Skocz do zawartości
kain

Strona o retro PC i nie tylko :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako fan CPU wszelkich od lat i posiadacz ponad 350 roznych CPU (i ponad 50 plyt glownych) wzialem sie w koncu za prezentowanie wynikow testow tego sprzetu. Na razie artykuly beda publikowane trzy razy w miesiacu, zazwyczaj dwa retro, jeden bardziej wspolczesny. W miedzyczasie pracuje nad budowa strony zeby wygladala jak XXI wiek nakazuje :)

Ale kilka rzeczy przeczytac juz mozna:

Pentium Pro i Pentium II Overdrive

VIA C3 (Nehemiah) vs VIA C7 (Esther)

Czy pewnie najciekawszy:

Ryzen vs Phenom II zegar w zegar i rdzen w rdzen

Docelowo bedzie mozna wybraz z listy dowolny procesor i zestawic z dowolnym innym zeby porownac wyniki, ale to piesn przyszlosci :)

Edytowane przez kain
  • Upvote 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Radzilbym troche inaczej podzielic artykul na strony - np. ostatni akapit na pierwszej stronie dal na kolejna. Kilka bledow, wiec dobrze byloby to jeszcze raz przyczytac i je poprawic. A tak to ciekawy pomysl. Mozna sobie przypomniec jak to kiedys wygladalo albo w ogole zobaczyc to po raz pierwszy :D Powodzenai w rozwoju.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pomysł ciekawy. Fajnie sobie przypomnieć  tamte czasy. Te chłodzenia jakie się zakładało. Trzeba było się troszkę namęczyć.   Fajnie jest też zobaczyć jak realna wydajność jednego mhz'a poszła w góre. Zwłaszcza w przypadku AMD co widać po testach jakie postępy poczynili w raz z Ryzenem. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ajaj, jak używasz frameworka bootstrap (dołączasz bootstrap.min.css/bootstrap.min.js) to używaj jego dobrodziejstw

czyly, nie wpisuj styli przy divach (np.style="max-width: 1200px;) nie wpisuj raz wartości w pixelach a zaraz potem w cm, tylko użyj grida boostrap:

https://kursbootstrap.pl/rusztowanie-szablonu/

analogicznie nie wpisuj właściwości/wartości przy divach tylko użyj je w klasach dołączanych do div (class="")

kolory również masz definiowane w bootstrap, nie musisz ich tworzyć samemu ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@Devil - dziekuje :) Idea jest tez taka zeby zestawic ze soba kazda kolejna generacje. Mam np przygotowany juz artykul O K6 vs K6-2 vs K6-2+ vs K6-III+. I kolejny o  K6-III+ vs Athlon na Slot A. Potem bedzie Athlon 1Ghz na Slot A (mam tego rodzynka) vs Thunderbird na Socket A. I tak dalej az to teraz. To samo dla Inteli.

@TSRules - wiem, tak sie glupio sklada ze jestem programista :P Rzecz w tym, ze buduje porzadnego, fajnego CMSa, z dynamicznym generowaniem wykresow itp. dokladnie pod wymagania tej strony, porownan i rankingow. Tylko po pracy nie bardzo mam czas i ochote pracowac nad wlasnym systemem i w efekcie walnalem cos zeby bylo na szybko. Szewc bez butow chodzi...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

@TSRules - wiem, tak sie glupio sklada ze jestem programista :P Rzecz w tym, ze buduje porzadnego, fajnego CMSa, z dynamicznym generowaniem wykresow itp. dokladnie pod wymagania tej strony, porownan i rankingow. Tylko po pracy nie bardzo mam czas i ochote pracowac nad wlasnym systemem i w efekcie walnalem cos zeby bylo na szybko. Szewc bez butow chodzi...

a to jest sens? masz tyle gotowych cmsów (jeśli nie wordpress to coś na frameworkach php mvc) wystarczy dodać front i tyle, jak dla mnie szkoda czasu, jak już to zrobiłbym jakiegoś bloga i ostylował, wtedy nie tracisz aż tyle czasu na rzeźbienie w backendzie i możesz dopieścić widok

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mysle, ze jest. Kilka narzedzi ktore chce miec na stronie musze napisac zupelnie od zera. Poza tym traktuje to troche jako odswiezenie moich PHPowych umiejetnosci bo mialem troche przerwy od powaznej pracy z tym jezykiem.

W tzw miedzyczasie popelnilem calkiem ciekawe porownanie:

Dual channel vs single channel w laptopie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poza tym traktuje to troche jako odswiezenie moich PHPowych umiejetnosci bo mialem troche przerwy od powaznej pracy z tym jezykiem.

obecnie raczej w czystym phpie się nie pisze, raczej frameworki codeigniter, laravel, yii2 itp. więc tutaj zastosowałbym np. bootstrap (jako front)+yii2/CI (backend)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

Aktualności

Artykuły