Skocz do zawartości
radiergummi

Core i3/i5/i7 - Coffee Lake (LGA 1151)

Rekomendowane odpowiedzi

No to długo poczekasz bo wszędzie póki co są takie ceny dopóki nie będzie pełnych magazynów (obstawiam że dopiero w 2018)

Patrząc na wygórowane ceny DDR4, płyt głównych i samych procesorów 8-generacji to moim zdaniem warto trochę poczekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mają...

Kupiłbym.

Korci.

Muszę złożyć 2 komp (dla syna)więc to nie upgrade ale kupiłbym.Tyle że za podstawę płyta proc pamięć (8700k, 3200Mhz cl15, jakiś z370)muszę myśleć o około 4000zł a to co mam w chwili obecnej jest około 5 do 10% wolniejsze. A mogę kupić nowe bebechy z i7 5775c za ~2700zł...w różnicy zmieści się buda, zasilator i część karty graficznej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim celu ci to wiedzieć bo nie bardzo rozumiem. Każda sztuka się kręci inaczej, a przynajmniej cięzko trafić podobną. Tak więc nie widzę sensu takich porównań. 

Ot, watek dotyczacy tych konkretnych procesorow.  Jestem ciekaw jestem rozbieżności w wynikach - inaczej mowiac, zastanawia mnie jak zle, albo jak dobrze trafilem.

Najlatwiej podpytac innych posiadaczy, wiec zwracam sie do szczesliwych (albo i nie) wlascicieli konkretnych prockow. Dla Ciebie post jest neutralny, za to dla mnie stanowi zrodlo wiedzy, ktora (slusznie czy nie - inna sprawa)  chcialbym posiadac.

Tak czy inaczej, pytanie nie mialo na celu wywolania gownoburzy czy tez naklonienia Cie do napisania powyzszego posta.

peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaką płytę polecacie pod i5 8600K głównie chodzi mi o w miarę przyzwoite OC. Przedział cenowy to 600-700 zł.

Pod uwagę biorę:

MSI Z370 KRAIT GAMING
 MSI Z370 SLI PLUS
ASRock Z370 KILLER SLI
czy coś lepszego kupie w tej cenie? A może kupić Tomahawka od MSI i nie przepłacać?

Edytowane przez Pablo Hudinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.overclockers.co.uk/team-group-dark-pro-8pack-edition-16gb-2x8gb-ddr4-pc4-25600c14-3200mhz-dual-channel-kit-black-my-08l-tg.html#awards

 

Ja myślę o takich. Albo 3000 też CL 14. Tyle że ciut dużo kosztują...za 180 mogę mieć cl 15 geila zdaje się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o i5-8400.

 

Czy tak rewelacyjne wyniki jak na PPC osiągają tylko egzemplarze wysłane redakcjom? Bo jakiś miesiąc temu poszedł news, że Intel od tej pory będzie ukrywał wartość turbo i widziałem w komentarzach, jak ludzie wyrażają obawy, że to może nie być taki wymiatacz. Jest się czego obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu raczej nie chodzi o kwestię lepszych / gorszych chipów, tylko spekulacje, że 8400 na niższych chipsetach może nie trzymać stałych 3.8 GHz, z jednego prostego powodu - bo nie ;)

Byłoby to dziwne zagranie ze strony Intela, ale nie jest nieprawdopodobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez turbo jest zaszyte w  cpu  wiec na tańszych bedzie to samo co na Z  o ile będzie mieć lepsze chłodzenie niz boks bo on moze nie dac rady   w cieżkim obciązeniu  z avx z  3.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tego się nie dowiemy, dopóki nie wyjdą 'niższe' chipsety - czy straszenie niższym turbo było bezpodstawne, czy jednak coś w tym jest i np. na B360 taki i5-8400 będzie miał np. 3.5 zamiast 3.8 ...

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  wiemy bo turbo jest  w cpu a nie chipsecie a inne zegary  były przez skopane biosy albo przez za słabe chłodzenie .

8700 na boksie ma gwarantowane 3.2 bo  tyle sie miesci w 65 watach  a realnie tak z 3.7 

a  na chłodzeniu  lepszym np fotris 4.3  albo  i 4.4  jeśli  damy oc bclk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką płytę byście polecili do powiedzmy 700zł pod 8600K? Z racji tego że mam płytę z msi, która mnie ani razu nie zawiodła, interesują mnie np. Z370 Tomahowk, krait i sli plus. Nie zależy mi na zintegrowanym dźwięku. Wiadomo oc procka musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z kilku testów jakie przejrzałem wynika że warto wziąć MSI SLI. I tą będę brał. Na razie mam gołego proca(w pudełku znaczy sie, czeka na reszte bebechów).

Dobrze że kupiłem w pl, wyszło 50-100e taniej...

 

Pobawiłem się trochę, od razu uprzedzam, że nie mam dysku więc tylko uefi. Proc domyślnie miał 35-36 stopni po 5 min. Zrobiłem delid, złożyłem, temp start 22, max 30. Jak na sam stock w biosie różnica jest, zwłaszcza że nie mam jeszcze przeciągu zrobionego jak w starym sprzęcie. Brak wentyli.

