Skocz do zawartości
kain

Strona o retro PC i nie tylko :)

Rekomendowane odpowiedzi

Jako fan CPU wszelkich od lat i posiadacz ponad 350 roznych CPU (i ponad 50 plyt glownych) wzialem sie w koncu za prezentowanie wynikow testow tego sprzetu. Na razie artykuly beda publikowane trzy razy w miesiacu, zazwyczaj dwa retro, jeden bardziej wspolczesny. W miedzyczasie pracuje nad budowa strony zeby wygladala jak XXI wiek nakazuje :)

Ale kilka rzeczy przeczytac juz mozna:

Pentium Pro i Pentium II Overdrive

VIA C3 (Nehemiah) vs VIA C7 (Esther)

Czy pewnie najciekawszy:

Ryzen vs Phenom II zegar w zegar i rdzen w rdzen

 

Docelowo bedzie mozna wybraz z listy dowolny procesor i zestawic z dowolnym innym zeby porownac wyniki, ale to piesn przyszlosci :)

Edytowane przez kain
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzilbym troche inaczej podzielic artykul na strony - np. ostatni akapit na pierwszej stronie dal na kolejna. Kilka bledow, wiec dobrze byloby to jeszcze raz przyczytac i je poprawic. A tak to ciekawy pomysl. Mozna sobie przypomniec jak to kiedys wygladalo albo w ogole zobaczyc to po raz pierwszy :D Powodzenai w rozwoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucilem dzis nowy artykul. Trzy rozne athlony na socket AM2, taktowane wszystkie tym samym zegarem, na tej samej plycie, z bardzo roznymi wynikami. I nie, Athlon II wcale nie jest zawsze najszybszy ;)

 

AMD X2 5200+ vs Athlon 7750BE vs Athlon II - porownanie IPC

Edytowane przez kain
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy. Fajnie sobie przypomnieć  tamte czasy. Te chłodzenia jakie się zakładało. Trzeba było się troszkę namęczyć.   Fajnie jest też zobaczyć jak realna wydajność jednego mhz'a poszła w góre. Zwłaszcza w przypadku AMD co widać po testach jakie postępy poczynili w raz z Ryzenem. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajaj, jak używasz frameworka bootstrap (dołączasz bootstrap.min.css/bootstrap.min.js) to używaj jego dobrodziejstw

czyly, nie wpisuj styli przy divach (np.style="max-width: 1200px;) nie wpisuj raz wartości w pixelach a zaraz potem w cm, tylko użyj grida boostrap:

https://kursbootstrap.pl/rusztowanie-szablonu/

analogicznie nie wpisuj właściwości/wartości przy divach tylko użyj je w klasach dołączanych do div (class="")

kolory również masz definiowane w bootstrap, nie musisz ich tworzyć samemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil - dziekuje :) Idea jest tez taka zeby zestawic ze soba kazda kolejna generacje. Mam np przygotowany juz artykul O K6 vs K6-2 vs K6-2+ vs K6-III+. I kolejny o  K6-III+ vs Athlon na Slot A. Potem bedzie Athlon 1Ghz na Slot A (mam tego rodzynka) vs Thunderbird na Socket A. I tak dalej az to teraz. To samo dla Inteli.

 

@TSRules - wiem, tak sie glupio sklada ze jestem programista :P Rzecz w tym, ze buduje porzadnego, fajnego CMSa, z dynamicznym generowaniem wykresow itp. dokladnie pod wymagania tej strony, porownan i rankingow. Tylko po pracy nie bardzo mam czas i ochote pracowac nad wlasnym systemem i w efekcie walnalem cos zeby bylo na szybko. Szewc bez butow chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TSRules - wiem, tak sie glupio sklada ze jestem programista :P Rzecz w tym, ze buduje porzadnego, fajnego CMSa, z dynamicznym generowaniem wykresow itp. dokladnie pod wymagania tej strony, porownan i rankingow. Tylko po pracy nie bardzo mam czas i ochote pracowac nad wlasnym systemem i w efekcie walnalem cos zeby bylo na szybko. Szewc bez butow chodzi...

 

a to jest sens? masz tyle gotowych cmsów (jeśli nie wordpress to coś na frameworkach php mvc) wystarczy dodać front i tyle, jak dla mnie szkoda czasu, jak już to zrobiłbym jakiegoś bloga i ostylował, wtedy nie tracisz aż tyle czasu na rzeźbienie w backendzie i możesz dopieścić widok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze jest. Kilka narzedzi ktore chce miec na stronie musze napisac zupelnie od zera. Poza tym traktuje to troche jako odswiezenie moich PHPowych umiejetnosci bo mialem troche przerwy od powaznej pracy z tym jezykiem.

 

W tzw miedzyczasie popelnilem calkiem ciekawe porownanie:

 

Dual channel vs single channel w laptopie

Edytowane przez kain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym traktuje to troche jako odswiezenie moich PHPowych umiejetnosci bo mialem troche przerwy od powaznej pracy z tym jezykiem.

 

 

obecnie raczej w czystym phpie się nie pisze, raczej frameworki codeigniter, laravel, yii2 itp. więc tutaj zastosowałbym np. bootstrap (jako front)+yii2/CI (backend)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie napisalem ze w czystym ;) Wlasnie CI uzywam :) Napisalem juz jedna naprawde ciekawa i oryginalna funkcjonalnosc, tak kombinuje zeby w styczniu strona ruszyla na powaznie.

 

A poki co:

 

I5 vs I3 czyli Turbo w laptopie w zastosowaniach graficznych

Edytowane przez kain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw

a) <!DOCTYPE html> - wpisz to poprawnie

b) nadmiarowy tag „<html>”. W dokumencie powinien istnieć tylko jeden tag „<html>”.

c) masz nieodpowiednią wersję jQuery (Bootstrap's JavaScript requires at least jQuery v1.9.1 but less than v4.0.0) ty masz 1.8.2

d) masz błąd o treści "Używasz starego linku do jednego z poniższych artykułów /
You are using old link to one of the following articles:" - co powoduje okresowe zawieszanie strony

e) na IE strona wygląda tak

obraz.thumb.png.57d9871172f8e8f4b31320e5c75c5ddc.png

 

Pomysł masz świetny - czekam z niecierpliwością na możliwość porównania wydajności moich starych CPU w starciu z dzisiejszymi.

Ale pisanie własnego bloga to chyba trochę potrwa.

CI w 100% Ci wystarczy do napisania porządnego szybkiego bloga - poczekamy zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dwa lata później, po wielu bojach koncepcja się zmieniła. kva.pl będzie online już niedługo i zostanie zastąpione czymś co wygląda jak strona w 2021 roku. A już teraz można obejrzeć krótki film o 386 który zrobiłem - https://www.youtube.com/watch?v=RGDQP0zw3XQ :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...