Skocz do zawartości
Pgrono

Upgrade Asus N52DA + problem z niewłączaniem się

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Laptop: Asus N52DA - AMD P520, HD5730, 4GBRam 533MHz (2x2GB 667 i 533 MHz) Win 10.

 

Ostatnio mam problem ze swoim laptopem, który polega na tym, iż nie zawsze (zazwyczaj nie) zaskakuje za pierwszym razem przy próbie włączenia. Czasem włączy się za pierwszym razem czasem za 2, zdarzyło się, że i pół dnia się z nim męczyłem. Gdy się nie włączy (brak reakcji ekranu) to czasem włączają się wentylatory (lub czuć ciepło od sprzętu) i  czasem, choć nie zawsze słychać chrupnięcie HDD (może mylę ten dźwięk z DVD), ale tak poza tym nic się nie dziej. Pozostawiony na dłużej nie uruchamia systemu (brak dźwięku przy podłączaniu i rozłączaniu urządzeń na USB).

Nie jest to wina taśmy, bo jak się uda go załączyć to już działa bez problemu. Wymiana baterii biosu nie wiele pomogła z tym problemem.

 

Zastanawiam się też czy warto zrobić jakiś upgrade platformy. Czy jest sens ładowania pieniędzy i czy przyniesie to jakieś sensowne oraz zauważalne korzyści.

Myślałam nad kupnem procesora AMD N850 za 50zł (3x2,3 GHz. 4 rdzeniowce są 2x droższe.) i pozbyciem się kostki 2GB 533MHz i dokupieniem kolejnej 2GB 667MHz lub sprzedaniem całości posiadanej i kupienia czegoś wyżej taktowanego i/lub o większej pojemności (wg różnych źródeł max to 8GB i 1066 lub 1333MHz) Warto?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...