Czekam na ssd by postawić system i się zobaczy jak toto wygląda. Siłą rzeczy porównania w systemie przed/po delidzie nie zobaczycie :P ale jest tego pełno w necie.

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam problemik z temperaturami. 

 

i5 8600k + z370 killer.

 

Podkrecony do 4,6 - temperatury wygladaja tak, jak nizej

 

Przy podkreceniu do 4,8 OCCT wywala blad w tescie przy osiagnieciu 80*C. 

 

zalozony Phanteks PH-TC14PE, pasta ThermalGrizzly polozona w formie kropki. 

 

Temperatury na 4,6 miedzy 70 a 80 stopni : 2017_12_06_22h05_Temperature_CPU_4_6_NOW

 

 

Obudowa Pax M70 Pure Black v2

2 wentylatory nawiewające z przodu obudowy, dwa wyciągające na górze, dwa wentylatyory na radiatorze procesora i jeden klasyczny wentylator wyciągającyna pleckach obudowy. 

 

Czy gdzies popelniam blad, czy to moze urok gluta, bo juz nie wiem. W tescie na purepc wygladalo to troszke lepiej ;-)  

 

 

Jakich temperatur nie powinienem przekraczać nie chcac zamordowac procesora ? 

Edytowane przez deamian_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość janek20

Chyba mam problemik z temperaturami. 

 

i5 8600k + z370 killer.

 

Podkrecony do 4,6 - temperatury wygladaja tak, jak nizej

 

Przy podkreceniu do 4,8 OCCT wywala blad w tescie przy osiagnieciu 80*C. 

 

zalozony Phanteks PH-TC14PE, pasta ThermalGrizzly polozona w formie kropki. 

 

Temperatury na 4,6 miedzy 70 a 80 stopni : 2017_12_06_22h05_Temperature_CPU_4_6_NOW

 

 

Obudowa Pax M70 Pure Black v2

2 wentylatory nawiewające z przodu obudowy, dwa wyciągające na górze, dwa wentylatyory na radiatorze procesora i jeden klasyczny wentylator wyciągającyna pleckach obudowy. 

 

Czy gdzies popelniam blad, czy to moze urok gluta, bo juz nie wiem. W tescie na purepc wygladalo to troszke lepiej ;-)  

 

 

Jakich temperatur nie powinienem przekraczać nie chcac zamordowac procesora ? 

Zamordowac to ty cpu mogłes temperatura z 15-20 lat temu a nie teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę i przy tej samej karcie zestaw z broadwelem wydaje się być...jakby lepszy. Mniej frame dropów, fps podobny.

Zwłaszcza że zrobiłęm 5775c ponowny delid i zyskałem z 10-14stopni mniej w grach, dzięki czemu podciągnąłem zegar na 4.1ghz a ram na 2200 se lata. I tylko 0.06V więcej wymaga :)

 

Wyniki zależą od grafiki ofc, czy to fury czy vega 64 wyniki różne. Vega tak na oko 30-60% lepiej lata mi niż fury. Np z ~120 robi mi ~200FPS

Fajnie że po delidzie tempy na 4.8 są niższe niż wszędzie z glutem(patrząc na wyniki innych, mój proc płyty nie widział z glutem, delid przed założeniem...) czyli jakoś do 70stopni w grach, tyle że chyba Vcore ciut za duże mam, pewnie przez profil xmp. No nic, bedzie czas później się pobawić jak dotrze w końcu monitor, tera przekładanie kart czy blaszaków już mi się znudziło.

 

Pobawiłem się jeszcze, lata na 4.8 stabilnie z 1.27v. Przechodzi primy, occt, nie wiesza sie. Temp max widziałem 60. Więc nie ma sensu wrzucać mu więcej papu. Co do FPS w grach nie testowałem jeszcze ale podobno zysk w FPS przy zmianie z 4.7 na 5Ghz to 3 do 5% max. A na 5ghz już musiałbym zapodać z 1.35, szkoda prundu :P

Edyta:

Mój egzemplarz to padaka do oc :) omijać batch L730C367. Jeszcze nie widziałem nikogo kto by nie miał z nim problemów przy 4,8+ghz. A sam nawet nie próbowałem...

Udało się ustabilizować na 4.8(bo jednak wysypywał w grach), z domyślnym zegarem dla ramu 3200 i timingami. Napięcia vc0re musi mieć 1.288, Vid pokazuje 1.284. SA IO musi być ciut podbite.

Ramy o dziwo latają też na 3866 16 16 16 36 przy 1.4v. Ale SA IO muszą dostać 1.19 i 1.05 odpowiednio. Proc w biosie musi mieć 0,05V więcej w ustawieniu Vcore. Prądu wg hwinfo cpu ciągnie wtedy 117W max, gdzie przy 3200 max było 105 około. Temp dobija 82 w real bench. Intel burn test jakoś 70 max. Real podbija więcej bo vega się dodatkowo poci do środka budy...

Cóż. Jako że to komp dla syna to przynajmniej ma w pokoju ciepło. Za oknem 12 stopni...zaoszczędzimy na ogrzewaniu :)

 

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...