Skocz do zawartości
radiergummi

Intel LGA 1151 - Intel Core 8 / 9 GEN (Coffee Lake) - Temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałby zmieniać to wystarczy 7500f, u mnie na słabszej karcie gram w FH6 w 4k i 70 fps zablokowane w AMD Chill. Tyle , że tu wymagana wymiana ramu 😞

Ale CPU AM4 X3D mają chore ceny 😜

Edytowane przez Gerg7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam na razie nic wymieniać w kompie. Ogólnie grałem już w wiele wymagających gier. Jedną, z jaką miałem problem, ale to znany błąd twórców gry, to w Dragon Age: Straż Zasłony zepsuty dźwięk https://forums.ea.com/discussions/dragon-age-the-veilguard-tech-issues-en/crackling-sound-making-it-unplayable/5003583?topicRepliesSort=postTimeDesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, leven napisał(a):

Dla tego nie sugerowałem X3D,

JA sugerowałem, bo powinny być na rynku 5700 X3D w nie wysokich cenach, skoro wznawiają produkcję. Bo jak jeszcze nie ma, to od bidy Ryzen 5800X za 880zł też jakaś opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Max17b napisał(a):

Nie zamierzam na razie nic wymieniać w kompie. Ogólnie grałem już w wiele wymagających gier. Jedną, z jaką miałem problem, ale to znany błąd twórców gry, to w Dragon Age: Straż Zasłony zepsuty dźwięk https://forums.ea.com/discussions/dragon-age-the-veilguard-tech-issues-en/crackling-sound-making-it-unplayable/5003583?topicRepliesSort=postTimeDesc

Jak Fable okaże się grą, która zje 6 wątków w Twoim procesorze, to nie będziesz mieć wyjścia i wtedy zmieniasz 9600 na 8700k lub zmieniasz mobo + procesor z zachowaniem DDR4. Swego czasu pykałem na I3 3220 (2+2) i było do zniesienia. W końcu procka zabrakło i musiałem podjąć decyzję. Kupiłem 8700 (6+6) i oczy mi popękały, taka różnica była 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leven napisał(a):

Jak Fable okaże się grą, która zje 6 wątków w Twoim procesorze, to nie będziesz mieć wyjścia i wtedy zmieniasz 9600 na 8700k lub zmieniasz mobo + procesor z zachowaniem DDR4. Swego czasu pykałem na I3 3220 (2+2) i było do zniesienia. W końcu procka zabrakło i musiałem podjąć decyzję. Kupiłem 8700 (6+6) i oczy mi popękały, taka różnica była 🙂 

Jak wygląda takie "zjedzenie" tych wątków? Spadek FPS? Wyłączenie gry? Crash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo wszystkie wątki lecą pod 100%

Po drugie primo karta grafiki zaczyna pracować na mniejszym użyciu.

No i po trzecie primo następuje spadek FPS oraz przycinki - nawet głos może się zacinać, jak procesor poleci na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, leven napisał(a):

nawet głos może się zacinać, jak procesor poleci na 100%.

No to ciekawie gra napisana. Mi się nie raz zdarzało na starym CPU, że leciał na 100% w Shadow Of The TombRaider, i przycinek z tego tytułu nie było (tylko po prostu CPU było wąskim gardłem, a nie GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem procesor (i5-4460) i gra wymagała minimum i5 generacji 6. Pomimo tego i tak dało się grać (było powyżej 30 klatek a momentami nawet 60). Gorzej by było na 4K czy na wysokich częstotliwościach monitorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krystian03 napisał(a):

Kiedyś miałem procesor (i5-4460) i gra wymagała minimum i5 generacji 6. Pomimo tego i tak dało się grać (było powyżej 30 klatek a momentami nawet 60). Gorzej by było na 4K czy na wysokich częstotliwościach monitorach.

Aha, czyli jest jednak nadzieja, że pogram w 2K, 30 FPS, maksymalne ustawienia 🙂

14 godzin temu, Kyle napisał(a):

No to ciekawie gra napisana. Mi się nie raz zdarzało na starym CPU, że leciał na 100% w Shadow Of The TombRaider, i przycinek z tego tytułu nie było (tylko po prostu CPU było wąskim gardłem, a nie GPU).

Czyli oprócz spadku wydajności komputer nie powinien się wyłączyć czy crash'ować?

