Skocz do zawartości
radiergummi

Core i3/i5/i7 - Coffee Lake (LGA 1151)

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad wymianą 5775c na 8600K, to jest z testów S.Oktaby oc vs oc

 

8600K 5.2GHz vs 5775c 4.2GHz

 

BF1 +5,5%
Crysis 3 +35,8%
Dishonored 2 + 32,3%

Deus Ex +0,05%
Fallout 4 +5%

Hitman +9,3%
RoTR +9,3%

Warhammer + 17,3%
Watchdogs2 +3,6%
Witcher 3 -2,5%

 

pomimo tego że w trzech grach jest spory skok, to jednak wydaje mi się że nie warto. W 5 na 10 gier jest róznica +/- 5%, w 2 około +10%, tylko 3 na 10 pokazują dużą albo bardzo dużą różnicę. Mój 5775c lata na 4.3GHz i dodatkowo parę procent z OC edram. Poza tym nie wiem czy każda sztuka 8600K pójdzie na te 5.2GHz. Dodatkowo temperatury rzędu 70-80 stopni w grach to nie jest coś czego potrzebuję, 5775c przy max. OC lewdo przekracza 50.

 

Koszt wymiany nie były aż tak duży, pewnie koło 500zł, natomiast raczej chyba nie warto. Jak myślicie ?

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym został przy tym co masz, jak wyjdzie 9generacja, wtedy znów bedziesz myślał nad zmianą z 8600k.

wydaje mi sie, ze coffelake to taki kabylake z dwoma rdzeniami wiecej, akurat w tych grach jest roznica bo wykorzstuja więcej rdzeni, pozostałe roznice znikome.

Twoja kasa, twój wybór

chociaz z drugiej strony dla kogoś kto korzysta z 144hz to kazdy przyrost ma znaczenie tak uwazam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad wymianą 5775c na 8600K, to jest z testów S.Oktaby oc vs oc

Taka jedna uwaga, bo nie widzę w opisie procedur testu - przy OC są kręcone też pamięci, czy tylko procesor?

Jak tylko procesor, to przy kręceniu cpu+ram różnice będą większe niż na wykresach i kawa odjedzie mocniej.

 

Ogólnie to w przypadku coraz szybszych DDR4 taki edram ma coraz mniej sensu...

 

Co nie zmienia faktu, że sens zmiany Broadwella i7 na kawę jest niewielki.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5775c kupiłem jak 4790K nie dawał momentami rady w niektórych grach typu watchdogs 2 czy deus ex i uzycie gpu spadało mi do 85%. Póki co 5775c daje radę bez problemu, z resztą po większości wyników w teście ppc wygląda na to że jak przyjdą gry które zaczną zarzynać 5775c to 8600K raczej też polegnie w większości przypadków.

Taka jedna uwaga, bo nie widzę w opisie procedur testu - przy OC są kręcone też pamięci, czy tylko procesor?
    Jak tylko procesor, to przy kręceniu cpu+ram różnice będą większe niż na wykresach i kawa odjedzie mocniej.
    Ogólnie to w przypadku coraz szybszych DDR4 taki edram ma coraz mniej sensu...
    Co nie zmienia faktu, że sens zmiany Broadwella i7 na kawę jest niewielki.

tak ale na 5775c też masz skok wydajności na szybszych pamięciach, a zestaw 2x8GB 3200MHz CL16 kosztuje 750zł wzwyż. Taki jaki jest w teście 3200MHz CL14 już 900-1000zł. Może jakby ceny były o 300-400zł niższe to rzeczywiście nie byłoby sensu ale aktualnie i5 8600K z takimi pamięciami to wydatek ponad 2000zł.

 

b72b316a-c75b-41e4-97a7-2322bd047c04.png

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli tak mowisz, ze tak bylo, to sam odpowiedziales sobie czy warto kupowac 8600k


to lepiej bedzie jak poczekasz i najpierw kupisz grafę pokroju gtx 2080 i zobaczysz co sie bedzie dzialo w polaczeniu z 5775c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku na chwile obecną jako uzytkownika monitora fullhd 60hz zmiana całkowicie bezsensowna, ktora nic by nie wniosła. Do tego musialbym kupic jeszcze windowsa 10. Łączny koszt 3500-3800zl.

