Skocz do zawartości
Nazlan

Laptop do pracy do 2100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Już na wstępie zaznaczę, iż NIE szukam laptopa do gier.

 

Pracuję naukowo i studiuję zaocznie, potrzebuję laptopa, który będzie wydajny w pakiecie Office i różnego rodzaju programach do analiz statystycznych (SPSS, R, Statistica, itd.). Często pracuję na wielu zakładkach przeglądarki internetowej, wielu otwartych pdf-ach, dokumentach i arkuszach kalkulacyjnych. Dobrze byłoby żebym mógł normalnie przeglądać strony internetowe i oglądać filmy.

 

Myślałem o tym laptopie: https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-100-15ibd-80qq01espb-mysz-bezprzewodowa-lenovo-n50-8-gb-ram-128-gb-ssd-windows-10-home-pl-1252962/

Parametry są ogólnie dobre: i5 czwartej generacji, 8gb pamięci, dysk SSD 128gb i Windows 10.

 

Jego podstawową wadą jednak jest czas działania baterii – podają 3 godziny (przy baterii 24 Wh). Swoją drogą nie wiem, czy ta wartość uwzględnia tryb oszczędzania energii czy nie. To trochę mało, ponieważ siedzę w sobotę cały dzień na wykładach i nie zawsze mam dostęp do gniazdka żeby się podładować. Potrzebuję zatem czegoś co wytrzyma dłużej. W dodatku ten laptop ma schowana baterię więc nie bardzo mam jak ją wymienić na lepszą.

 

Moje pytanie/prośba: czy jesteście w stanie poradzić mi laptopa do 2100zł, który będzie równie, lub porównywalnie wydajny jak ten, który podlinkowałem, a jednocześnie wytrzymujący więcej na baterii niż 3 godziny?

 

Pozdrawiam,
Nazlan

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź Prosaid i FxJ.

 

Pierwsza sprawa wybór średni, druga sprawa wykonanie budżetowe, trzecia błyszcząca matryca nie jest wygodna.

 

Lenovo V310-15 i3-7100U/4GB/128/DVD-RW/Win10 FHD

Matowa matryca do tego FULL HD większy obraz roboczy, procesor 7 generacji słabszy od tej i5U lecz do codzienne użytkownika wystarczy, dysk SSD 128 GB na m.2 czyli slot SATA dalej masz wolny na dodatkowy dysk, całkiem lekki i mobilny 2,10 kg.

 

Ewentualnie coś wydajniejszego szukałbym używanych.

Używane nie wchodzą w grę

 

Ten laptop mi się podoba. Z tego co widziałem na stronie producenta i recenzjach, bateria powinna wytrzymywać około 6 godzin przy małym obciążeniu. Dobrze widziałem czy coś przeoczyłem? Wiesz może jak producent podzielił na partycje ten dysk SSD (jakieś informacje nt. producenta?), tzn. ile na system a ile do wykorzystania na inne programy? Pytanie, czy 4gb i procesor i3 wystarczą do pracy z Officem, wieloma zakładkami przeglądarki (15 powiedzmy) i pakietami statystycznymi (nie obsługujące raczej wielu rdzeni), tzn. nie będą się te programy przycinały?

 

Czy po dołożeniu do budżetu 100-200 zł dałoby się znaleźć laptop o tych samych lub bardzo zbliżonych parametrach ale z i5 albo 8gb ramu? Czy lepiej za dodatkową kasę dokupić osobno ram?

 

PS. Swoją drogą nie wiem dlaczego Twoja odpowiedź została zminusowana, ani dlaczego Ty i FxJ macie tyle minusów reputacji, jak odpowiadacie rzeczowo, a nikt inny w zasadzie się nie udziela :/

Masz pojęcie jaki to stray procesor?

 

Zdaję, ale kierowałem się tylko najogólniejszymi poleceniami sklepów. Żeby uniknąć jakiegoś błędnego zakupu zdecydowałem się skorzystać z forum ;)

 

Bardzo fajne laptopy, ale bez systemu operacyjnego i tym samym poza budżetem.

 

Pozdrawiam,

Nazlan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...