Jump to content
Włodi

mobo, proc, ram - budżet 550zł

Recommended Posts

Szukam taniego komputera, do gier typu Minecraft, symulator farmy itp. dla dziecka. Dobrze by było, gdyby w przyszłości dało się na nim uruchomić np. GTA V. Na płytę, procesor i ram przewidziany jest budżet 550zł, resztę podzespołów dorzucam ja, czyli zasilacz, obudowa, dysk. Posiadam też chłodzenie procesora, które zostało mi z i5 3570K w razie czego.

 

Chodzi o potencjał do rozbudowy, w miarę przyszłościową podstawkę. Ja zatrzymałem się na 1155, reszty nie kojarzę czym się charakteryzują i na ile są przyszłościowe.

 

Interesują mnie głównie procesory Intela, nie muszą być odblokowane.

 

Ilość ramu, myślę że 8GB wystarczy.

 

Co będzie najlepsza opcją w tym budżecie ? Na grafikę przewidziany będzie budżet około 250zł w przyszłości, czyli coś koło GTX 660/750Ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tym budżecie to raczej będzie cięzko o procek K + płyta do OC .

 

Szukaj I3 21xx / 3220 + płyta na H61 + 8GB DDR3 1 600 mhz .

 

Ew. polesingowe Dell 790 / Lenovo M81e z obudową typu tower , wsadzasz potem swój zasilacz i gotowe choć w przypadku Della to różnie może z tym być .

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jaka mniej więcej byłaby róznica, jesli chodzi o przyszłą rozbudowę w obrębie 1150, w porównaniu do 1155, biorąc pod uwagę np. najmocniejszą i5 z 1150 i najmocniejszą i5 z 1155. Jak 2 rdzenie 4 wątki wyżej wymienionych i3 radziły by sobie z grami, które mają duży narzut na procesor np. wspomniane GTA V ?

 

Wspomnę jeszcze, że nie szukam raczej sprzętu do OC, płyty nie muszą mieć potencjału do podkręcania, a mnożniki j.w napisałem mogą być zablokowane. Chłodzenia również nie muszą mieć, nawet żadnego, o ile będzie pasować boxowy wentylator z i5 3570K, który posiadam nowy. Chciałbym się zmieścić w 450, max 550zł włącznie z ramem minimum 4gb, a najlepiej 8gb.

 

Jeśli chodzi o poleasingowe komputery lenovo/dell itp. raczej wolałbym ich unikać, ze względu na przeróżne autorskie, niestandardowe rozwiązania, które w nich zazwyczaj są stosowane. Myślę, że bezpieczniej na przyszłość było by wziąć tradycyjną płytę główną i zamknąć to w zwykłej obudowie.

Edited by Włodi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się w tych pieniądzach w sprzęt pod bazę pchał w s1150, po czasie zmiana na i5 4590/i7 4790 + dokupić RAMu do 16GB i jakieś SSD 500GB-1TB, powinno jeszcze na trochę starczyć w grach

 

 

 

Dziękuje Panowie serdecznie, za sugestie. Przedstawię sytuację bratu i zdecydujemy wspólnie co dalej. Podzespoły z ostatniego postu @Phill76 wyglądają na OK i mieszczą się w budżecie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...