Skocz do zawartości
Mondi

Wentylatory karty graficznej - jak skutecznie wyciszyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Posiadam kartę Gigabyte GTX1060 Aotus Xtreme 6G. Po przekroczeniu 40-50% obrotów wentylatory tej karty zaczynają hałasować, okropnie terkocząc. Jest jakiś sposób na ich wyciszenie? Raczej mechaniczny, nie interesuje mnie zmniejszenie ich obrotów.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W środku nocy są słyszalne ( ale to jest szelest ) , zawsze można zwodować- to jedynie cewki będą czasem słyszalne ;p

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Można iść na całość i wymienić chłodzenie na Arctic Accelero S3 + wolnoobrotowy wentylator 120mm x 25mm - to gwarantuje ciszę, przy niskich temp.

Edytowane przez Kyle
  • Downvote 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli terkocze, to sprawdzić, czy nie brudna. A jeśli nie, to albo któryś z wentylatorów gdzieś ociera, albo ma wadę, np. złe wyważenie itp...

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeżeli terkocze, to sprawdzić, czy nie brudna. A jeśli nie, to albo któryś z wentylatorów gdzieś ociera, albo ma wadę, np. złe wyważenie itp...

Wydaje mi się, że karta ma lekko wygięty shroud w którym są wentylatory, stąd odgłos terkotania

• Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Spróbuję jeszcze dokładniej zobaczyć czy o coś ociera, jednak do momentu osiągnięcia 40-50% prędkości jest raczej cicho, dopiero później zaczyna hałasować. Myślę nad matami, ale wolałbym zlikwidować źródło hałasu.

@Phill76

Do cewek już się przyzwyczaiłem, choć fakt, czasem dają popalić :P

Edytowane przez Mondi
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Niech mi ktoś wyjaśnił z jakiego powodu ocenia mój post jako nieprzydatny...

Nosz... KUR!

@Mondi sprawdziłeś shrouda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Może karta jest wygięta i z tego powodu jak się włączają wentylatory to ociera wentylatory o shroud jak wspomniałeś. 

Otwórz obudowę odpal jak grę i jak zacznie terakota delikatnie palcem podnieś prawy róg karty graficznej.

Często słyszę ze ludzie zaczepia linkę wędkarska do góry obudowy bo kartę wygina jej masa .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta