Skocz do zawartości
fumfel

Czy dołożenie 8GB RAM da większy komfort grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój zestaw to:

- i5 6500 LGA 1151

- ASUS Z170-P DDR4 OC M.2

- ASUS Geforce GTX950 2GB Strix OC

- KINGSTON DDR4 8GB 2400MHz HyperX Fury

 

Zastanawiam się nad zakupem jeszcze jednej takiej samej kości 8 GB RAM. Pytanie czy przyspieszy to  ładowanie tekstur np. w takich grach jak Wiedźmin czy Playerunknown's Battlegrounds. Często męczące jest czekanie na wczytanie mapy i przez to gra się ścina,  szczególnie przy rozpoczęciu rozgrywki - oczywiście przy włączonych dużych detalach. Czy taki zabieg ma sens.... czy jednak wąskim gardłem i tak będzie moja karta graficzna i kupowanie kości niewiele pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ciebie to nie ram jest wąskim gardłem .

 

Głównym powodem problemów jest słaba karta z małą ilością VRAM , najpierw zaintestuj w coś lepszego np. GTX1050Ti lub lepszą kartę a potem ew. dołóż ram .

 

Opcjonalnie dołożenie SSD jak nie masz , może pomóc w kwestii loadingów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wymiana karty na wydajniejszą jest raczej poza moimi obecnymi możliwościami finansowymi, pewnie bez 1500 zł niemam co podchodzić do tematu... a nie wspomniałem jeszcze o jednej rzeczy mój dysk systemowy to Seagate Barracuda SATA 500GB (ST500DM002).... może wymiana na SSD rzeczywiście pomoże?

Edytowane przez fumfel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ładowaniu map / poziomów SSD pomoże , zależy od tytułu - w jednym dużo da a w innym średnio , chyba że masz na prawdę zjechany HDD .

 

Gry najwszybciej się będą ładować jak same będą się znajdować na SSD , w przypadku jak na SSD jest tylko system to przyśpieszenie może być mniejsze .

 

Ceny GTX1050Ti 4GB zaczynają się od 650 zł za wersję LP od MSI .

 

SSD to koszt od ~250 zł za wersję 120-128GB , za ~400 zł już można dostać dobry SSD 240-275GB np. Crucial MX300 , Samsung 850 EVO , A-Data SU800 czy "nasz" Goodram Iridium Pro .

 

Opcjonalnie możesz podkręcić też procka jak jeszcze się da - swego czasu na zmodowanym biozie do płyt na Z170 można było kręcić procki non-K .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...