Skocz do zawartości
maxymili

jaki przyrost wydajności da szybsza pamięć?

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar wymienić procesor i płytę głóną no i oczywiście ram
teraz:
i3 8350k

płyta Z370
no i mam zagadkę, jaki ram kupić?

8 czy 16 GB
2400 czy 2666
cl 15 czy 16?

Ile dadzą wydajności w grach ale też w obróbce video takie konfiguracje pamięci?
Oraz czy ram będzie się kręcił i jeżeli to jaki?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego zestawienia testów wynika, że średnio  podkręcony do 5GHz i3 8350k jest o 6% wydajniejszy od niepodkręconego i5 8400. 
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-8400-vs-Intel-Core-i3-8350K/3939vs3935

Poza tym obecnie najbardziej interesuje mnie wydajność w WOT, szczególnie po wprowadzeniu  map HD.
A z testów, które przytoczył dammeron wnioskuję, że dopłacanie do szybkości pamięci kilkuset złotych, co da 1% wydajności jest pozbawione sensu, poza może najwydajniejszymi kompami. Ale napisz dlaczego epoka 4 rdzeni się skończyła, bo może kupię 8600k, zablokowany raczej mnie nie przekona.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro płyta na z to brałbym szybszy ram niż 2666 [bo nie wiadomo na ile taki pójdzie po oc]

najlepiej to 16 giga w 2 kościach

obecnie przez zmowę producentów ceny kości wysokie

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gvk-836225/


. Ale napisz dlaczego epoka 4 rdzeni się skończyła,

bo intel wydał 6 jajkowce dla mas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar wymienić procesor i płytę głóną no i oczywiście ram

teraz:

i3 8350k

płyta Z370

no i mam zagadkę, jaki ram kupić?

 

8 czy 16 GB

2400 czy 2666

cl 15 czy 16?

 

Ile dadzą wydajności w grach ale też w obróbce video takie konfiguracje pamięci?

Oraz czy ram będzie się kręcił i jeżeli to jaki?

 

Takich szczegółowych testów ram nikt nie robił ale z tego co tu jest przykłądem to realnie nie za dużo

Natomiast jesli chodzi o duall to mus

Edytowane przez janek20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z testów, które przytoczył dammeron wnioskuję, że dopłacanie do szybkości pamięci kilkuset złotych, co da 1% wydajności jest pozbawione sensu, poza może najwydajniejszymi kompami. Ale napisz dlaczego epoka 4 rdzeni się skończyła, bo może kupię 8600k, zablokowany raczej mnie nie przekona.

 

To nie ostatnia generacja procków korzystających z DDR4, więc takie 3200 może mieć sens w przyszłości, jeśli ktoś planuje zmienić potem CPU na nowe. Ale fakt, że na obecną chwilę cokolwiek powyżej 2800 jest mało opłacalnym wydatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie się skończyły.

 

bo intel wydał 6 jajkowce dla mas

 

Raczej rozpoczyna się era procesorów 6 i może jeszcze 8 rdzeniowych, które dotychczas były ciekawostką, wybieraną głównie przez profesjonalistów, poza tym zostaje jeszcze cały segment mobilny, który działa na 2 i 4 rdzeniach, więc z dnia na dzień aplikacje nie zaczną mieć potrzeby wykorzystywania 6 rdzeni i prawdopodobnie nadal nie odczujemy wielkiego wzrostu wydajności między 4, a 6 rdzeniowcami w większości programów i gier, no chyba że ktoś oleje optymalizację :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie pamięć dwukanałowa ofc. Wybiorę 2400 cl 16 lub 15 zalezy od ceny. Ale napiszcie na ile takie pamięci dają szansę na OC? Da się podnieść cl o 1 czy może taktowanie na 2666? Albo są sztywne i nic nie ruszę? Przy obecnych cenach nie zdecyduję się na duże inwestycje w ram, bo nie widzę korzyści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd niby mamy to wiedzieć? wszystko zależy od kości

na ogół da się podnieść z 2400 na 2666 ale poluzować trzeba opóźnienia więc ogólnie może to nie dać sensownych efektów

z drugiej strony 266 MHz to żadna róznica więc sensu brania 2400 i podkrecania na 2666 nie widze

szukaj kości 3000, 3200 żeby jakis efekt był

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co da mi więcej wydajności? 2*8GB zamiast 2*4GB, czy podkręcony i5 8600k zamiast podkręconego i3 8350k? Tak mi sie wydaje, że inwestycja w ram w tej sytuacji daje o wiele mniej, ale może się mylę? Do procka będę musiał dołożyć jednak nieco więcej, ale przynajmniej będzie wymierny efekt.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak coś bedzie korzystać z 6 rdzeni to wiadomo że bedzie lepszy i5

bo jak tylko z 4 to jeden pies [porównaj wydajność jednego rdzenia]

co do ilosci ramu to teraz 16GB robi się normą i skąd mamy wiedzieć czy masz coś w tle oprócz gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jeżeli rdzeń na 8400 będzie taktowany 3,8GHz a rdzeń na 8350k będzie taktowany na 5,2 GHz to już różnica nie będzie taka oczywista. Niby sumaryczna wydajność rdzeni będzie taka sama, ale część apek nie będzie korzystać z wszystkich, lub nie będzie korzystać w sposób zoptymalizowany i wtedy 8350 będzie po prostu szybszy.

Co do ramu. Jak do tej pory mam 4GB i wszystko mi działa, jedna gra podczas uruchamiania pisze, że rekomendowana wielkość ramu to 8GB i abym dołożył pamięci. To gry syna, bodajże BMG Drive czy coś.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli i5k bo mówiłeś o nim że jak już i5

wiadomne że róznica bedzie dzieki taktowaniu, ja mówie że jak masz 4jajowca i 6 rdzeniowca a gra korzysta z 4 dzeni to róznicy może nie być przy tych samych taktach [chyba że coś w tle jescze chodzi]

do wota to ten i3k powinien wystarczyc potem zawsze bedzies mógł go zmienic na i7k jak się okaze że te mityczne HD wykorzystują wiele rdzeni

co do ramu to szukałbym jednak jak najszybszego aby wykorzystac potencjał płynący z płyty - dlatego podałem min 3000 bo jeszcze cena nie taka straszna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić w morele 2*8gb 15cl goodrama za 470zł. Wydaje się, że to dobra cena na dziś, więc długo się nei zastanawiałem ;)

 

;( anulowali zamówienie. Po co w ogóle wystawiają taakie oferty?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...