Skocz do zawartości
radiergummi

Core i3/i5/i7 - Coffee Lake (LGA 1151)

Rekomendowane odpowiedzi

W Proline  1999 zł za 8700K. Jak 10 minut temu sprawdzałem to były w 2 miastach za 1849 zł. 

 

 

Ogólnie jest ok. Zastanawiam się  nad zmianą pod jedno GPU. Ze SLI daje sobie spokój. 

 

W zasadzie zmieniłbym tylko procka i płytę.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj w komputronik były za 1599zl 8700k i za 8600k 1139zl. Wszystkie wyprzedane.

Co do testów, to testy testom nie równe. Na yt też pojawiły sie testy na topowych kanałach i tam testy są bardziej jednoznaczne u wszystkich i wcale nie jest tak kolorowo pod kątem gier, prawie bez mian porownując do 7700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YT to YT, a PurePC to PurePC.....

 

 

 

Jak ktoś testuje w miejscach GPU to jest jak jest. Ja tam na YT oglądam tylko Kabarety i nic więcej. Dziękuje za uwagę :)

 

 

Sebastian wie jak testować procki  i w j jakich grach. Różnica jest widoczna, więc przyrost mocy jest. 

Edytowane przez Devil
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dzwonić i się pytać.. Ja bym nie kupował od razu. Ludzie kupują od razu bo liczą  na lepsze sztuki do OC. Ale nie liczyłbym na to. Pewnie max 4.8 ghz zrobią. 

 

W Proline już wykupili 8700K. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie o miejscach testowych. Sorry ale dla mnie YT to nie jest wiarygodne źródło. Moja opinia i nic poza tym. Sebastian  sie zna na tym. 

 

Test w Crysis 3 jasno pokazuje jaka jest różnica między i7 7700K , a 8700K. Różnica jest spora. Ale to są miejsca testowe co mocno obciązają wszystkie rdzenie..  Więc nie w każdej grze będzie taka różnica. Może być znikoma w grach i miejscach, gdzie procek ma mniej do powiedzenia. No i pozostaje jeszcze fakt, że nie każda gra wykorzystuje więcej rdzenii niż  dwa, a co dopiero 6.

Edytowane przez Devil
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie są wiarygodniejsze, tym bardziej, ze testy ukazały się na wielu kanałach o tematyce PC. Dobra, ale mniejsza o to.


Crysis i jeszcze jakaś tam gra były wyjątkiem, przy innych grach nie ma takiej przepaści jak tu

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie rozumiesz o co mi chodzi, ale ok. 

 

 

TESTY gdy użycie 6 rdzeni jest  w 80-100%  pokazują że procek jest wydajniejszy. Trzeba wiedzieć gdzie testować w Crysis 3.  Na jakiej mapie i jakich miejscach. Wtedy różnica jest, co zresztą pokazują testy na PurePC 

 

To oznacza jednym zdaniem, że ogólna wydajność  tego procesora jest większa, bo ma 2 dodatkowe rdzenie. Fizyki nie oszukasz. Jak nie będą one wykorzystywane to wiadomo, że ta różnica między 7700K nie będzie duża,. Dopiero przyszłe gry jeśli będą pisane pod więcej niż 4 rdzenie pokażą tą różnice.

 

4 mocne rdzenie, a 6 mocnych rdzeni to już różnica. Nie tak spora, ale jest. Trzeba tylko to wykorzystać. 

 

 

   Mi 1080Ti czasem sie zarzyna w takim Tomb Raiderze przy rozdzielczości 4K.  Winny jest procesor, bo jest wykorzystywany dosć mocno, ale nie w każdym miejscu w grze.   Dodatkowe 2 rdzenie pozwoliłby na odciążenie procka i mniejsze spadki wydajności  w tych miejscach. Np ostania misja jak Lara walczyła z głównym boss'em,. Miałem takie dropy FPS, a procek w 90% wszystkie 4 rdzenie. Podejrzewam, że przy 8700K  i 6 rdzeniach to by lepiej wyglądało. 

 

Dla mnie YT to troszkę gimbaza dlatego nie oglądam. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich, bo jest sporo ciekawych testów czy recenzji. Skupiam się tu na rynku komputerowym, bo po za tym tematem jest sporo wartościowych kanałów czy filmów z różnych tematów. 

 

A o Kabaretach wspomniałem tak raczej w formie żartu, ale tak oglądam je czasem. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę śliska sprawa, bo jednych (zazwyczaj tych bardziej obcykanych) interesuje właśnie taki solidny test procesora czyli ile wyciska w najbardziej obciążających cpu miejscach w grach, tam gdzie procesor się dusi, a inni z kolei chcą po prostu poznać uśrednione wyniki - czyli ile wzrostu wydajności można się spodziewać przez większość czasu spędzanego w grze, w dowolnych lokacjach. 

