Skocz do zawartości
Mondi

Wentylatory karty graficznej - jak skutecznie wyciszyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam kartę Gigabyte GTX1060 Aotus Xtreme 6G. Po przekroczeniu 40-50% obrotów wentylatory tej karty zaczynają hałasować, okropnie terkocząc. Jest jakiś sposób na ich wyciszenie? Raczej mechaniczny, nie interesuje mnie zmniejszenie ich obrotów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli terkocze, to sprawdzić, czy nie brudna. A jeśli nie, to albo któryś z wentylatorów gdzieś ociera, albo ma wadę, np. złe wyważenie itp...

Wydaje mi się, że karta ma lekko wygięty shroud w którym są wentylatory, stąd odgłos terkotania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze dokładniej zobaczyć czy o coś ociera, jednak do momentu osiągnięcia 40-50% prędkości jest raczej cicho, dopiero później zaczyna hałasować. Myślę nad matami, ale wolałbym zlikwidować źródło hałasu.

 

@Phill76

Do cewek już się przyzwyczaiłem, choć fakt, czasem dają popalić :P

Edytowane przez Mondi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może karta jest wygięta i z tego powodu jak się włączają wentylatory to ociera wentylatory o shroud jak wspomniałeś. 

Otwórz obudowę odpal jak grę i jak zacznie terakota delikatnie palcem podnieś prawy róg karty graficznej.

Często słyszę ze ludzie zaczepia linkę wędkarska do góry obudowy bo kartę wygina jej masa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...