Skocz do zawartości
radiergummi

Core i3/i5/i7 - Coffee Lake (LGA 1151)

Rekomendowane odpowiedzi

No wyświetla ale widać że gra domaga się 8 wątków skoro ten sam procek tylko z 2x większą ilością wątków ma znacznie mniejsze obciążenie (8700k). Ciekawe czy kolejny Battlefield nie będzie znowu dropił klatek na 6 wątkach. 

 

To raczej wina samej gry niż  faktu że wymagania wzrastają  o dodatkowe rdzenie.  Grafika w BF1 nie pokrywa się z tymi wymaganiami.  To wciaż jednak BF4 po przeróbkach i tu 4 rdzenie powinny być w sam raz.  To że BF1 działa gorzej od BF4, a wcale tak grafiką  nie powala, może świadczyć o takiej, a nie innej optymalizacji. Mogą na to mieć wpływ konsole, które mają po 8 rdzeni. Ale że są słabe wydajnościowo to procki to  starają się wykorzystać wielowątkowość. Ma to swoje zalety i jest wreszcie  to o czymś  się   kiedyś  się  pisało.  Że dopiero wielerdzeniowe układy w przyszłych konsolach mogą coś  ruszyć pod tym względem. Czyli większę wykorzystanie wielu rdzeni również na PC. Po części te przewidywanie się  sprawdziły. 

 

  Ale wciaż nie pokrywa się to z grafiką, która od pewnego czasu prawie że stoi w miejscu. A przynajmniej te postępy nie robią takiego wrażenia jakie na mnie zrobił np Crysis 1. A wyszedł w 2007 roku dobre 10 lat temu...

 

 

Wiadomo że tryb multi może potęgować te wymagania, ale w BF4 szło grać i na 2 rdzeniach bez jakiś  większych niespodzianek i po zmniejszeniu detali.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej wina samej gry niż  faktu że wymagania wzrastają  o dodatkowe rdzenie.  Grafika w BF1 nie pokrywa się z tymi wymaganiami.  To wciaż jednak BF4 po przeróbkach i tu 4 rdzenie powinny być w sam raz.  To że BF1 działa gorzej od BF4, a wcale tak grafiką  nie powala, może świadczyć o takiej, a nie innej optymalizacji. Mogą na to mieć wpływ konsole, które mają po 8 rdzeni. Ale że są słabe wydajnościowo to procki to  starają się wykorzystać wielowątkowość. Ma to swoje zalety i jest wreszcie  to o czymś  się   kiedyś  się  pisało.  Że dopiero wielerdzeniowe układy w przyszłych konsolach mogą coś  ruszyć pod tym względem. Czyli większę wykorzystanie wielu rdzeni również na PC. Po części te przewidywanie się  sprawdziły. 

 

  Ale wciaż nie pokrywa się to z grafiką, która od pewnego czasu prawie że stoi w miejscu. A przynajmniej te postępy nie robią takiego wrażenia jakie na mnie zrobił np Crysis 1. A wyszedł w 2007 roku dobre 10 lat temu...

 

 

Wiadomo że tryb multi może potęgować te wymagania, ale w BF4 szło grać i na 2 rdzeniach bez jakiś  większych niespodzianek i po zmniejszeniu detali.  

Ostatni BF w jaki sporo grałem to był BF3 i on był pierwszą grą która w multi miała problemy na 2 rdzeniach i wymagała 4 (rdzeni, nie wątków - a może po prostu ówczesne i3 były za słabe) do naprawdę płynnego działania i wyeliminowania mikroprzycięć. Była tylko 1 mapa "Noshahr Canals" która dawała radę na i3. Wątpię aby BF4 był lepszy pod tym względem? A BF1 jak odpaliłem to przeżyłem szok jak dobra jest grafika i jak duży postęp względem BF4 jest (gameplay to jednak nadal tylko kolejna nakładka do BF3 :P) Także jak widać ile osób tyle opinii :)

Edytowane przez umcacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gskille sobie chwalę, zawsze były kompatybilne ze wszystkim plytami ktore miałem, nigdy nie wywalały bluescreenów. Jak może jeszcze kiedys będę zmieniał platformę  to na pewno kupie gskille


Ale naklejka i tak najlepsza

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne są te tridenty. nawet ładniejsze na real photo niż na zdjęciach producenta.