Jeszcze powiem ci, że patrząc na testy to zarowno na kaby i coffe to DDRy powyzej 3000mhz wzgledem 2133 daja juz niezły skok fpsow, a niestety na z97 tego nie wsadzisz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice

Mam 1080 i gram na 21:9 2560x1080 - Ogólnie planowałem kupić Coffee jak tylko wyjdzie..tylko że jeszcze przed premierą wyszło info o z390 w przyszłym roku  :mellow:  i nie wiem co robić..+  Na SB  siedzę od kwietnia 2011 trochę długo..

Z obecnego PC zostałoby  :grafika,zasilacz,dyski,dźwiękówka pci i chłodzenie procka  (liczę,że Mugen 2 dałby rade)

Po prostu wkurzyłbym się ..Wydam minimum 2.8k a tu  za chwile intel wjedzie z 8 core = nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw 2x8GB 3200MHz CL16 kosztuje 750zł wzwyż.

Są takie moduły jak np. Adata 2x8GB 3000/CL16 (które nie mają problemu z niższym CL lub wyższym zegarem, zwłaszcza na platformie intelowskiej). Całe ~600zł według obecnych cen...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 nie 3200.


@Novice

Mam 1080 i gram na 21:9 2560x1080 - Ogólnie planowałem kupić Coffee jak tylko wyjdzie..tylko że jeszcze przed premierą wyszło info o z390 w przyszłym roku  :mellow:  i nie wiem co robić..+  Na SB  siedzę od kwietnia 2011 trochę długo..

Z obecnego PC zostałoby  :grafika,zasilacz,dyski,dźwiękówka pci i chłodzenie procka  (liczę,że Mugen 2 dałby rade)

Po prostu wkurzyłbym się ..Wydam minimum 2.8k a tu  za chwile intel wjedzie z 8 core = nie wiem co robić

Jak 2560x1080 60/75Hz to siedź na SB

Jak 2560x1080 144/200Hz to nie zastanawiaj się tylko bierz 8700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

willis

 

Do gier nie bierz ryzena bo to słabsze cpu.W rdzeń ok 50% a cpu się własnie wybiera do skrajności aby zawsze fps był stabilny.Bo na 90% gier dalej da się grac na 2500Ki to jest przykład który chcesz zaserwować a który może a  nie musi być prawdziwy

rozumię, że może być to niewiele słabsze cpu, jednak by go nie polecić do gier to lekka przesada... i leci fanboystwem intela

 

A tu jeszcze taka perełka:

 

a gdyby ktoś płatał że to test gpu, to jeszcze jeszcze to:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_core_i7_8700k_premiera_coffee_lake?page=0,33

Jakim fanbojstwem ?

Gdzie jest 6 rdzeniowy ryzen a gdzie 6 rdzeniowy intel i polecam jeszcze zajrzeć do testu ram

Są testy na purepc więc co podważasz ?

Może kase dostali usiedli przy  żywcu bezalkoholowym naradzili się ile ma być fps na słupkach  pointa i nawet nie robili testu?

 

To konto istnieje od 30 września i ma 11 subów i widziałem go wiec nie musisz kopiować :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak szczerze - testy S.Oktaby są chyba najlepsze pod względem testowania CPU w grach jakie można dostać, ale z własnego doświadczenia z tymi grami które są testowane, do nich też podejdźcie z dystansem. Sebastian musi bardzo starannie dobierać miejsca testowe. Gram w kilka gier które są na liście, i o ile np. w Watch Dogs 2 jest mnóstwo miejsc gdzie procesor dosłownie można przycisnąć jajami do ściany, to np. w Dishonored  2 znaleźć takie miejsce gdzie 8600K będzie szybszy od 7700K o 25% a zmiana ramu na 3200 da kolejne 25% to jest sztuka robienia testu doprowadzona do perfekcji. Grałem w Dishonored 2 dwa razy, w sumie chyba 60 godzin, na 4790K i 5775c, i nie potrafiłbym wskazać takiej lokalizacji gdzie CPU jest tak przyciskany.   

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie testy ( odpowiednie z youtube) są lepsze bo sam potrafie je ocenić czy sa prawidłowo wykonane

Te np wyżej są ale konto z 30 wrzesnia i z 11 subami jest dla mnie niewiarygodne.

Ludzie lubia fejkować na youtube


. Grałem w Dishonored 2 dwa razy, w sumie chyba 60 godzin, na 4790K i 5775c, i nie potrafiłbym wskazać takiej lokalizacji gdzie CPU jest tak przyciskany.   

