Skocz do zawartości
Spikeel

[4200] Bez grafiki i dysków do gier + CAD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Z racji że w dalszym ciągu gram na starym i5 2500k chciałbym wymienić procesor, a co za tym idzie również resztę ;)

Budżet 4200 +/- 300/400

 

Na tą chwilę posiadam i nie chce wymieniać:

GPU - GTX 1080 MSI Gaming X

HDD 1TB oraz 2x SSD IrdumPro 240GB i intel seria 320 128gb.

 

Reszta do wymiany,

Moja propozycja;

 

CPU - i7 8700k (zastanawiałem się nad ryzenem, ale cad ogarnia na moim starym i5 a z ryzenami do gier to widziałem że troche słabo, a szkoda)

MOBO -  dopiero jutro się okaże, chyba ze już gdzieś jakies propozycje są

Cooler - tutaj pytanie do obeznanych w temacie zestaw wodnego typu corsair H115i czy lepiej Dark Rocka 3?

RAM -  corsair vengeance lpx 3000mhz cl15 (2x8GB) widzę że wszędzie polecane.

PSU - teraz mam corsair vs550, bardzo głosny dlatego chciałbym coś mocniejszego,  RMX750X (10lat gwara) albo evga supernova 650

Obudowa - mam wywalone na ledy swiatełka itp, chce coś co pomieści wszystko i będzie ciche. Corsair carbide air 740/ carbide 400C?

 

Bardzo proszę o pomoc ;)

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego co masz to i 550W wystarczy. Po co Ci 750W.  Tylko nie pisz mi że potrzebujesz zapas mocy, bo to bzdura. Byłbym za 8700K.

 

Co do WC tego typu to sobie daruj. Jak WC to tylko własnej roboty lub AC czyli może być ten Dark Rock 3.

 

Poczekaj ze 2 tygodnie aż procki się  na dobre pojawią i ceny się ukształtują. Z płyt to polecałbym ASRock'a,. Asusa bym odradzał. Sporo awaryjnosć ich płyt (chociaż to też w sumie loteria) i słaby serwis.  Niestety z ASUS'em jest tak że w jednym są  OK, a w czym innym dają ciała.  Karty graficzne można brać śmiało. Co do płyt to bym się zastanawiał. Zasilacz weź już ten 650 EVGA. IMO dobra konstrukcja.  750 to aż nadto. Moc nie ma nic do głośności.  Do tego zestawu jak wspomniałem z lekką reką wystarczy 550W i jeszcze Ci zostanie. Taki zestaw nie weźmie więcej niż  350W, o ile do tylu dobije. Dyski biorą mało prądu, więc tym się nie sugeruj. Poczytaj testy to zrozumiesz że do pojedyńczych kart graficznych 750 to przeżytek. To nie te czasy, że wraz z nową  grafą ciągnie więcej prądu. Teraz jest tak że ich nowe  odpowiedniki biorą tyle samo lub mniej. Czyli przykładowo GTX 1180 (nazwa wymyślona) będzie pobierał podobnie co 1080 lub nawet mniej. Czyli z całą  platformą pewnie jakieś 330W. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil dobrze ci radzi.

Nowy zestaw będzie mniej pobierał W. Szukaj zasilacza nie mocniejszego a cichszego. Możesz rozważyć zasilacze z półpasywnym chłodzeniem.  

Jeśli chodzi o chłodzenie cpu to wodne "gotowce" często ( nie zawsze) są bardziej słyszalne od AC- praca pompki+wentylatora (choć jego można zmienić) a do skuteczności ochłodzenia procka wiele nie będzie wnosić w porównaniu do dobrego coolera.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Czyli tak jak myślałem 

CPU - i7 8700k

MOBAS - coś z asrocka (teraz też miałem asrocka i nie było z nim problemu)

RAM - te z Corsair mogą pozostać? ( vengeance lpx 3000mhz cl15 (2x8GB) 

Cooler - Dark Rock 3 będzie okej czy lepiej ta wersja PRO?

 

no i dwie rzeczy;

 

Chcę zamówić wszystko w sklepie z X w nazwie (złe doświadczenia w sklepie z owocem)

z EVGA nie mają tego zasilacza, Corsair RM650X będzie też dobrym wyborem?

BUDA -  carbide 400C ? czy coś innego polecacie?, nie potrzebuje bajerków (wystarczy żeby było cicho i z dobrą cyrkulacją powietrza)

Jeszcze znalazłem obudowę fractal design Meshify C podobno ma jakieś wytłumianie dźwięku.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Spikeel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje z innego sklepu, nieco bogatszy wybór niż w xkom. 

  1.   Seasonic focus platinum 550   - półpasywny, 80plus platinum, gwar. 10lat
  2. Seasonic platinum 520W  - półpasywny, 80plus  platinum, gwar. 7lat  (drogi)
  3. Evga supernova g3 80plus gold  550W - półpasywny, 80plus gold, gwar. 7lat  2lata

     lub be-qiuet

 

Corsair Carbide 400c wydaje się ok jeśli chodzi o ciszę i obieg powietrza. Fractal także robi solidne obudowy, nie słyszałem, by któraś zbierała negatywne opinie.

Poszukaj testów.

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Czyli tak jak myślałem 

CPU - i7 8700k

MOBAS - coś z asrocka (teraz też miałem asrocka i nie było z nim problemu)

RAM - te z Corsair mogą pozostać? ( vengeance lpx 3000mhz cl15 (2x8GB) 

Cooler - Dark Rock 3 będzie okej czy lepiej ta wersja PRO?

 

no i dwie rzeczy;

 

Chcę zamówić wszystko w sklepie z X w nazwie (złe doświadczenia w sklepie z owocem)

z EVGA nie mają tego zasilacza, Corsair RM650X będzie też dobrym wyborem?

BUDA -  carbide 400C ? czy coś innego polecacie?, nie potrzebuje bajerków (wystarczy żeby było cicho i z dobrą cyrkulacją powietrza)

Jeszcze znalazłem obudowę fractal design Meshify C podobno ma jakieś wytłumianie dźwięku.

 

Pozdrawiam

 

 

Z zasilaczy może być ten Corsair:

 

https://www.emag.pl/zasilacz-corsair-rmx-series-rm650x-80-gold-650w-cp-9020091-eu/pd/D0BWK2BBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=14847321&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

 

Gwarancja 5 lat.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...