Skocz do zawartości
DarkSoul88

Wymiana Mobo/proc/ram 3500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Przymierzam się właśnie do wymiany bebechów w tytule. Aktualnie posiadam:

 

Proc - i5 4670k

Chłodzenie - Be Quiet! Dark Rock 3

Mobo - Asrock Z87 extreme 4 

Ram - 16gb crucial ballistix ddr3 1600mhz

Zasilacz Corsair AX 860

Grafika - Geforce 1080ti Gigabyte Extreme

Dysk SSD samsung 850 Evo 500gb

 

Czytałem testy nowych procków intela i myślę, że przesiadka na nowszą generacje będzie opłacalna. 

 

Komputer służy głownie do grania, zarówno w 4k na TV jak i w 1080p na monitorze. Mam świadomość tego że mój procek, chociaż podkręcony, jest wąskim gardłem dla grafiki. 

 

Procek pewnie był kupił nowe i7 bo różnica 400 zł miedzy nim a i5 to żadna roznica, nie wiem natomiast jaką płytę i jakie ramy do tego zestawu dobrać. Co byście polecili ?

 

3500 zł to górna granica, jestem w stanie tyle wydać pod warunkiem ze faktycznie będzie się to opłacało.

 

Czy moje aktualnie chłodzenie procka podejdzie pod nowy procesor? Czy coś muszę dokupić lub je całe wymienić? 

 

Zasilacz ma 3.5 roku.

 

Sprzęt zamierzam kupić w ciągu 2/3 tygodni, chyba że jest sens czekać na następną generację procesorów?

 

Dzięki za wszelką pomoc.

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-8700k-3-70ghz-12mb-box-bx80684i78700k-978219/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-killer-sli-z370-sata3-ddr4-m-2-usb3-1-gen-1-atx-1533537/

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl15-f4-3200c15d-16gvk-852811/

 

 

3000 zł to troszkę  mało jak i7 8700K. Płyty drogie i trzeba wymienić RAM, który też zresztą jest drogi. 

 

Razem wyszło ok 3400 zł, ale masz 16 GB DDR4 3200 CL15 i do tego dobrą płyte i wspomniany procek. 

 

Te 3000 to z wliczoną kwotą za sprzedaż Płyty , procka i Ramu ?    Pozostaje Ci czekać na obniżkę cen płyt i pamięci i ew szukać i7 8700K gdzieś taniej. Na razie wszystko drogie. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedź. Nie vralem pod uwage ze i7 zamiast kosztowac 1650 zl kosztuje 200 zl drozej :) ok ale przynajmniej wiem czego szukac. 3500 tez moge dac, za aktualne bebechy mysle ze z 1100 zl dostane wiec nie jets tragicznie. A jak sprawa chlodzenia? Da rade go zamontowac na 8700k?

 

Ps. Edytowalem tytul tematu. Faktycznie 3000zl to bylo za malo, nie bralem pod uwage podatku od nowosxi6;) 

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować. IMO warto dołożyć i mieć zestaw na nieco dłużej. 6 rdzeni starczy na jakiś czas. Niby wielordzeniowość w nowych grach ma być bardziej powszechna, bo obecne konsole tak działają. To ew. porty z tych konsol będą pisane pod więcej niż 2 rdzenie. Wszystko to zależy jednak od samej gry i jej wymagań oraz optymalizacji. Ale wiadomo że lepiej jest mieć 6 rdzeni teraz niż dalej isć w 4 rdzenie. Zwłaszcza, że Twój obecny zestaw jeszcze by na długo starczył. Ja się przesiadałem z i5 2500K na i7 6700K, wiec różnica była spora. A u Ciebie jakbyś wział i7 7700K to różnica nie byłaby tak odczuwalna między i5 4670K a 7700K.  Tak więc bardziej przyszłościowy zestaw to 6 rdzeni. Cenowo nie jest tragicznie jak na początek, bo ja pamiętam jak kupowałem 6700K. Mała dostępność, a cena w granicach 1900 zł. Tu mamy podobnie, ale 2 rdzenie więcej. Jak cena spadnie do normalnej to IMO nie warto brać 7700K tylko od razu w 8700K.  Z tańszych niekręcony 8400. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszym wyborem będzie kupno 5775c, ja kupiłem i różnica jest spora, a miałem 4690K. W takim wiedźminie +35 FPS wiecej. Nie kupuj zadnego 7700k bo to gow-no sie gotuje pod czapką. W sumie nie wiem czy nie potrzebowal bys jeszcze płyty z97, ale one są tanie jak barszcz teraz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ma się pchać w starą generację jak ma 6 rdzenii. To że w jednej grze ma 35 FPS więcej to nic nie znaczy. Liczą  się  przyszłe gry. 4 rdzenie to się robi przeżytek i dodatkowa pamieć w i7 5775c to nie wszystko. Bierz i7 8700K  i tyle. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłe gry to będzie miał 8 rdzeni w przyszłym roku, a platforma która ma wciąż daje radę i wystarczy tylko upgrade procesora, żeby był niezły skok wydajności za niedużą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jedyny problem to dostępność 8700k;] Na morele nie dosc ze cena kosmos to jeszcze niedostepny. Na komputroniku jest lepiej bo 1700 zł ale znowu towar na zamowienie:P Na proline juz w ogole na głowe upadli i tam jest cena 2k:D Mam nadzieje ze dostępnosc będzie troszke większa z czasem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jako że w miedzyczasie maiem troche wydatków a i łudziłem się że intel pokaże nowe procki pod platforme z390. Jako że to nie nastąpiło a i idą znowu podwyzki to wypadałoby w koncu kupić bebechy. Prosiłbym o w aktualnie najrozsądniejszy wybór płyty i RAM do 8700k. Wiem że RAM swoje teraz kosztuje no ale można czekac bez konca az coś stanieje:) Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

PS. Sprzęt jak w 1 poście, nic sie nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to albo świetnie wyceniony SLI PLUS albo nieco lepszy Extreme4

Obecnie najbardziej opłacalny RAM to Corsairy LPX aczkolwiek do 8700K warto kupić wydajniejsze 3200MHz CL14 https://www.ceneo.pl/45267991;0280-0.htm#tab=click_scroll Które można jeszcze nieźle podkręcić

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens brać RAMy o wyzszym taktowaniu? powiedzmy 3600? Pytam z ciekawosci bo roznice w cenie nie są juz zbytnio duze a zakup ma być na jakies 3 lata wiec nie chce pozniej narzekac ze pożałowałem 100 zł. Dzieki za odpwoiedz swoją drogą. Na morelach cały komplet wyniosl mnie 3100 zł wiec ujdzie bez problemu. 

 

O takich ramach mowie

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3600mhz-cl16-f4-3600c16d-16gvk-836225/

 

Albo cos takiego, chcialbym zakupic wszystko w proline bo wyjdzie taniej i mam pod domem tylko nie wiem czy te pamięci sie nadadzą

 

https://proline.pl/pamiec-g-skill-trident-z-ddr4-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-xmp2-f4-3600c17d-16gtz-p1174278

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No są 3600 ale CL 16 więc na jedno wychodzi. Te 3200 CL14 też możesz ustawić na  taką wartość a nawet da się je stabilnie ustawić jeszcze wyżej przy odpowiednich opóźnieniach i napięciu 

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...