Skocz do zawartości
Grelax

AMD Ryzen Bardzo dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym tygodniu złożyłem komputer na nastepujacych komponentach

-Ryzen 1700
-MSI b350 Gaming Plus

-1x8GB Ballistix Sport 2400

-HD5670 - stara uzywana

-WD Black 1TB

-WD Red 3TB

 

Komputer ma słuzyć do montazu video po dalszej rozbudowie, jeszcze troche ramu, grafika i ssd, jednak w obecnej postaci nie dziala wcale!
Zainstalowalem na nim normalnie system, wszystkie sterowniki i oprogramowanie. Wszystko działa do momentu uruchomienia programu Premiere Pro lub Davinci Resolve. Mozna zaladowac wczesniejszy projekt lub zaczac nowy jednak w pewnym momencie przy ladowaniu miniatur klipow w oknie z mediami proces zatrzymuje sie a komputer zawiesza. Nie mozna nic zrobic, nie dziala myszka i klawiatura. Po bardzo dlugim czasie komputer odwiesza sie lub czasem uda sie lagujaca myszka ubic program. Po zamknieciu aplikacji komputer dziala normalnie. W czasie zawieszenia dysk systemowy pracuje na 100% dysk z surowka na 0% ram 80-99% procesor 10-15%

Obecnie probowalem:
- instalowalem na swiezo 2 wersje windowsa 8.1 i 10
- probowalem roznych wersji premiere

- sprawdzalem pamiec memtestem z poziomu biosu - wszystko ok

- testowalem dyski - wszystko ok

- aktualizowalem wszystkie sterowniki i bios, testowalem starsze wersje

- wylaczlem wszystkie uslugi systemowe, defendery zapory, usunalem zbedne programy
- ustawilem w premiere ilosc pamieci zarezerwowanej dla innych aplikacji na 4gb mimo to proces zjadl cale 8gb

- wylaczylem miniatury klipow w premiere

- podpialem inne kosci ram 2x4gb corsair vengeance lpx 3000

Nic do tej pory nie pomoglo ;/
Mam jeszcze w planach podmianke dysku twardego i grafiki, jakies inne pomysly?

 

Z gory dziekuje za pomoc i popzdrawiam!

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje myślenie podobne było z przypadkami na FXach. Mogę doradzić jedynie podobne rozwiązanie tego problemu to z poprzedniego użytkownika.

 

Pomogło jedynie rozwiązanie wgranie najnowszego Biosa i sprawdzenie loga z OCCT. Widzę że to jest płyta gamingowa MSI jedynie zmieniłbym na inną grafikę lub płytę Asus lub ten Gigabyte jedynie godnie polecam bo ma sprawdzone najnowsze biosy z seryjnymi seriami Ryzen. lub sprawdzanie podczas gry? Grafika stara używana? Być może grafika nie obsługuje dodatkowe linie pci express z ryzenem. Zasilacz? Inny powód.

 

1 grafika

2 zasilacz

3 Ram musi być zgodny z XMP najlepiej w dual channel tak jak u mnie. Nigdy nie zawiesił nic nie crashował. Polecam pamięci Predator corsair 2800mhz do 3200mhz zgodne z XMP. To dotyczy niskonapięciowyn przesyłem transferu tak jak do gier i grafiki wideo. W biosie Ram opcjonalnie mam tak ustawiane.

 

Sorry mam AMD i płyta Asrocka i zasilacz 550w. Używałem photoshop i adobe premiere i bluray. Nigdy nie spotkałem czegoś takiego. Do dziś zyje nieśmiertelnie żywy bez przyczyny.! Nawet bez grafiki integra lepiej sobie radzi! Używam pod Tv jako mini PC-Tv wideo i gier i kodi TV. Tylko przez HDMI.

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez darkowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, system czy programy zawieszały się na kilka/kilkanaście sekund po czym wszystko wracało do normy. Pomogła zmiana planu zasilania z "tryb zrównoważony ryzen" na "wysoka wydajność".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...