 

kurde korci mnie nie tyle żeby zakupić 8700K ale 8600K i jakieś super szybkie ramy, +4000MHz, po prostu z czystej ciekawości jak by to latało w grach.... jak będzie większa dostępność 8600K to się zastanowię czy nie wypróbować gdyby miało się to zamknąć w 1000zł + sprzedaż mojej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

novice nie wiem czy jest sens kupować ddry +4000mhz, swego czasu na skylake, kaby też nie nie było za dużej róznicy pomiędzy 2133mhz a 3000hz. Ta rożnica widoczna jest dopiero teraz na coffee lake. Wiec teraz może być tak samo z coffelake między 3000mhz a +4000mhz. Myslę, że optymalne pamięci dla tej platformy to 3000-3200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznice miedzy 6700k a 8700k sa takie same bo to te same cpu tylko powiększone :wink2:

Tylko nie zawsze to się zobaczy .W grach nie może byc gpu load 100% bo nici z szybszego cpu czy ram.Bez rówznicy wtedy bedzie.........

Samo przestawienie cl z 15 na 11 na pamieciach 2133 daje 10 klatek dla 6700K w bf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że szybsze niz 3000 po tych radiatorach sądzoc ;)

Też myślałem nad szybszymi, ale nawte jak je brałem w sierpniu, to kosztowały 675, a to i tak kosmiczna cena jak za 2x8GB, a szybsze z niskim CL, stały za niemal 800, więc tylko maniacy są w stanie wydać taką kasę za dwie kostki. Ja szukałem optymalnego kompromisu, ale ceny wciąż rosły (i rosną), więc nie zastanawiałem się i wziąłem ostatnią parę tych G.Skill. Na B-die pewnie nie są, ale jak uda się je puścić na 3600 CL16 to będę zadowolony :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad szybszymi, ale nawte jak je brałem w sierpniu, to kosztowały 675, a to i tak kosmiczna cena jak za 2x8GB, a szybsze z niskim CL, stały za niemal 800, więc tylko maniacy są w stanie wydać taką kasę za dwie kostki. Ja szukałem optymalnego kompromisu, ale ceny wciąż rosły (i rosną), więc nie zastanawiałem się i wziąłem ostatnią parę tych G.Skill. Na B-die pewnie nie są, ale jak uda się je puścić na 3600 CL16 to będę zadowolony :).

 

TwSj7Cf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sa lepsze ?

Pamięci na kościach Samsung B-Die.

 

Poszukałem trochę na necie i te moje pamięci powinny odpalić wartości:

3333 Mhz - 17-18-18-36-2T 1.45V
3400 Mhz - 17-18-18-36-2T 1.45V
 
Tragedii nie ma, może jak ceny zaczną spadać, to zaopatrzę się w jakiś fajny komplet 2x8GB na B-Die, a te opchnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gdzie zasięg rysowania masz daleko i cienie sa na maksa .Do tego jest cpu potrzebne a nie ze spojrzysz w niebo albo w ścianę wyświetli ci 300 klatek i robisz tabeli z pointa

 

akurat podałeś miejsce gpu. miejsce cpu to takie gdzie jest dużo przeciwników, zaawansowana fizyka itp.

 

 

wczoraj przyszedł i7 8700 nonk + asrock z370 k6 gaming + 2x 8gb g.skill ripjaws v 3000mhz cl14.

 

procesor cały czas trzyma 4300mhz na wszystkich rdzeniach w occt.

pamieci ustawiłem na 3200mhz cl14-14-14-34 2n 1.35v.

mam tylko problem z ustawieniem command rate na 1. płyta nie wstaje na takim ustawieniu. czy duza jest roznica w wydajności miedzy cr 1 a 2?

Edytowane przez Majzeros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat podałeś miejsce gpu. miejsce cpu to takie gdzie jest dużo przeciwników, zaawansowana fizyka itp.

 

 

 

 

Nie .Podałem cpu  bo zasięg i cienie siedzą w wiekszym stopniu na cpu niż gpu

Np Dying Light  bez patcha .40 fps na i5-tkach  w dniu premiery  to   norma na części map i  to  tam gdzie nie było  przeciwników a otwarte przestrzenie i budnynki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i jak wiadomo już kiedy i5 8600K trafi masowo do sklepów?

Masowo nie wiem ale na hard-pc już mają trochę sztuk w sprzedaży

 

Ja już mam i5-8600K + 1080Ti, póki co czekam na płytę :/ bo brak.

A jesli chodzi o ramy to 3000 a 4000mhz różnica w grach fps jest znikoma by dopłacać tak dużą różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta cena w hard-pc jest lekko po bandzie:) Nie warto przepłacać, miałem już okazję za 1199 zł i też się zastanawiałem. Myślę, że warto poczekać 

No to długo poczekasz bo wszędzie póki co są takie ceny dopóki nie będzie pełnych magazynów (obstawiam że dopiero w 2018)

Edytowane przez Mikey1902

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...