Skocz do zawartości
Fexar

Zestaw za 2,5 tyś AMD (Proc+Ramy+Płyta - ocena)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym Was prosić o ocenę zestawu, który sobie wybrałem,

Posiadam dysk ssd, zasilacz, kartę graficzną oraz obudowę, 

Chciałbym wymienić podstawę, czyli Płytę główną, Ramy oraz procesor,

Celuję w droższą kostrukcję, gdyż chce mieć mocną podstawę na lata,

 

Mój wybór padł na to:

 

https://www.morele.net/inventory/info/jcBVlO/

 

Płyta główna, wszędzie polecana, tańszej konstrukcji nie chce,

 

Jest jeszcze opcja Asus CROSSHAIR VI HERO, lecz wątpię czy będę potrafił wykorzystać jej moc,

 

Zastanawiałem się również nad ASRock X370 Gaming, wiadomo coś Wam o niej? Czy mój wybór lepszy?

 

Procesor, i tutaj pytanie, Ryzen 5 1600, 3.2GHz czy dorzucić i kupić AMD Ryzen 7 1700?

 

Dodam, że nie chce tej konstrukcji zmieniać i ruszać przez najbliższe 2 lata,

 

No i ramy, jak kupować to raz i porządnie, nie chce się z czasem bawić w zmienianie, a jedynie w dokupowanie,

 

Mój wybór to G.Skill Flare X DDR4, 2x8GB, 3200MHz, ale też drugą opcją są G.Skill Trident Z RGB DDR4, 2x8GB, 3200MHz

 

Które wybralibyście na moim miejscu? Macie lepsze alternatywy, czy zestaw jest fajny i zamawiać?

 

Zakup komputera mi się za bardzo ciągnie... chciałbym to dzisiaj, najdalej jutro kupić,

 

dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie dobrze przyjmującąca się platforma AMD mnie skusiła, szczególnie, że chce platformę na kilka lat, za choćby 2 chce zmienić 1 rzecz a nie wszystko na nowo, a u Intela już teraz zmienia się gniazdo,

 

Podany przeze mnie zestaw tak bardzo odstaje od intela? 

Jaka jest Wasza opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brać Intela, koniec kropka?

Dodam, że komputer chciałbym typowo do rozrywki, topowe gry,

 

"Pewną bolączką jest konieczność kupienia płyty głównej z chipsetem Intel Z370, bo tańsze modele zadebiutują dopiero za kilka miesięcy, a sama podstawka w przeciwieństwie do AMD AM4 prawdopodobnie szybko przejdzie do historii."

 

I to mi trochę przeszkadza, ponieważ jak wspaniałem wcześniej, zależy mi na przyszłościowej platformie...

 

W najbliższych miesiącach od Intela lub AMD wyjdzie jakąś ciekawa propozycja?

 

Prosiłbym o zestawik na Intela dla porównania,jeśli nie byłoby to problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD wyda Zen V2 ale kiedy to nie wiadomo  - plotki mówią o 2018 albo nawet 2019 roku .

 

Intel na razie nic raczej nie wyda , w przewidywalnej przyszłości powinien pojawić się 10 nm Canon Lake a potem nowa generacja czyli Ice Lake .

 

IL dostanie chyba nową podstawkę ( tak jak było do tej pory z każdą nową generacją ) , CL 10 nm może zadziała na chipsetach serii 300 a może też dostanie coś nowego jak Kawa i Broadwell .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a taka podstawka Płyta 500 zł + Procesor 1500 zł - jaką może mieć żywotność?

Po jakim czasie będzie mi na tyle przeszkadzało, że będę zmuszony wymienić całość?

 

AMD mimo, że słabsze, jest bardziej przyszłościowe, i tu jest ta różnica...

 

Mógłbym prosić o podobny zestaw ale na Intelu? 

 

Oraz Wasze opinie, pomoc co do wyboru platformy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

AMD mimo, że słabsze, jest bardziej przyszłościowe, i tu jest ta różnica...

 

niby gdzie? bo dowodów brak [ogólnie nie ma to jak brać coś słabszego - na starcie jesteś już przegrany]

zapytaj tych co kupili i5 2500 na jak długo im wystarcza

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aktualnie, po premierze Coffee Lake, AMD straciło przewagę, korzystniejszy jest Intel?