 

Potem taki zmieni platformę i "gdzie moje +50% fps" ;)

 

Może warto, aby było to zawsze napisane i wytłumaczone jak krowie na granicy, może w metodyce pomiarowej, czy przy konkretnych grach.

Sebastian co prawda pisze przy każdej grze w jakiej lokalizacji odbył się test, ale najwyraźniej to jeszcze za mało. ;)

 

Recenzja 8400 też będzie?

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil 8700k + płyta Z370 też tania nie będzie, wydatek rzędu ~2500zł jak już znajdziesz te 8700K za powiedzmy 1700zł. Ze sprzedaży 6700k i z170 odzyskasz koło 1500zł. Ten 6700K na pewno wyciągniesz jeszcze z 200mhz, do tego szybszy ram, tu np. masz 3600MHz za 900zł

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl17-f4-3600c17d-16gvk-831834/

 

swoje opchniesz za 500-550zł więc transakcja się zamyka w 400zł max a wydajność na pewno podskoczy odczuwalnie. Nie mowię że 8700k nie warto bo widać z testów że to masakrator, ale do 4K/60fps raczej nie wyjdzie wcale o wiele lepiej,o ile w ogóle,w porównaniu do tego co jeszcze możesz wyciągnąć z obecnej platformy. W 2018 wyjdą zapewne płyty z obsługą PCI-E 4.0 i nowe GPU, wtedy się zastanów nad nową platformą, ramy 3600 przełożysz. Ja na pewno czekam na płyty i GPU z pci-e 4.0, wtedy też sprawię sobie m.2 w raid a obecne 2x ssd sata pójdzie pod młotek (w sensie na allegro).

 

Testów na yt bym nie dyskredytował,masz porównanie ile daje nowe CPU w testach procesorowych na ppc, a ile praktycznie da ci to przez większość czasu w testach na youtube.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z youtube są tylko dobre jak widać gpu load a nie takie gdzie tego nie ma albo są wykresy z pointa

Testy z youtube z największym wałkiem ?Linus i testy ryzena w 4K :rolleyes:


Co do różnicy jest spora.Od dawna sporo gier korzysta z 6 rdzeni.Inaczej nie byłoby różnicy miedzy ryzenem 1600 a 1400.Tylko że u amd jest to bardziej widoczne bo rdzenie są wolniejsze i gpu load nie ogranicza :wink2:


 

A dobre testy na youtube ciezko znaleźć.Można jedynie szczątkowe jak tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy warto brać 8700k już teraz ..czy może zaczekać na z390 i 8 rdzeni ?-> płyty z370 to re-brand z270 jak nic + chore ceny / chciałbym tez płytę z PCI bo mam dobrą dzwiekowke i wyrzucić szkoda.. a  tylko taki Asrock z370 pro 4 ma jedno PCI..

 

Na SB   mógłbym jeszcze posiedzieć te kilka miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy z youtube są tylko dobre jak widać gpu load a nie takie gdzie tego nie ma albo są wykresy z pointa

Testy z youtube z największym wałkiem ?Linus i testy ryzena w 4K :rolleyes:

co linus robi źle przy testach ryzena w 4k?

gpu jest 1080ti, jest 2160p i wychodzi na to że oba procki idą łeb w łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To ze gpu load jest 100% i jest to test gpu a nie cpu

Przy takim teście wyjdzie że cpu za 200zł = takiemu za 8000 .

Najnowsze (czytaj najszybsze)cpu testuje się z 1080ti i 1080p bez AA i wtedy jest to test cpu

Na purepc na razie mają tylko 1080-tke więc warto byłoby zrobić również test w 720p

 

 

Na SB   mógłbym jeszcze posiedzieć te kilka miesięcy

8 rdzeni to mim rok a nie kilka miesięcy .Na dzisiaj nie ma realnej róznicy w grach między 6/12 a 8/16 :wink2:

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy warto brać 8700k już teraz ..czy może zaczekać na z390 i 8 rdzeni ?-> płyty z370 to re-brand z270 jak nic + chore ceny / chciałbym tez płytę z PCI bo mam dobrą dzwiekowke i wyrzucić szkoda.. a  tylko taki Asrock z370 pro 4 ma jedno PCI..

