-K - Co będzie kompatybilne ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów

 

Płyta główna moja - Asus PRIME Z270-K  https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-z270-k-z270-ddr4-hdmi-dvi-vga-atx-975896/

 

1 sprawa:   Nie jest napisane, jaki można do tego kupić ram, czy może być np. 2x8gb 2400mhz ddr4? czy musi być jakiś z 3866mhz jak to napisali?

2 sprawa:  Chciałbym podłączyć dysk ssd m.2  - chyba nie będzie problemu jeśli kupię do 3200mb/s ?  

3 sprawa:  Procesor będzie i7-7700K  i chyba muszę kupić bez tej literki s na początku czyli s1151 lga? Czy to nie ma różnicy?   

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz płytę na Zx70 to bierz ram 3 000 mhz CL15 albo haj nasz kasę to 3 200 mhz CL14 , szybszych nie ma sensu - za dużo kosztują w stosunku do tego co oferują .

 

Z SSD M.2 NVMe nie będzie problemu , pytanie czy wykorzystasz ten transfer .

 

7700K jest tylko jeden , nie wiem o co ci chodzi z tą literą S na początku - choć branie go jest teraz średnio sensowne , za parę dni pojawi się 6-rdzeniowy I7 8700K , tyle że wymaga nowej płyty .

 

Na Z270 nie ruszy , płytę masz od dłuższego czasu czy od nie dawna ( krócej niż 14 dni ) ?

Edytowane przez reyden
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 4 uwagi.

 

1.  Kupiłem nowy komputer a w tym dysk SSD M.2 nvme - nigdzie nie było napisane, że instalator windows 7 nie wykrywa takich dysków, musiałem przenieść się na win10.

2. Ram ddr4, który mam na 3000mhz został automatycznie wykryty na  chyba 2166hmz, przestawiłem to w biosie  sam, bo przypadkiem to zauważyłem.

3. Chłodzenie moje Be quiet Dark Rock 3 - jest jednak trochę za duże, aby zmieściły się wszystkie pamięci ram, trzeba kombinować z wentylatorem.

4. Mój monitor Eizo 24 wymaga kabla DVI - Dvi Dual, który kupiłem za 120zł, na starym vga kablu była gorsza jakość i czerń, domyśliłem się tego, bo w karcie graficznej było tylko dvi, pewnie nie wolno stosować przejściówek.   

Edytowane przez Fryderyks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...