Grałem i gram też w inne dość wymagające gry. Ciężko mi powiedzieć jak one mają się do Fable, ale na przykład grałem w Dziedzictwo Hogwartu (maksymalne detale, Ray Tracing Ultra, bez DLSS, 2K pełna rodzielczość, synchronizacja pionowa na 60 FPS włączona) i dobrze wszystko działa około 45 FPS średnio, a słyszałem, że gra wymaga mocnego procesora. Podobnie w Wiedźmin 3 (maksymalne detale, Ray Tracing Ultra, bez DLSS, 2K pełna rodzielczość, synchronizacja pionowa na 60 FPS włączona) też większych spadków nie było i tak samo z Avatar Frontiers of Pandora. Kojarzycie jakieś gry, które miałby podobne wymagania dotyczące procesora jak Fable?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja szklana kula mówi że Twój procesor da radę, Ryzen 2600 ma słabą wydajność 1 wątkową i mniej IPC więc jeśli podają go w wymaganiach minimalnych to i5 spokojnie wystarczy. Dodatkowo grasz w rozdzielczości 2K co dodatkowo zmniejsza narzut na procesor. Podkręciłeś procesor? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Funky_Panda napisał(a):

Dodatkowo grasz w rozdzielczości 2K co dodatkowo zmniejsza narzut na procesor.

Nie ma znaczenia, czy grasz w 1280x720, czy w 3840x2160 - "narzut na procesor" jest identyczny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kyle napisał(a):

Nie ma znaczenia, czy grasz w 1280x720, czy w 3840x2160 - "narzut na procesor" jest identyczny.

Masz rację, ale przy wyższej rozdzielczości jego RTX 3090 nie będzie się tak nudził, jakby grał w 4K to bottleneck ze strony procesora byłby jeszcze mniejszy. Źle się wyraziłem przyznaję. Dalej podtrzymuję że do 30FPS jego i5 powinno dać radę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Funky_Panda napisał(a):

Masz rację, ale przy wyższej rozdzielczości jego RTX 3090 nie będzie się tak nudził, jakby grał w 4K to bottleneck ze strony procesora byłby jeszcze mniejszy. Źle się wyraziłem przyznaję. Dalej podtrzymuję że do 30FPS jego i5 powinno dać radę. 

No to super. Czy w przypadku mojej konfiguracji Resizable BAR dużo pomaga? Paradoksalnie im wyższa rozdzielczość w przypadku moje PC tym "lepsza" wydajność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Funky_Panda napisał(a):

Moja szklana kula mówi że Twój procesor da radę, Ryzen 2600 ma słabą wydajność 1 wątkową i mniej IPC więc jeśli podają go w wymaganiach minimalnych to i5 spokojnie wystarczy. Dodatkowo grasz w rozdzielczości 2K co dodatkowo zmniejsza narzut na procesor. Podkręciłeś procesor? 

Nie podkręcałem procesor.

Edytowane przez Max17b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyższa rozdzielczość to większe obciążenie dla Twojej karty graficznej, ogranicznikiem i tak jest procesor. Masz procesor z serii K i płytę Z390 z tego co pamiętam to każda sztuka i5 9600k robiła te 4,8GHz podkręć procesor i  zyskasz dodatkowe 400MHz zamiast fabrycznego 4.4GHz na wszystkich rdzeniach. Jeśli nie wiesz jak to zrobić weź kogoś kumatego to kilka minut roboty + 30min na test czy jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Funky_Panda napisał(a):

Wyższa rozdzielczość to większe obciążenie dla Twojej karty graficznej, ogranicznikiem i tak jest procesor. Masz procesor z serii K i płytę Z390 z tego co pamiętam to każda sztuka i5 9600k robiła te 4,8GHz podkręć procesor i  zyskasz dodatkowe 400MHz zamiast fabrycznego 4.4GHz na wszystkich rdzeniach. Jeśli nie wiesz jak to zrobić weź kogoś kumatego to kilka minut roboty + 30min na test czy jest stabilnie.

Zawsze dodatkowa moc procesora na plus.

2 godziny temu, leven napisał(a):

Dokładnie, minimalny FPS zawsze jest zależny od platformy.

Czy w przypadku mojej konfiguracji Resizable BAR dużo pomaga?

Prawdopodobnie w 2027/2028 kupie całego nowego kompa, ale super byłoby zagrać w Fable na premierę. Czekałem już tyle lat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leven napisał(a):

Na kartach Intela BAR działa i to dając kopa  - tak czytałem.

Wykonaj jakiś test w z włączonym  i wyłączonym Rebarem. Ja mam włączony Rebar:

https://postimg.cc/gwknrwpM

 

 

U mnie tak wygląda:

A tak dodatkowo w przyszłości chciałbym zainwestować w RTX 5090 coś od ASUS z nowym kompem. Mam pytanie, czy te karty się jeszcze palą, czy udało się coś z tym zrobić?

tak to wygląda.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Max17b napisał(a):

Mam pytanie, czy te karty się jeszcze palą, czy udało się coś z tym zrobić?

Nadal się fajczą, na innym forum dosłownie kilka dni temu kolega się skarżył że wyczaił dosłownie w ostatniej chwili że pin w gniazdku zaczął się "spawać" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Funky_Panda napisał(a):

Nadal się fajczą, na innym forum dosłownie kilka dni temu kolega się skarżył że wyczaił dosłownie w ostatniej chwili że pin w gniazdku zaczął się "spawać" 

To niedobrze. Czekam już od dłuższego czasu na wymianę kompa, ale nie ma za bardzo co kupić z kart graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...