 

 

Nigdy nie grałem w tą gre ale znaleźć coś z cpu to 5 sekund szukania na youtube........


https://youtu.be/LYWNSA2oxTI?t=250

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian musi bardzo starannie dobierać miejsca testowe.

 

to jak to się starannie dobiera miejsca testowe?

wg mnie to wygląda tak by szukać w całej grze miejsca w którym pokaże wyższość jednego nad drugim

czy nie stąd tak cudowne wyniki na purepc ?

Edytowane przez willis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gdzie zasięg rysowania masz daleko i cienie sa na maksa .Do tego jest cpu potrzebne a nie ze spojrzysz w niebo albo w ścianę  wyświetli ci 300 klatek i robisz tabeli z pointa


Sam miałem procesory amd ale w sumie nie chce mis sie ciągnąc tematu bo i nie ma po co

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesora niema i mówi się o pełnej dostępności dopiero w nowym roku ... Do tego ciekawe ile sobie jeszcze na mobo Mini-ITX (Asus Z370-I) poczekam ...

'Asus strix z370-i gaming' jest juz dostepny.

Ok 900+ pln.

 

Mysle tez nad nia. Jesli w ogole zdecyduje sie na zmiane z Z97i. Drogo troche wychodzi cpu+mobo+ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż po przemyśleniach i przeczytaniu paru recek jednak dam sobie spokój z 8700K. Przyrost nie jest tak duży jakbym oczekiwał i mimo wszystko wolałbym jednak pełne 8 rdzeni, i 16 wątków. Tak więc spokojnie jeszcze z rok poczekam i wtedy będę myślał czy jest sens wymieniać. GTX 1080Ti chciałbym wymienić dopiero pod koniec przyszłego roku o ile Nvidia wypuści coś  wartego uwagi. Czyli różnica między 1180Ti (przykładowa nazwa modelu), a 1080Ti musi być taka sama jak 1080Ti vs 980Ti. A najlepiej jakby była nieco wyższa. Bo różnica była dosć widoczna i oby to samo powtórzyło się  z następcą 1080Ti. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Asus strix z370-i gaming' jest juz dostepny.

Ok 900+ pln.

 

Mysle tez nad nia. Jesli w ogole zdecyduje sie na zmiane z Z97i. Drogo troche wychodzi cpu+mobo+ram.

Mi ram odpada ale płyta i procesor też swoje kosztuje. Póki co poczekam bo ~2k za CPU teraz sobie krzyczą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak szczerze - testy S.Oktaby są chyba najlepsze pod względem testowania CPU w grach jakie można dostać, ale z własnego doświadczenia z tymi grami które są testowane, do nich też podejdźcie z dystansem. Sebastian musi bardzo starannie dobierać miejsca testowe. Gram w kilka gier które są na liście, i o ile np. w Watch Dogs 2 jest mnóstwo miejsc gdzie procesor dosłownie można przycisnąć jajami do ściany, to np. w Dishonored  2 znaleźć takie miejsce gdzie 8600K będzie szybszy od 7700K o 25% a zmiana ramu na 3200 da kolejne 25% to jest sztuka robienia testu doprowadzona do perfekcji. Grałem w Dishonored 2 dwa razy, w sumie chyba 60 godzin, na 4790K i 5775c, i nie potrafiłbym wskazać takiej lokalizacji gdzie CPU jest tak przyciskany.   

1. W Dishonored to nie żadne magiczne miejsce testowe tylko gra w zasadzie nie korzysta z MT i stąd zwiększony kop na 8700K.

 

2. Skylake/Kabylake pamięci dają dokładnie te samego kopa, a na starszych platformach kop czasami był znacznie większy niż 25% ze względu na to, że starsze platformy działały na limicie przepustowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumię, że może być to niewiele słabsze cpu, jednak by go nie polecić do gier to lekka przesada... i leci fanboystwem intela

 

A tu jeszcze taka perełka:

 

a gdyby ktoś płatał że to test gpu, to jeszcze jeszcze to:

 

Wow już 100% zużycia procka na 6 wątkach? Chyba era 6 wątków skończy się szybciej niż nam się wydaje i krócej wytrzymają niż 4 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyświetla ale widać że gra domaga się 8 wątków skoro ten sam procek tylko z 2x większą ilością wątków ma znacznie mniejsze obciążenie (8700k). Ciekawe czy kolejny Battlefield nie będzie znowu dropił klatek na 6 wątkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...