Skocz do zawartości
sts

TVN Player jaki sprzęt?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący komputer:

 

Płyta Asrock N68PV-GS
Athlon 64 3800+ (2000Mhz)
4GB ram
HD 5750
Hdd 320 sata
 
Sprzęt służy głównie do przeglądania internetu i korzystania (poprzez przeglądarkę) z usługi tvnplayer 
 
Niestety wykorzystanie procesora podczas korzystania tvnplayer sięga 80-90-100% i czasem po prostu wszystko sie zacina.
Czy wymiana procesora coś zmieni? Płyta obsługuje takie procesory:
 
Szukać procesora z X4 czy z wyższym taktowaniem X2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jednordzeniowy procek więc sie nie dziw że tvn player nie wyrabia i procek lata na 100% , do tego ma niski zegar .

 

Flash ( o ile TVNP z niego korzysta a nie np. z silverligta ) jest obecnie zasobożerny .

 

Swego czasu na tandemie E5200 + HD4850 dawało radę , choć oglądałem tylko materiały 480p lub niżej .

 

Zmiana na jakiegoś Athlona II / Phenoma II X2 powinna sporo pomóc - ulepszona architektura , 2 rdzenie i wysokie takty dużą dadzą przy flashu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej płyty wchodzą praktycznie wszystkie CPU do AM3 i TDP 95W włącznie. Najsensowniej jest kupić Atlhona II X4, nie musi być topowy.

Na tym np.

http://allegro.pl/procesor-amd-athlon-ii-x4-635-4x2-9ghz-am2-am3-i6986288494.html

będzie spokojnie śmigało. Być może będzie potrzebny update biosu płyty, ale płyta go obsługuje.


Powiem tak. Odpaliłem ten TVN Player w wersji free. Odpaliłem jakiś serial.

Obciążenie C2D T9600 2x2,8GHz było na poziomie 30-40%, GPU Video Engine load na Nvidia ION (Geforce 9400M) obciążenie 25-30%.

No, ale to było na Win 10 w przeglądarce MS Edge. Najlepszej do odtwarzania wideo na starym sprzęcie. W FF w ogóle nie chciało pójść, bo mimo tego, że wyłączyłem ublock-a nadal uparcie twierdziło, żebym go wyłączył.

Grafika HD 5750 w twoim przypadku ma wsparcie H264 i powinna spokojnie to sama dekodować. Oczywiście nie na Win XP, gdzie nie ma DXVA 2.0.

Napisz coś więcej, jaki masz system, może się da ustawić programowo bez inwestycji w CPU. Choć zakup Athlona X4 i tak by Ci umilił przeglądanie netu.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę znam. Lecz na tym PC nic to nie pomogło chrome i Ff 0% gpu load. Na yt jest lepiej. Jeszcze spróbuję zaktualizować sterowniki grafiki do beta Crimson.

 

Update....

Aktualizacja sterowników k. graficznej  nic nie dała. Jedynie w chrome jako tako to działa cpu 80-99% gpu 0-10% także ewentualna wymiana procka powinna tu coś poprawić.

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...