 

Na SB   mógłbym jeszcze posiedzieć te kilka miesięcy

Na razie nic nie wiadomo ani o z390 ani o 8c/16t w mainstreamie, ale jak z390 wyjdzie z pci-e 4.0 a i5-tki będą miały 8c to ja bym na pewno żałował zakupu 8700K i z370. Zależy jakie masz GPU. Jak już posiadasz coś w stylu 1080/1080Ti i do tego monitor 144hz to szkoda żeby się marnowało na starym SandyBridge, bierz 8700K, szkoda czekać rok.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co linus robi źle przy testach ryzena w 4k?

gpu jest 1080ti, jest 2160p i wychodzi na to że oba procki idą łeb w łeb

 

Im wyższa rozdzielczość, tym stosunkowo większe obciążenie GPU. Procesory powinno testować się więc w niskich rozdzielczościach (np. 1280x720, bez AA), w połączeniu z szybkimi kartami graficznymi (np. GTX 1080ti) by mieć pewność, że karta graficzna nie będzie wąskim gardłem.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze gpu load jest 100% i jest to test gpu a nie cpu

Przy takim teście wyjdzie że cpu za 200zł = takiemu za 8000 .

Najnowsze (czytaj najszybsze)cpu testuje się z 1080ti i 1080p bez AA i wtedy jest to test cpu

 

Panownie, ok rozumię, czy gpu idzie na maksa i nie puści więcej fps-ów

ale

jeśli mnie interesuje tylko wynik w 4k i to na 1080ti to wychodzi na to nie ma zupełnienie znaczenia czy kupię np 8700k czy 1800x i tak będzie to samo

po co mi testy w 1080p jak i tak w takiej rozdzielczości NIGDY u siebie nie będę grał

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak lepiej żebyś wybrał lepszy CPU, pomimo że w 4K ogranicza GPU. Nie interesowało by mnie to może wtedy kiedy nie płaciłbym za to swoich pieniędzy. Jak wydaję to chcę wydać na to co jest lepsze a nie gorsze. Poza tym testy linusa są po prostu fatalne. Dobry test CPU nawet w 4K pokaże które gry gdzie i kiedy potrzebują CPU do 4K/60. Spłaszczone wyniki w 4K są jak odkręcisz wszystkie opcje na maxa i wychodzi 40 klatek. Natomiast jeśli jako cel założysz sobie ustawienia które mają osiągnąć 60 fps wtedy na pewno rożnica w paru miejscach wyjdzie. Myślę że ten nowy i5 8400 z 6 rdzeniami to jest super opcja dla kogoś kto chce zainwestować więcej kasy w lepsze GPU do 4K ale przy tym mieć za 800zł wydajny budżetowy CPU.

 

I tak trochę off topic, fajny widok dla posiadaczy 5775c

 

https://cdn.sweclockers.com/artikel/diagram/14256?key=6fffe0c00117e5735e3def66894b68f4

 

https://cdn.sweclockers.com/artikel/diagram/14235?key=409c629a725ef012b7a8b67070a6ae32

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli mnie interesuje tylko wynik w 4k i to na 1080ti to wychodzi na to nie ma zupełnienie znaczenia czy kupię np 8700k czy 1800x i tak będzie to samo

po co mi testy w 1080p jak i tak w takiej rozdzielczości NIGDY u siebie nie będę grał

 

W takim razie, sprawdź, czy może nie wystarczy jeszcze tańszy CPU, np. i5 8600K (może nie będzie różnicy w FPS przy 4K miedzy nim a tymi powyżej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jest 720p ale medium .Ten test miałby dużą wartośc jakby było najwyzsze :wink2:

willis

 

Do gier nie bierz ryzena bo to słabsze cpu.W rdzeń ok 50% a cpu się własnie wybiera do skrajności aby zawsze fps był stabilny.Bo na 90% gier dalej da się grac na 2500Ki to jest przykład który chcesz zaserwować a który może a  nie musi być prawdziwy  :wink2:

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 8700K a 8600K jest niemal taka sama sytuacja jak za czasów Sandy Bridge 2600k/2500k, gdy wszyscy brali tego drugiego, bo był tańszy i wcale nie ustępował "lepszemu" modelowi. Ludzie pisali, że i tak długo nie wykorzystamy wielowątkowości i w sumie mieli rację, ale tylko przez kilka lat. Potem dodatkowe wątki zaczynały być wykorzystywane i 2500k, mimo wysokich taktowań, nie mógł nawiązać już walki z 2600k.

 

Sam planuję zakup 8700K, ale po testach widać, że na obecną chwilę nie ma to sensu, bo niemal we wszystkich grach dorównuje 8700k, czasem przewyższa w minimalnym fps oraz w ogólnej wydajności.

 

Sprawa do przemyślenia, ale zdecydowałem i tak, że procesor osadzę w porządnej płycie Asus Maximus X Hero, jednak w X-kom jest po aż ~1400, co słabo wygląda i muszę poczekać, aż pojawi się w innych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej zonglerce chipsetami ,podstawkami etc etc nigdy nie kupię coś co jest droższe 2 x od innego a oferuje tak naprawdę to sam .

Otwierasz karton a tam mała nalepka made in china  o.0

Lepiej sobie dołozyć do karty czy ssd za cene płyty  :wink2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...