 

Intel ciągle zmienia gniazgo, przy czym u AMD z tego co czytałem, ma to wyglądać trochę inaczej,

 

Procesor - brać ten? nie ma opcji, droższej, lepszej?

 

Na stronie polecacie ciągle starszą generacje:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2017

 

Nie ma ani jednego zestawu, w który polecalibyście najnowszą generację,

 

Ta płyta główna to jedyna opcja? są też inne opłacalne opcje? Lepsza od asusa, który chciałem użyć do Ryzena?

 

I kości ram, to były najlepsze możliwe pod Ryzena, pod Intela mają sens czy brać inne?

Jeśli inne, jakie polecacie? Zależy mi na wydajności, cena gra drugą rolę w tej kwestii gdyż ten element jest dla mnie bardzo ważny.

Edytowane przez Fexar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek słupki wskazują, że do gier jednak już tylko Intel. To w praktyce możesz nie zauważyć różnicy. Pierwsze skrzypce i tak gra karta graficzna, choć zależy też od gier.
Wydajność Ryzena, będzie też stopniowo wzrastać, raz że AMD co raz wydaje aktualizacje AGESA, które co nieco poprawiają. To producenci gier przychylniej patrzą na większą ilość rdzeni.
 
 

Procesor - brać ten? nie ma opcji, droższej, lepszej?

Opcja lepsza/droższa zawsze się znajdzie, ale ten CPU do gier jest dosyć optymalny. Do samych gier, nie potrzeba więcej, patrz wyżej. No i i7-8700 ma problemy z dostępnością, czytaj kupisz dopiero za kilka tygodni, może wcześniej.
 

Ta płyta główna to jedyna opcja? są też inne opłacalne opcje? Lepsza od asusa, który chciałem użyć do Ryzena?

AsRock, robi solidne płyty, jakościowo podobne do ASUSa/Gigabyte. Albo w niższej cenie przewyższające propozycje ASUSa w danym segmencie.

Odpowiednik Crosshair, którego wybrałeś dla Ryzena to:

https://www.x-kom.pl/p/386058-plyta-glowna-socket-1151-asus-rog-maximus-x-hero.html

Po za masą dodatków nie zyskujesz wiele względem AsRocka.

Na stronie polecacie ciągle starszą generacje:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_pazdziernik_2017
 
Nie ma ani jednego zestawu, w który polecalibyście najnowszą generację,

Zestawienia polecanych konfiguracji tworzone są na początku miesiąca, premiera coffee lake była niedawno. Najpewniej pojawi się w zestawach na listopad.

Edytowane przez Ancient

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, Twoja wypowiedź mi wiele dała za co dziękuję,

co oczywiście również tyczy się poprzedników,

 

Zostają 2 kwestie, Ty, Ancient, na moim miejscu, chcąc mieć platformę z dłuższą żywotnością, wybrałbyś Intela czy AMD?

Bo to aktualnie mój jedyny problem, który mnie trapi i powstrzymuje przed zakupem...

 

Skoro procesor nie jest na tyle kluczowy, postawić na troszkę słabszy AMD? 

Czy jednak jak wcześniej wspominali, jak gry to tylko Intel i kropka, mimo zmiany podstawki co generacje?

 

Szczególnie, że AMD ciągle aktualizuje swoją platformę, co również robią twórcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostają 2 kwestie, Ty, Ancient, na moim miejscu, chcąc mieć platformę z dłuższą żywotnością, wybrałbyś Intela czy AMD?

Ciężko jest z odpowiedzią na takie pytanie, bo i stanowisk wiele.

 

Jak mniemam to nie jest Twój pierwszy komputer.

Zadaj sobie też więc pytanie:

Czy jak wydajność Ci już nie wystarcza, to szukasz aktualnie najlepszej platformy, czy szukasz najwydajniejszego CPU pod posiadaną płytę??

 

Mimo wszystko większość ludzi jak wymienia to wymienia wszystko, ale zdarzają się wyjątki.

 

AMD od wielu lat lepiej rozwija swoje platformy, dużo lepiej wychodzi im też ulepszenie kolejnej iteracji danej architektury CPU. Athlon/Athlon II, Phenom/Phenom II.

Zen 2 na pewno wyjdzie im też świetnie

 

Pytanie, czy jak najdzie potrzeba ulepszenia AM4, nie lepiej wyjdziesz kupując wówczas takiego Intela, który w danym roku będzie miał całą platformę o 5-10% szybszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...